На чому краще робити інтернет-магазин, щоб потім лікті не кусати

228

Від автора: вітаємо всіх наших читачів! Сьогодні ми вирішимо питання, на чому краще робити інтернет-магазин. Незважаючи на те, що від движка залежить дуже багато, власники і творці інтернет-магазинів часто не особливо замислюються над цим питанням. Адже, в залежності від платформи, на якій буде створено ваш сайт, у нього будуть різні функціональні можливості, різна вартість доопрацювань, рівень безпеки і т. д. В кінці кінців, від вибору CMS буде залежати розвиток і успішність вашого ресурсу. Так що, давайте більш відповідально ставитися до цього питання.

На чем лучше делать интернет-магазин

Для чого потрібна CMS

Якщо ви цікавилися чи брали участь у розробці сучасних веб-ресурсів, то, напевно, знаєте, що зараз сайт — це не просто набір HTML-сторінок. Він працює на якійсь конкретній платформі (движку, якщо так буде завгодно). Цей самий «движок» є системою програмних скриптів для динамічного наповнення сторінок сайту.

Скажімо так, слово «движок» є сленговим, а даний термін цієї системи — Content Management System (CMS). Тільки завдяки CMS стало можливим підрахувати, скільки людей відвідало ту чи іншу сторінку сайту, створити відкрите/закрите голосування, додати коментарі або можливість редагування контенту.

Після створення сайту на одній CMS, перевести його на іншу досить важко, так що краще подумати над цим вибором заздалегідь. А для того, щоб дізнатися, на чому краще робити інтернет-магазин, варто ознайомитися з наступним матеріалом.

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

Критерії вибору движка

Перш ніж ми з’ясуємо, на чому зробити інтернет-магазин, внесемо в наше оповідання невелике уточнення: тут мова йде про повноцінні інтернет-магазинах, а не про всяких «конструкторів», шаблонах, онлайн-сервісах і т. п. Звичайно, такі сервіси дозволять вам створити інтернет-магазин практично без капіталовкладень, але ось невдача: він не в повній мірі належати вам. Ви навіть не зможете використовувати всі його функції. Абидна, да?

На чем лучше делать интернет-магазин

Ось якими критеріями слід керуватися при виборі гідного CMS для інтернет-магазину:

дизайнерські шаблони. Дизайн — це обличчя вашого сайту, тому приділіть особливу увагу наявності безкоштовних і платних шаблонів. Чим більше вибір, тим більше у вас шансів зробити свій інтернет-магазин саме таким, як вам хотілося б;

картки і каталог товарів. Переконайтеся в тому, щоб вибраний вами движок забезпечував просте, гнучке і швидке додавання товарів на сайт. Обов’язково повинна бути можливість установки різних характеристик і атрибутів (наприклад, знижок, акцій, додаткових опцій і т. д.). Ну і, звичайно ж, подбайте про фільтрі товарів. Він може включати сортування за ціною, розмірами, вагою, різними технічними параметрами;

можливість синхронізації з 1С. Це дозволить вам істотно спростити і автоматизувати всю роботу по оновленню цін, перегляду актуальних залишків товару і інших рутинних операцій;

SEO-можливості. Далеко не всі CMS дозволяють адаптувати інтернет-магазин до вимог пошукових систем, а адже це дуже важливо для сайту, що продає. Кожен втрачений відсоток потенційного трафіку — це недоотриманий прибуток, і особливо це посилюється ніколи не сплячими конкурентами. Ось чому один з ключових критеріїв вибору движка — це його можливості в плані SEO-оптимізації;

вартість обслуговування. Цей момент часто з’ясовується лише тоді, коли власник інтернет-магазину стикається з якимись проблемами чи необхідністю доопрацювання. Зазвичай для популярної CMS набагато простіше знайти грамотного фахівця, та й ціна диктується ринком — що робить її доступною.

Тому не радимо зупиняти свій вибір на нікому не відомих, експериментальних движках, щоб потім не кусати лікті і одночасно думати, де взяти спеца для доопрацювання сайту, і як зробити, щоб він не «помилявся» в самий невідповідний момент.

