Не включається телефон / смартфон, що робити?

12

Чи можна відмовитися від смартфона, який використовується не тільки для дзвінків, але і для роботи, навчання і розваг? навіть при бажанні, зробити це непросто. Деякі навіть лягають спати з телефоном в руках. Часом, порушуючи всі плани, пристрій зв’язку перестає включатися. Виявивши таку поломку, спочатку краще дізнатися про її передумови і способи виправлення проблеми, а вже потім вирішити – намагатися зробити лагодження самому або довірити реабілітацію професіоналам. Нижче, ми представимо рішення, якщо ваш телефон/смартфон не включається.

Проблеми з подачею заряду

Трапляється, що власник смартфона поставив його заряджатися вранці, а ввечері виявив нульовий результат. Часта думка-несправність блоку живлення або кабелю. Для впевненості можна спробувати підключити смартфон через кабель до комп’ютера і подивитися, що з цього вийде. Немає ніякої реакції-значить, здогадки про пошкодженому кабелі вірні. Визначити поломку блоку живлення можна, підключивши інший блок і подивившись, чи йде зарядка.

Іноді телефон перегрівається, якщо лежить поруч з джерелами тепла або довгі години активно використовувався. Тоді часто спостерігається миготіння індикатора заряду, але ділення не додаються.

Згубно може позначитися використання «чужий» або дешевої зарядки. Якість відіграє важливу роль, адже коротке замикання всередині приладу може серйозно нашкодити телефону.

В іншому випадку, проблема може критися в глибокому заряді акумуляторі. Це відбувається, якщо телефон довгий час лежав у відключеному стані і розрядився настільки, що йому не вистачає власної енергії навіть для старту. Найімовірніше, допоможе звичайне очікування, слід тільки підключити смартфон до зарядки. Також в домашніх умовах можна виконати наступне:

  1. витягуємо батарею;
  2. підключаємо смартфон до зарядного пристрою;
  3. чекаємо 10 секунд. Вставляємо батарею назад.

Якщо допомогло, і телефон відгукнувся-проблема вирішена. Ні? спробуємо перевірити розташування батареї, можливо, вона просто відійшла. Таке трапляється, коли накопичилося чимала кількість нальоту, або утворився зазор. Наліт з пластин і виступів акумулятора можна зчистити гумкою або сухою зубною щіткою. “ущільнити” батарею всередині смартфона допоможе шматочок паперу або картону.

Гніздо для зарядки також може вийти з ладу. Причина тому-пошкоджена припайка роз’єму до плати. При наявності відповідних інструментів і знань про те, як влаштований смартфон, можна спробувати виправити все самостійно наступним способом:

У 90% випадків ці дії призводять до успіху, але часом все ж потрібна повна заміна зарядного гнізда.

Несправність кнопки включення / вимикання

Якщо смартфон куплений недавно і практично не використовувався, виною несправності кнопки може послужити заводський брак. В такому випадку передбачена заміна девайса на новий, або безкоштовне сервісне обслуговування.

Неполадки в роботі клавіші іноді виникають через потрапила всередину вологи, причому власник може і не знати про це. Все згодом виявиться на експертизі. Якщо ж “утоплення” очевидно, категорично забороняється включати мокрий смартфон! щоб прибрати вологу, потрібно обсушити його зверху сухим рушником, потім відкрити кришку і вийняти:

Акумулятор;

Сім-карту;

Карту пам’яті.

Також потрібно прибрати наявні аксесуари. Пам’ятаємо, що не варто старанно знімати те, що не знімається. Кладемо на добу всі частини в ємність з рисом, або силікагелем, щоб витягнути воду. Телефон обов’язково маємо в своєму розпорядженні екраном вгору, щоб не пошкодити модуль.

