Огляд audeze lcd-4z: мобільний hi-end

8

Великим колонкам потрібен потужний підсилювач — це знають всі. На висококласні навушники це правило теж поширюється. Слухають їх зазвичай вдома, сидячи поруч зі значною настільною системою. Але як бути, якщо безкомпромісний звук хочеться мати при собі на відпочинку або у відрядженні?

Подолати опір

Аудіофільські магнітопланарні навушники audeze в оглядах з’являються регулярно. Вони пред’являють високі вимоги до звукового тракту, адже щоб як слід розгойдати 200-омні випромінювачі калібру 10,6 см, підсилювача потрібна воістину богатирська енергозброєність. Так що високий імпеданс – не примха інженерів. Він забезпечує правильний коефіцієнт демпфірування для повного контролю навантаження з боку підсилювального тракту. Без цього складно отримати по-справжньому динамічне і глибоке звучання.

Але інженери з сонячної каліфорнії не дарма прославилися на весь світ. До речі, один з провідних розробників audeze раніше займався створенням гнучких струмопровідних матеріалів в nasa. Так ось, ідея створити низькоомні, тобто не дуже вимогливі до потужності посилення, але все ж аудіофільські навушники, втілилася в lcd-4z.

Золото, срібло і натуральна шкіра

Модель відноситься до флагманської серії, всі пристрої якої обов’язково містять в назві четвірку. Однак зовсім недавно з’явилися перші в історії компанії електростатичні навушники audeze crbn, а буквально кілька днів тому помітно полегшена «п’ятірка» (lcd-5).

Конструкція lcd – 4z теж виникла не на порожньому місці. Фактично мова про модифікацію lcd – 4-моделі, яка встигла стати справжньою легендою і зібрати багатий урожай нагород.

Зберігши самі просунуті технології батьківської моделі, lcd – 4z отримала випромінювачі з опором всього 15 ом (проти 200 у lcd-4), а так само корпусу, відлиті з міцного і легкого магнієвого сплаву. Відмова від масивних дерев’яних чашок зі сталевими гратами допоміг зменшити вагу на добрих 140 грам-непоганий бонус для моделі, яка претендує на мобільність.

Підсумкова маса lcd-4z становить 560 г.не пушинка, звичайно, але неймовірно гнучка карбонова дуга з широким шкіряним наголов’ям настільки рівномірно розподіляють цю вагу по маківці, що дискомфорт не виникає навіть при довгому прослуховуванні. Чашки і їх підвіси покриті міцним шаром матової емалі, а амбушюри обшиті неймовірно ніжною натуральною шкірою.

Акустична конструкція відкрита. За прорізами зовнішньої решітки поблискує дрібна золотиста сітка-і мембрана від пошкоджень захищена, і вигляд розкішний.

Кожна чашка забезпечена стандартним роз’ємом міні-xlr, так що проблем із заміною проводу точно не буде. Потреба така може виникнути при бажанні підключитися до балансного входу серйозного підсилювача або, навпаки, компактному апаратику з гніздом мініджека. До самих навушників додається розкішний плетений кабель довжиною 1,9 метра. Він оснащений позолоченим чвертьдюймовим джеком і посрібленими провідниками з особливо чистої міді.

Техзавдання на досконалість

Оскільки lcd-4z входять в число флагманів, їм покладено повний комплект фірмових технологій. Почнемо з діафрагми. Роль дифузора в магнітопланарних випромінювачах завжди виконує плівка, проте в нашому випадку є нюанс. Мембрана типу nano-scale uniforce виготовлена з полімеру з надзвичайно низькою діелектричною проникністю, склад якого розроблений спеціально для топових навушників audeze. Плівку вдалося зробити настільки тонкою, що контроль її товщини зажадав розробки нових приладів. 0,5 мікрона-це в двісті разів тонше листа принтерного паперу і в чотири рази тонше мембрани, використовуваної в менш наворочених навушниках бренду.

Ширина провідної доріжки, нанесеної прямо на мембрану, змінюється в залежності від магнітного поля в кожній конкретній точці мембрани, і для її розрахунку довелося створювати досить складну математичну модель.

Фірмова магнітна система doble fluxor являє собою дві решітки, між якими, власне, і розташована діафрагма. Виконані вони з неодимового композиту n50 і розвивають в робочій зоні магнітне поле воістину пекельної напруженості – 1,5 тесла. Схожі значення можна зустріти хіба що в медичних магнітно-резонансних томографах.

