Національні домени подорожчають через внесків Координаційного Центру

322

Від автора: влітку вартість національних доменів зросте до 120 руб. Це пов’язано з підвищенням внесків у міжнародні організації, в які входить Координаційний центр.

Як повідомив глава КЦ (Координаційного центру) Андрій Воробйов, який займається реєстрацією доменів в національних зонах, підвищення вартості процедури є плановим. Воно пов’язане із збільшенням сум внеску в міжнародні організації, в яких складається вітчизняний реєстратор. А також з модернізацією технічної бази КЦ.

Також Воробйов повідомив, що КЦ і РОЦИТ (Регіональний центр інтернет-технологій) планують спільними зусиллями зайнятися контролем вартості послуг інших національних реєстраторів.

За відомостями, наданими керівником КЦ, за останні три роки вартість реєстрації домену у них підвищилася в кілька разів. Якщо у 2014 ця послуга коштувала роздрібному покупцеві в 450 руб., то зараз її вартість зросла до 980 руб.

На думку експертів, підняття цін КЦ може негативно позначитися на тих, хто заробляє на перепродажу доменів. В результаті в національних зонах .рф і .ua може звільнитися більше мільйона доменів.