Що робити, якщо гаджет впав зовсім не в воду, а в іншу рідину, наприклад, липку? в цьому випадку 99% (саме такий) спирт-наш найкращий друг, проте навіть він не може гарантувати хорошого результату. Зануримо в нього апарат буквально на 10 секунд, а потім витягнемо на сухий рушник. Спирт розчинить липку рідину, але також може розчинити і клей між елементами смартфона, тому досвід пов’язаний з великим ризиком.

Часом, перше, за що хапається власник гаджета, впустивши його в воду – фен для сушіння. Логіка зрозуміла, але не варто забувати про ймовірні ускладнення. Під напором повітря рідина не тільки випаровується, але і рухається вглиб. Щоб не пошкодити інші контакти всередині телефону, сушка феном не рекомендується.

Поширена причина втрати працездатності клавіші-значний термін використання смартфона, адже навіть на» невбиваних ” кнопкових моделях з роками виходить з ладу клавіатура.

Іноді при недіючої кнопці вкл./ викл., щоб смартфон включився, потрібно під’єднати його до функціонуючого зарядного пристрою. Також буває передбачений виклик завантажувального меню при затиснутих разом кнопках “home” і регулювання звуку.

Проблема в карті пам’яті

Несумісна з пристроєм флешка-одне з можливих перешкод. Оскільки з часом внутрішньої пам’яті пристрою починає не вистачати, користувач замислюється про розширення обсягу. Але при установці невідповідною flash-карти, телефон може зависати, а то і зовсім не включатися.

Для перевірки конфлікту слід витягти флешку, а потім спробувати включити апарат. Успішно? висновок-карта не підходить. Щоб в майбутньому уникнути такої проблеми, необхідно використовувати тільки відповідні карти надійних, добре зарекомендували себе на ринку виробників, наприклад, samsung або kingston.

Не включається після оновлення програмного забезпечення

Ситуації, коли по послужило причиною неполадок саме з включенням, відбуваються нечасто. Однак якщо в налаштуваннях вибрано автоматичне оновлення, а доступ до мережі відкритий безперервно, новітнє небажане по може встановитися без згоди власника і нашкодити пристрою.

На допомогу прийде повне скидання налаштувань, або hard reset.

На ос андроїд виконати його можна трьома способами, але в нашому випадку, коли маленький помічник не включається і взагалі ні на що не реагує, з трьох допоможе тільки один:

  1. затискаємо кнопки “додому” « “включення” і “зменшити гучність»;
  2. тримаємо комбінацію кнопок до тих пір, поки на екрані не з’явиться” recovery mode»;
  3. вибираємо ” wipe»;
  4. підтверджуємо вибір.

Напрошується питання: що буде зі збереженими даними? повернути їх можна, відновивши з резервної копії, робити яку рекомендується не рідше, ніж раз в пару місяців. Але в нашому випадку проблемним може виявитися саме програмне забезпечення, тому доцільніше буде налаштувати смартфон на базі ос андроїд як новий, а потім встановити необхідні додатки з play market.

Iphone теж може «заглючить”, і зробити повне скидання можна так:

У сьомій моделі айфона hard reset робиться шляхом затиснення клавіш включення і зменшення гучності. Після проведення перерахованих вище дій, налаштовуємо яблучний пристрій з нуля.

Механічні пошкодження після падіння

Якщо девайс перестав включатися після падіння на тверду поверхню, спектр можливих поломок досить широкий. Наприклад, пошкодження плати або відійшли мікросхеми. Їх складно виявити в домашніх умовах, розумніше буде звернутися в сервісний центр.

Варто відзначити, що візит в майстерню – нерідко найраціональніший варіант при проблемах з включенням смартфона. Звичайно, перед тим, як скласти пристрій зв’язку в коробку і відправитися до фахівця або продавця, не зайвим буде провести діагностику. Але будь-які дії допустимі лише коли є хоч якийсь досвід в ремонті подібних механізмів і знання про програмне забезпечення, оскільки експерименти і некомпетентне втручання можуть серйозно нашкодити.