Завершує парад фірмових технологій система корекції звукових хвиль fazor. По суті це набір мініатюрних аеродинамічних елементів, що вирівнюють фазу звукового випромінювання по всьому частотному діапазону.

Мета застосування всіх цих вкрай складних рішень можна описати буквально однією фразою. Майже невагома, але надзвичайно міцна мембрана в екстремально потужному однорідному магнітному полі здатна видавати виключно динамічний саунд з дійсно низьким рівнем спотворень.

Легка музика

Роль основного джерела в тестуванні дісталася цап mytek brooklyn dac+. Крім перетворювача на аудіофільському чіпі ess sabre es9028pro, в ньому є повністю балансний підсилювач, здатний видати на навушники до 6 вт потужності. Чи варто говорити, що при імпедансі 15 ом і чутливості 98 дб/мвт audeze lcd-4z виявилися для нього нескладної навантаженням?

Тут, правда, є тонкість. Струм при підключенні таких магнітопланарів виникає досить істотний. І якщо для brooklyn dac+ це не проблема, то мобільному плеєру і тим більше смартфону впоратися з lcd-4z вже складніше. Втім, ці передбачувані труднощі не йдуть ні в яке порівняння з необхідністю розгойдувати 200-омні мембрани, встановлені в батьківській моделі lcd-4.

А тепер від теорії до практики. За результатами реального прослуховування на цап класу hi-end новинка зуміла впритул наблизитися до звучання високоомних lcd-4. У вільному легкому саунді на місці опинилися і філігранна мікродинаміка високих частот, і впевнена грунтовність басів, і завидна точність вокальних обертонів.

Окремим задоволенням став запис знаменитого джазового піаніста діка хаймана from the age of swing. Крім клавіш, в ній виключно детально прописані і перкусія з ритм-секцією і, звичайно ж, духові інструменти. У цьому монолітному мелодійному сплаві lcd-4z без праці розкривають найменші нюанси, від післязвучення тарілок до ледь помітних тональних відтінків контрабаса. Однак у більшості жанрів різниця між моделями зникаюче мала.

Але це при наявності дійсно потужного і якісного посилення. А ось з мобільними джерелами все виявилося зовсім інакше. 200-омні ізодинамічні навушники підключити до смартфону, звичайно, можна. Навіть мелодії будуть чутні і впізнавані. Але про насолоду тонкими музичними матеріями говорити в такому випадку не доводиться. У той же час lcd-4z з добротним мобільним посиленням відчувають себе абсолютно впевнено.

Треба розуміти, що смартфон — екстремальний випадок, до того ж їх останнім часом все рідше оснащують роз’ємами для навушників. А ось в парі з компактним плеєром або мініатюрним usb-цап новинка видасть живе повнокровне звучання. Для прикладу візьмемо дует дайани кролл з легендарним тонні беннетом love is here to stay.

У роздільній здатності і мікродинаміці деякі втрати відчуваються, але вони не заважають отримувати задоволення від рельєфного і гармонійного музичного полотна. Голоси дайани і тонні подаються дуже контрастно (саме так вони і прописані), але навіть нашаровуючись один на одного, вони не втрачають тонких обертонів і тональної розбірливості. Обсяг музичної сцени і енергія ритм-секції питань теж не викликали. Бас зберіг глибину і цілком пристойну швидкість атаки.

Після камерного джазу послідували експерименти в самих різних стилях, від infected mushroom до stevie ray vaughan. І в будь-якому жанрі audeze lcd-4z трималися з гідністю справжніх віртуозів.

Технічні характеристики

конструкція накладні повнорозмірні навушники акустичне оформлення відкрите тип випромінювача ізодинамічний діапазон частот 5 гц – 50 кгц імпенданс 15 ом чутливість 98 дб/мвт рекомендована потужність підсилювача >250 мвт мінімальна потужність підсилювача >100 мвт максимальна підводиться потужність 5 вт (rms) максимальний звуковий тиск >130 дб маса 560 грам

Підсумки

Audeze lcd-4z — високотехнологічні і акустично досконалі навушники, розроблені і виготовлені в каліфорнії визнаними експертами в області магнітопланарних випромінювачів. Крутий зовнішній дизайн, добротність виготовлення і виконавські якості на найвищому рівні.