Обєкти JavaScript. Частина 3

205

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами продовжимо знайомитися з найбільш складним, але й не менш цікавим типом даних в JavaScript — мова йде про об’єкти. Приступимо?

Нагадаю, у попередній частині ми дізналися, як додавати дані в об’єкт, властивості об’єкта, а також як отримувати ці дані. А що якщо ми хочемо видалити якесь властивість об’єкта? Зробити це можна, використавши команду delete:

var names = {
name1: ‘John’,
name2: ‘Jane’
};
console.log(names);
delete names.name1;
console.log(names);

Йдемо далі. Об’єкти зручні тим, що в них можна не просто зберігати властивості з одним значенням, а навіть цілі об’єкти, тобто виходить така деревоподібна структура зберігання даних:

var names = {
name1: ‘John’,
nameObj: {
val1: ‘Name 1’,
val2: ‘Name 2’
},
name2: ‘Jane’,
};
console.log(names);

Як у цьому випадку отримати доступ до властивостей вкладеного об’єкта? Дуже просто: через точку ми звернемося до об’єкта-властивості nameObj, а потім через ще одну точку вже до його властивостями:

console.log(names.name1);
console.log(names.name2);
console.log(names.nameObj.val2);
console.log(names.nameObj.val1);

Ну і, нарешті, що особливо приємно, в об’єктах ми можемо зберігати і власні функції. Ці функції прийнято називати методами об’єктами. Давайте спробуємо додати метод, який буде приймати якийсь параметр і виводити його в консоль:

var names = {
name1: ‘John’,
name2: ‘Jane’,
hi: function(param){
console.log(param);
}
};
names.hi(names.name2);

В результаті в консоль буде виведений переданий параметр, у наведеному вище прикладі це передане параметром властивість об’єкта. Зручна штука ці об’єкти, чи не правда? Тепер ми можемо зберігати в об’єктах не тільки властивості, але і методи.

На цьому ми завершимо поточну статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!