Наслідки копіпаста або вважаємо в PHP кількість елементів у масиві

333

Від автора: сімдесят п’ять, шість, сім…. Вибачте, я зараз вже закінчую! Сімдесят…. Скільки? Тьху, знову збився! Загалом, створив масив, «накопипастил» у нього елементів, а тепер не можуть зрозуміти, скільки їх. А чого я мучуся? Адже з допомогою PHP кількість елементів у масиві підрахувати дуже навіть легко.

А індекс навіщо?

Найпростіше дізнатися довжину звичайного масиву. Для цього потрібно всього лише вивести значення ключа останнього елемента. Хоча для цього теж знадобиться спеціальна функція (про це пізніше). Гірше справи з асоціативними масивами, в яких значення ключа може бути не тільки цілим числом, але і будь-яким іншим типом даних, підтримуваних PHP.

Рішення цієї проблеми здається простим лише на перший погляд. Але якщо довжина масиву «зашкалює» за сотні або навіть тисячі, тоді у будь-якого піде обертом голова. І метод «раз ромашка, а я знайшов четверту» явно вам не допоможе. Як не допоміг і мені :) .

Щоб довести вище сказане, створимо самий непередбачуваний масив у світі. Мається на увазі, що довжина, ключ і значення кожного з елементів такої структури визначається випадковим числом з визначеного діапазону. Для цього ми використовували функцію rand():

Дізнаємося ширину масиву

Найлегше впізнати кількість елементів у масиві PHP можна з допомогою функції count(). Причому вона буде повертати його довжину в будь-якому випадку. Навіть у такому важкому, як наш :) . Приклад використання цієї функції:

“;
}
echo “Довжина масиву “.count($random);
?>

считаем в PHP количество элементов в массиве

Ще один метод, як підрахувати кількість елементів у масиві PHP, полягає в застосуванні функції var_dump(). Але з її допомогою можна дізнатися «чисельність» елементів візуально. Ця функція виводить всю інформацію про переданої їй у якості параметра змінної: тип, довжину (якщо це array) і значення:

считаем в PHP количество элементов в массиве

Інші варіанти

Існують і інші варіанти, щоб порахувати кількість елементів у масивах PHP. Наприклад, метод «засланого козачка». Для цього ми ініціалізуємо всередині циклу for нову змінну. При кожній ітерації циклу до її значенням буде додаватися 1(з допомогою инкремента). Потім під тілом циклу ми виводимо значення «засланого козачка» і дізнаємося довжину масиву.

“;
$c++;
}
echo “Довжина масиву “.$c;
?>

считаем в PHP количество элементов в массиве

Щоб дізнатися в PHP кількість унікальних елементів масиву, можна мудрувати дуже довго. Мій варіант полягає у використанні функції array_unique(), яка очищає вхідний масив від повторюваних значень. Потім просто повертаємо довжину вже обробленого масиву за допомогою функції count() (число унікальних елементів):

“;
var_dump($arr1);
$arr2 = array_unique($arr1);
echo “
“;
echo “Масив з унікальними значеннями елементів”.”
“;
var_dump($arr2);
echo “
“;
echo “У вхідному масиві було “.count($arr2).” унікальних елементів”.”
“;

считаем в PHP количество элементов в массиве

Ось так легко підраховується кількість елементів у масиві PHP. А я мучився! Але завдяки цьому матеріалу я воскресив у своїй пам’яті потрібні мені знання і присвятив цю «магічну науку» вас. Хоча на ділі магія виявилася звичайною спритністю розуму і PHP :) .