Навчання SEO — чи варто на це витрачати час?

256

Від автора: думка щодо SEO-оптимізації останнім часом розходиться. Одні люди вважають, що цей напрям вже неактуально, інші — що воно продовжує бути одним з найбільш ефективних методів просування сайтів в інтернеті. Давайте більш детально розберемося в питанні і дізнаємося, чи варто проходити навчання SEO, і де його можна отримати.

Пошукова оптимізація — це цікава ніша, в якій може почати роботу навіть та людина, яка абсолютно не розбирається в рекламі або просуванні в інтернеті. Зрозуміло, часу на те, щоб вивчити основні SEO уроки в такому випадку буде потрібно більше, проте, якщо заглибитися в матеріал на 2-3 місяці, ви здивуєтеся рівню отриманих знань.

Основні завдання SEO-оптимізатора

SEO для початківців здасться величезним світом незрозумілих термінів і глибинної аналітики, проте, цей напрям можна охарактеризувати і простою російською мовою. Фахівець в області пошукового просування зобов’язаний покращувати позиції сайту в інтернет-видачу за допомогою поліпшення контенту і підгонки юзабіліті майданчики.

Іншими словами, сеошник робить ресурс більш зручним для відвідувачів. У свою чергу, пошукова система зауважує, що користувачі отримують бажане при відвідуванні сайту і проводять на ньому більше часу, і, як наслідок, просуває майданчик в рейтингу, щоб і інші люди в інтернеті потрапили сюди.

Які навички і знання необхідні, щоб працювати СЕОшником?

Щоб почати повноцінну роботу в цій тематиці, буде достатньо зрозуміти:

основи SEO просування;

принцип роботи основних пошукових систем (Google, Yandex, Rambler і т. д.);

структуру написання SEO-статей.

Додатковий стрибок вашому розвитку в цій темі нададуть наступні навички:

знання англійської мови;

основи маркетингу;

вміння аналізувати ринок;

додаткові знання щодо розвитку сайту (наприклад, збільшення швидкості завантаження сторінок);

розуміння основ інформаційних технологій.

Четвірка глобальних трендів SEO 2016 року

Щоб домогтися більш суттєвих результатів у просуванні сайтів, ви повинні розуміти механіку роботи пошукових систем. Слід зауважити, що з кожним роком вона оновлюється, тому потрібно постійно відслідковувати нові тренди. Ознайомтеся з найсвіжішими особливостями пошукових систем, виявленими після низки проведених досліджень:

Немає сенсу шукати чит-коди.

Плагіни та інші веб-розробки, що впливають на підвищення ефективності ядра сайту, вже не так актуальні, як раніше. Це пов’язано з великою кількістю нововведень. Творці всіляких технічних модулів просто не встигають їх редагувати і підганяти під новий формат, тому набагато логічніше виконувати основну роботу самостійно.

Контент — основа пошукового просування.

Ви потрапили в епоху справжньої інформаційної війни. Сайти борються за відвідувачів, залучаючи їх все більш цікавим контентом. Обійтися Без нього вже неможливо, так як на пошукову видачу також впливає і той факт, скільки часу відвідувачі проводять на сайті.

Чіпляючий заголовок, інформативність, рішення конкретної проблеми — все це повинно бути присутнім у тексті. Причому, брехня і різні «заманухи» люди стали розкривати ще на стадії зародка, тому працюйте над чесним і корисним контентом.

Мобільна оптимізація — базова потреба.

Якщо користувач заходить в браузер і вводить який-небудь запит у пошуковій системі через смартфон, приміром, «таксі Москва», то з більшою ймовірністю йому попадеться сайт, заточений під мобільний формат.

Локальна видача стала пріоритетом при видачі сайтів комерційної тематики.

Відтепер людям при введенні пошукових запитів комерційної спрямованості будуть в першу чергу відображатися сайти з територіальним розташуванням в тому ж місті, де знаходиться клієнт.

Винятком стане використання гаджетів, в яких відключена система GPS-моніторингу, або здійснення пошуку із зазначенням конкретного міста в запиті.

Де можна отримати основні знання?

Навчитися основам SEO ви можете, пішовши наступними шляхами:

вивчаючи книги в цьому напрямі;

осягаючи інформацію через навчальні статті та відеоролики на Youtube;

пройшовши спеціалізовані курси SEO (спочатку безкоштовні, потім можна пробувати і платні);

познайомившись з більш досвідченими фахівцями, які погодяться допомогти вам із зануренням в цю тему.

Всі вищеперелічені варіанти працюють і мають яскравих послідовників, які, пішовши однієї з наведених доріг, надалі стали успішними фахівцями. Однак є ключовий момент, який ні в якому разі не можна упускати. Мова йде про практичної складової навчання.

Не слід дотримуватися стратегії — спочатку освіту, потім робота. Ні, так не можна. Набагато ефективніше вловити базові принципи СЕО оптимізації, а потім відразу застосовувати накопичені знання на практиці, поступово поповнюючи багаж інформації.

Як можна заробити на знаннях в SEO?

Є кілька варіантів заробітку на цьому напрямку при належному рівні знань:

Навчати інших по інтернету.

Спробуйте створити свій блог і монетизувати його шляхом навчання основам СЕО оптимізації інших людей. Робити це можна за допомогою відео або текстових матеріалів — як вам зручніше.

Влаштуватися найманим співробітником.

Хороші оптимізатори — це найцінніший скарб на ринку праці. Зараз, якщо ви маєте відповідний досвід у сфері пошукового просування і можете гарантувати конкретний результат компанії, тоді сміливо розраховуйте на місячний оклад від 50 000 руб.

Стати фрілансером.

Зареєструйтеся на відповідних біржах в інтернеті і вибирайте підходять під ваш профіль замовлення. Цей варіант можна назвати оптимальним для новачків, щоб набити руку.

Співпрацювати з веб-студією.

Ви можете укласти договірне угоду з веб-студією, яка займається розробкою сайтів. Суть договору полягає в тому, що компанія-партнер буде рекомендувати вас в якості спеціаліста з просування своїм клієнтам. В принципі, цей формат можна вважати фрілансом, однак, в якійсь мірі стабілізованою, так як будуть постійні замовлення.

Відкрити власну компанію.

Цей шлях вважається найскладнішим. Він підійде тим, хто хоче відкрити власний бізнес у цій сфері, надаючи послугу пошукового просування руками інших людей. Зрозуміло, в цьому випадку не обійтися без розвинених управлінських навичок.

Тепер ви взагалі розумієте механіку пошукової оптимізації і знаєте, де навчатися цьому цікавому ремеслу. Можете спробувати записатися на курси SEO, або ж відразу перейти до практичної діяльності, набиваючи гулі на реальному досвіді. У будь-якому випадку, SEO навчання — це не марна трата часу.

Цей напрямок є дуже потрібним і корисним, тому побажаємо вам удачі і швидкого СЕО розвитку. У цьому вам допоможе наш блог, на якому регулярно з’являються цікаві статті, що охоплюють всі області розробки і просування сайтів. Так що підписуйтесь, щоб нічого не пропустити! До нових зустрічей!