Несертифікований ремонт apple macbook в 3 рази вигідніше офіційного

11

Журналісти видання wall street journal провели експеримент, в якому продемонстрували різницю в офіційному і несертифікованому ремонті комп’ютерів apple. Зокрема, вони перевірили, скільки можна заощадити, якщо звернутися за допомогою в сторонній сервісний центр.

Для експерименту довелося принести в жертву два «яблучних» ноутбука. Так, macbook air 2020 року вартістю $1100 і macbook pro 2017-го за $1400 (ціни вказані на момент виходу) були залиті водою. Насамперед журналісти вирушили в офіційний apple store, де за ремонт «ейра» запросили $799, а відновлення «прошки» оцінили і зовсім в $999. Цікаво, що співробітник магазину порекомендував в такому випадку купити нові ноутбуки.

Потім пристрої були відправлені в сторонній сертифікований сервісний центр, де за лагодження macbook air попросили $870, а за macbook pro — цілих $1170. Після цього журналісти звернулися в центр, який не має сертифікації apple. Місцеві фахівці оцінили ремонт macbook pro всього в $325, а ось щодо macbook air там лише розвели руками, оскільки у них просто немає запасних деталей для цієї моделі. В іншому місці пообіцяли повернути до життя» прошку ” за $500, а ось до macbook air і тут деталей не виявилося. Різниця в тому, що в сертифікованих центрах змінюють всю материнську плату цілком, тоді як в сторонніх майстерень виконують заміну тільки пошкоджених елементів шляхом перепайки.

Підводячи підсумки, автори відео вказують на важливість права користувачів на ремонт техніки, а також щоб запасні деталі та інструкції з ремонту були у відкритому доступі.