Навчання на веб-дизайнера — через терни до зірок

237

Від автора: вітаю вас, шановний читачу! Так як серед користувачів нашого блогу дуже багато початківців веб-дизайнерів, я подумав: а чому б сьогодні не поділитися з ними парочкою корисних порад? Якщо ж ви хочете пройти навчання на веб-дизайнера виключно на своїх помилках, а професійні секрети для вас — це чітерство, то раджу вам не читати цей пост до кінця і ні в якому разі не записувати в блокнот особливо цінні думки, які можуть вам тут зустрітися.

Якщо ви заглянете в будь-який тлумачний словник, то дізнаєтеся, що дизайн, якщо в двох словах, — це художнє конструювання. Це означає, що дизайнерська діяльність являє собою палицю з двома кінцями — з одного боку, щось раціональне і практичне, а з іншого, — творче та інтуїтивне.

Технар або художник?

Дизайн — це велика сфера, яка включає в себе дизайн інтер’єру, рекламний дизайн, промисловий дизайн, ландшафтний дизайн, ну і, звичайно ж, веб-дизайн. Від своїх колег-дизайнерів веб-дизайнера відрізняє схильність до програмування, вміння працювати з графічними редакторами, отакий симбіоз творчого і технічного складу розуму.

За результатами навчання на web-дизайнера ви повинні вміти:

самостійно створювати веб-сторінки з необхідним графічним та текстовим наповненням;

ефективно використовувати анімацію, розміщувати інформацію у вигляді логічних блоків, оптимізувати графічні елементи;

проектувати сайти будь-якої складності і запускати їх в мережі;

оформлювати веб-сторінки, відповідно до запитів і очікувань користувачів, цілями і завданнями сайту;

налагоджувати взаємодію сторінок сайту між собою.

Всі ці моменти доступно і докладно пояснюються в різних платних і безкоштовних відеокурсу, які всього за кілька місяців навчить вас, як стати веб-дизайнером з нуля.

Які знання вимагаються від веб-дизайнера?

Взагалі, для початку я порадив би вам завести якусь розумну книжку по дизайну, до якої можна було б постійно звертатися за детальними поясненнями того чи іншого поняття. А на початковому етапі навчання на веб-дизайнера у вас буде з’являтися дуже багато питань, це я вам гарантую.

Спочатку ви можете читати навчальний матеріал по діагоналі, лише б ознайомитися з основами веб-дизайну, які дозволять вам більш професійно виконувати практичні завдання. Зокрема, вам необхідні базові знання про структуру веб-сайту, принципи та елементи веб-дизайну, основи існування і просування сайтів в інтернеті, теорії кольору, типографіці, верстці, основи програмування (за бажанням).

Навіть якщо ви не збираєтеся самі верстати сайти, все одно ви повинні мати уявлення про CSS і HTML. Непогано б розібратися і в WordPress — платформі, на якій працюють більшість сайтів.

На всяк випадок ще додам: знання основ роботи в інтернеті, інтерфейса OS Windows і хоча б шкільний мінімум з англійської мови — це те, що кожна людина має знати як саме собою зрозуміле, перед тим як починати навчання на web-дизайнера.

Які програми потрібно освоїти?

Ще одне питання, яке найчастіше задають новачки, мудруємо над тим, як стати web-дизайнером, — стосовно програм, які потрібно вивчити.

Особисто я в цьому питанні дотримуюся мінімалізму. Я вважаю, що для навчання на дизайнера сайтів достатньо знати Adobe Photoshop і Adobe Illustrator, які дозволять обробляти і нарізати зображення, виконувати складання макетів і безліч інших функцій.

Для початку вистачить і Photoshop. Цією програмою, однак, треба володіти досконало, тому доведеться витратити багато часу на її вивчення.

Нещодавно натрапив на статтю, присвячену думку роботодавців з приводу того, якими програмами повинен володіти професійний веб-дизайнер. Результати цього опитування я звів в гістограму, якій поспішаю поділитися з вами:

Як бачите, думка роботодавців трохи відрізняється від мого — більшість з них вважає, що хороший веб-дизайнер, у першу чергу, повинен володіти програмами Adobe Photoshop (96,6% опитаних), CorelDRAW (50%), Adobe Flash (36,6%), Adobe Illustrator (23,3%).

Головне — практика!

Якщо вам цікаво, як стати дизайнером сайтів самостійно, без відвідування будь-яких обов’язкових курсів, то рішення можна охарактеризувати одним словом: ПРАКТИКА! Ви можете прочитати хоч тисячу книг, але вони не стануть зброєю у вашому арсеналі. Як я вже згадував вище, інформація може стати знанням лише через практику.

Немає нічого поганого, щоб навчатися в інших веб-дизайнерів. В якості тренування ви навіть можете копіювати вподобані сайти. У вас все одно не вийде так, як на исходнике. Зате ви розвинете свій смак і наб’єте руку в практичних заняттях.

Надалі, щоб навчитися керувати елементами дизайну, можете взяти якусь якісну WordPress-тему і присвятити час досконального вивчення її коду. Цей розібраний код, до речі, потім можна буде використовувати в якості основи для майбутніх дизайнів.

Ви також можете скористатися комплексними навчальними відеокурсами, які містять у своїй програмі і теоретичні, і практичні заняття. І навіть вам задають домашні завдання, а потім перевіряють.

Вступайте в співтовариства дизайнерів, знайомтеся з вашими колегами по цеху і обмінюйтеся з ними думками — це зробить ваше навчання на веб-дизайнера максимально плідним.

Підіб’ємо підсумки

Таким чином, для того щоб стати професійним веб-дизайнером, зовсім не обов’язково відвідувати художню школу, закінчувати вуз або просиджувати довгі години в аудиторіях комп’ютерних курсів, виконуючи вказівки вчорашнього вчителя інформатики, із застарілими знаннями і базовими навички роботи в Фотошопі.

Я пропоную витратити свій дорогоцінний час на придбання найважливіших для веб-дизайнера якостей, шляхом безперервного самонавчання і самовдосконалення:

чудовий художній і естетичний смак;

відмінна пам’ять, образне та аналітичне мислення;

креативність;

здатність до переключення уваги;

логічне мислення;

уважність;

систематичність;

посидючість;

ретельність;

акуратність.

Розвиток цих якостей дозволить вам різко зрости у межах своєї професії і робити по-справжньому красиві, функціональні і грамотні сайти.

На цьому буду прощатися. Буду радий бачити вас серед постійних передплатників нашого блогу. Підписуйтесь та діліться корисними матеріалами зі своїми друзями в соціальних мережах. До нових зустрічей!