Нове життя для легенди-огляд diablo ii: resurrected

62

Нарешті-таки прийшов час обговорити помолоділу і оновлену версію легендарної diablo ii, що вийшла 20 років тому. В даному огляді diablo ii: resurrected я розповім вам як про очевидні, так і про більш непомітні нововведення, а також чи виправдала нова версія мої очікування і чи вийшло у розробників передати ту саму атмосферу, яку колись відчули всі гравці. І будьте готові до частого вживання слова» атмосфера”, бо на цьому терміні зав’язаний чималий пласт ігрового процесу.

Оригінальна diablo ii вийшла в (вже) далекому 2000 році і тоді навела чимало шереху серед представників жанру. Та що вже “тоді”, навіть до виходу diablo ii: resurrected, віддані фанати і просто любителі хороших action rpg продовжували насолоджуватися дітищем нульових. Для мене даний проект також був чимось особливим, оскільки саме завдяки серії» діабло ” відбулося знайомство з жанром.

Які нововведення отримала свіжа версія diablo ii: resurrected? почнемо з очевидного. Перше, що відразу кидається в очі, це звичайно ж повністю перероблена графіка і поліпшені анімації. Розробники розповідали, що свіжа версія diablo ii створена на новому 3d движку, який накладається поверх старого. Diablo ii: resurrected виглядає саме так, який ми її бачимо в наших спогадах. Адже у кожного була така ситуація, коли через довгі роки ти наважуєшся знову пройти улюблену гру, але пізніше розумієш, що виглядає вона, м’яко кажучи, погано і раніше все здавалося мало не фотореалістичним.

Тут же розробники постаралися зробити все так, яким воно повинно бути. Навіть анімації ніби залишилися тими ж, як і 20 років тому, проте перемикаючись між версіями гри за допомогою кнопки g розумієш, наскільки величезна робота була виконана і наскільки колосальна різниця між версіями. Гра не втратила свою атмосферу і залишилася такою ж похмурою і моментами моторошною, на відміну від diablo iii.

Думаю, одна з найбільш копітких робіт, виконаних студією vicarious visions — промальовування осіб. На картинках нижче ви можете подивитися, якими вони були в оригінальній версії 20 років тому — там їх просто немає і видно лише якесь місиво з пікселів. Розробникам довелося заново переосмислити зовнішність для всіх моделей і їм вдалося пройти по тонкій грані сприйняття. Кожен з нас міг представляти героїв по-різному, так як з часом уява домальовує все те, чого не було в оригінальній версії. І, справедливості заради скажу, що творці змогли відтворити саме ті види, які представлялися мені раніше.

Сюжет в грі залишився колишнім, а сінематікі були створені тими ж людьми, що і в 2000 році. Як було розказано на одному з інтерв’ю, кожен ролик перероблений з нуля. Катсцени і справді вийшли шикарними, ніби ми граємо не в оновлену версію diablo ii, а в новий повноцінний aaa проект. Також хочеться помітити озвучку і в цілому звуковий супровід. Голоси акторів анітрохи не вибиваються, а навпаки, додають до атмосфери своїми відіграшами. В іншому, в diablo ii: resurrected залишилися все ті ж аудіодоріжки, але з більш наповненим і глибоким звучанням за рахунок технології dolby 7.1, що звичайно ж дає перейнятися світом ще сильніше.

Тепер же перейдемо до менш очевидним, але не менш важливим і корисним функціям, яких не було в оригінальній версії diablo ii. Почнемо з того, що тайник став не тільки більше, але і обзавівся загальними відсіками для речей всіх ваших персонажів. Дана функція набагато спрощує передачу предметів іншим героям і тепер знайшовши якийсь на ваш погляд корисний предмет для іншого класу, просто покладіть його в загальний банк. Я, наприклад, вже накидав туди безліч різної зброї, броні і біжутерії, відмінно підходять для майбутніх твінів.

Ще одна корисна функція, яка буде до вподоби багатьом гравцям — авто-збір золота. Тепер вам не потрібно кликати по кожному золотишку, а для підбору потрібно лише пройтися з ним поруч. Крім того, розробники подбали про старичків, охочих особисто підбирати монетки — в налаштуваннях можна відключити даний функціонал.

Думаю, ні для кого не секрет, що в diablo ii: resurrected можна перемикатися між старою і новою версією гри, а також наближати камеру до свого героя. Здавалося б, така дрібниця, але перші 10 годин геймплея я то і робив, що розглядав кожну текстуру змінюючи з оригіналу на перевидання і захоплюючись виконаною роботою. Зрозумійте мене правильно, це дійсно легендарна частина серії, якій вже трохи більше 20 років, тому приємно усвідомлювати те, як якісно геймдев може оживляти класичні проекти.

Тепер же давайте обговоримо проблеми, що виникли у diablo ii: resurrected в перші дні релізу. Перші години після виходу гравці зіткнулися з неможливістю створення персонажа для онлайн режиму, так як сервера були просто перевантажені. З одного боку, це очевидна проблема, яка зустрічається на старті практично в кожному проекті. Адже кожен з нас чув від компаній таку фразу: «ми не очікували такого напливу». З іншого боку, blizzard entertainment-це дійсно велика компанія і вони вже могли як-небудь передбачити і запобігти подібну ситуацію.

Ще одним болем для гравців стало повне видалення персонажів або частковий відкат прогресу. Спочатку не було навіть зрозуміло, від чого така ситуація може виникати, проте пізніше розробники повідомили, що дана проблема виникає при створенні героїв з однаковими нікнеймами для онлайн і офлайн режиму. Я ж ні з першим, ні з другим багом не зіткнувся, так як на виході diablo ii: resurrected створив офлайн персонажа і спокійно борознив простори всесвіту.

Підводячи підсумки, хочу сказати, що diablo ii: resurrected вийшла дійсно відмінною і якісною оновленою версією. Графіка, анімації, об’ємний звук, промальовування персонажів — ніякий з перерахованих аспектів анітрохи не вибивається із загальної концепції оригіналу. Фанати отримали саме ту гру і атмосферу, яка відклалася в спогадах. Але чи варто грати diablo ii: resurrected, якщо ви не проходили її в 2000х роках? безумовно так, якщо з’явилося бажання перейнятися класикою в новій обгортці.

Насправді, я боявся того, що через стільки років вже не буде тих емоцій, що раніше. В даний час, всі ці колись свіжі механіки не є чимось новим і використовуються в безлічі інших ігор жанру action rpg. Однак розробники все ж змогли передати всю ту атмосферу, а також дали гравцям знову насолодитися якісним гріндом, сюжетом і цінними нагородами.

Пишіть в коментарях, яка гра жанру action rpg стала для вас першою і що ви думаєте про оновлену diablo ii: resurrected.