Нудота тексту: що це і якою повинна бути?

211

Від автора: знову вітаю вас. У минулих статтях я багато писав про поведінкових факторах і про те, що на них безпосередньо впливає. Зокрема, ми поговорили про читабельності. Але нудота тексту також може позначитися на ПФ. Що це взагалі таке і чому це важливо? Давайте розбиратися.

Що таке нудота?

Це, якщо говорити просто, кількість повторень у статті найбільш часто вживаних слів. Саме тому цей показник і назвали нудотою. Тому що уявіть, що у якійсь статті я всього лише в двох абзацах 7-9 разів використовував фразу “як створити сайт”. Напевно ви б відчули себе недобре від такого тексту, чи не так?

Вплив нудоти

Про вплив, безсумнівно, дуже велике. Справа в тому, що за нудоті можна судити про заспамленности контенту. Зазвичай саме так пишуться статті, які автора начебто й хочуть ув’язнити під пошукові системи, але від незнання заходять далеко і просто використовують одні і ті ж слова, сподіваючись, що через пошуковик їх будуть знаходити по цим словам і фразам.

Що в підсумку? Дуже сильно страждає якість запису. Дуже сильно. Повірте мені, я читав подібні статті, хоча їх складно назвати такими. Але навіть якщо в записах є багато корисного, читати їх вкрай неприємно, адже їх автор чомусь впевнений, що вже у перших трьох абзацах потрібно три рази згадати ключову фразу, не зупиняється він і далі по тексту.

Такий текст дуже важко сприймається. Я б охарактеризував його як штучний. Так, людина, якій дано такий чудовий інструмент, як мозок, чомусь вирішує уподібнюватися роботам і строчити неживої контент.

Ну а мертву статтю живі істоти (в даному випадку маються на увазі люди) читати будуть вкрай неохоче. Ось з-за чого страждають поведінкові фактори.

Що ж, з визначенням все просто, з впливом на ПФ теж все зрозуміло. А далі ми розберемося з нудотою на прикладі.

Перевірка на нудоту

Зараз ми з вами подивимося, де перевірити на нудоту тексту, а також як її можна знизити найбільш швидким способом. Отже, для перевірки варто використовувати інструмент Advego.ru/text/seo.

Вставляємо потрібний фрагмент в поле і тиснемо на кнопку перевірки. Для цього я взяв запис, написану мною приблизно півроку тому. Ось такі результати:

Сервіс показує багато параметрів, які слід звернути увагу в першу чергу на:

Кількість символів без пробілів. Чим більше текст, тим більше в нього можна вставити тих самих ключових слів, не заспамив при цьому текст

Кількість слів і кількість унікальних слів. Це дозволить вам визначити, наскільки різноманітним був ваш текст, наскільки багатий він на слова.

Звичайно, найголовніше — академічна нудота, яка обчислюється у відсотках. У даному випадку показник дорівнює 7%.

Отже, оптимальне це значення? Можна з упевненістю сказати, що так. Взагалі, коли я мав справу з біржею контенту, там багато вже знали про цей показник і вимагали від копірайтерів, щоб відсоток нудоти був не вище того, який вони самі визначають.

Хтось вимагав, щоб у текстах цей показник був менше 6% (занадто строго і бессмыслено), хтось- щоб він не перевищував 7,5% (більш розумно). Менш вимогливі замовники ставили максимальну планку на 10% (теж розумно).

З мого досвіду, межа між нормальним текстом і заспамленним лежить якраз приблизно на десяти відсотках. Тому якщо більше — краще вже знижувати показник нудоти. Якщо він дорівнює 8-9%, особливого сенсу робити його ще менше немає. Отже, оптимальний показник — 7-9%.

Що зробити для пониження?

Нижче сервіс покаже вам слова і фрази, які найчастіше згадувалися в вашому тексті. Ось це і є їжею для роздумів для вас. Ключовою рада, як зменшити нудоту, це зменшити кількість найбільш часто вживаних слів.

Тобто в прикладі цієї сторінки, якщо б мені потрібно було знизити нудоту, у першу чергу мені необхідно було б попрацювати з такими словами як: сайт, посилання, сторінка, стаття. Де їх можна було б взагалі прибрати, десь замінити синонімів.

Працюючи таким чином, ви покращуєте відразу 2 показника:

Загальна нудота тексту

Нудота слова

Нудота слова — це відсоток вживання слова в тексті. Якщо у мене на 1000 слів у записі буде 45 разів повторюватися “картопля”, то нудота по цьому слову буде 4,5%. Це забагато. Оптимальним вважається показник в 2-4%.

Як показує практика, в першу чергу знижувати нудоту у тексті потрібно для людей. Хто захоче читати довго ваші тексти, якщо там повторюються одні і ті ж слова і фрази?

Підсумок

Отже, все зрозуміло. Перевіряти тексти на нудоту потрібно, а якщо відсоток завищений, то потрібно його знижувати. Але для кого це потрібно робити? Для пошукової системи? Ні в якому разі! Це потрібно робити для людей, щоб їм було простіше і цікавіше читати.

Я вже не раз говорив у статтях про поведінкові фактори про те, що попавши людям, ви обов’язково отримаєте заохочення від пошукової системи. Так сьогодні це працює. Що ж, а я сподіваюся, що з цієї теми вам все зрозуміло. Давайте всі разом налаштуємося на те, щоб публікувати в інтернеті як можна більш якісні тексти!