На чем лучше делать интернет-магазин

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення

На чому ж краще створити інтернет-магазин? Існують платні і безкоштовні платформи для створення комерційних ресурсів. Деякі з них уже морально застаріли, тому не використовуються широко, або не використовуються взагалі. Розглянемо актуальні нині системи.

Платні CMS

1C-Bitrix. Є однією з найпопулярніших платних платформ для створення комерційних сайтів. До ресурсів сервера платформа досить вимоглива, тому якщо ви вирішили використовувати 1С-Бітрікс, подбайте про хостинг заздалегідь.

Платформа надає широкий спектр опцій як для користувача, так і для адміністративної частини ресурсу. Для автоматизації роботи програма «плавно» інтегрується з 1С. З Бітрікс працює велика кількість розробників, так що знайти виконавця для реалізації свого проекту ви зможете на будь-якій біржі фрілансу.

UMI-CMS. Що стосується цієї платформи, то освоїти її новачкові буде набагато простіше, ніж 1C-Bitrix: по-перше, її інтерфейс більш простий для сприйняття, по-друге вимогливість до ресурсів у UMI-CMS менше. Про те, щоб знайти безкоштовні дизайнерські шаблони для UMI-CMS, доведеться забути. Платних, до речі, теж досить мало. Якщо в структурі вашого сайту буде велика кількість сторінок, не виключено, що управління сайтом може стати важким.

NetCat. Як і UMI-CMS, движок NetCat простий в освоєнні. Інтерфейс має «сучасний» дизайн і пропонує нам безліч різних можливостей. Розробники движка намагаються йти в ногу з часом» і приділяють особливу увагу адаптації і оптимізації під мобільні пристрої (смартфони, планшети). Використовуючи NetCat, ви зможете створити не тільки інтернет-магазин, але і сайт-візитку, інформаційний портал і т. д. Варто відзначити, що готових дизайнерських шаблонів, як і у випадку з UMI-CMS, досить мало.

На чем лучше делать интернет-магазин

Безкоштовні CMS

Magento. CMS Magento є однією з найбільш популярних на ринку західного світу, переважно в США. В країнах, де поширені слов’янські мови, це платформа не настільки популярна, так як документація по більшій частині не переведена з англійської. При використанні движка Magento ви зможете використовувати велику кількість шаблонів і плагінів і т. д. Але слід врахувати, що за більшість з них доведеться платити.

PrestaShop. Ця CMS використовується при розробці продають ресурсів абсолютно різного рівня складності. Даний факт говорить про «гнучкості» програми. В систему вбудовано велику кількість різноманітних функцій, яких буде цілком достатньо для будь-якого інтернет-магазину. Використовуючи PrestaShop, ви зможете адаптувати ваш ресурс під мобільні пристрої, що на даний момент дуже актуально.

OpenCart. Серед платних і безкоштовних CMS OpenCart — це сама проста у використанні, чим обумовлена висока популярність в російськомовному інтернеті. Додавати товари в інтернет-магазин і проводити з ними різні маніпуляції з використанням OpenCart набагато простіше, ніж з тими опціями, які вам запропонує інша система.

Але у OpenCart є і свої недоліки, серед яких виділимо такі: конфлікти нових і більш старих версій, обмежені можливості масштабування, генерація дублів web-сторінок, що може негативно позначитися на просуванні сайту. Так що використання движка OpenCart виправдано і доцільно тільки в тому випадку, якщо ви маєте намір створити невеликий сайт з досить обмеженими функціональними можливостями.

Joomla. Природно, у статті про те, як вибрати CMS для інтернет-магазину, не можна не згадати таке значуще «ім’я», як Joomla. Це досить популярний движок, якому присвячені цілі відеокурси. Щоб використовувати Joomla, необхідно задіяти деякі компоненти. Багато з них перебувають у безкоштовному доступі, а за деякі доведеться заплатити, але відносно недорого. В якості прикладу наведемо: VirtueMart, HikaShop, JoomShopping, Apptha Shopping Сart, ShoppingMatters та ін.

Доцільно використовувати Joomla? Так, цілком. Але ефективність та кінцевий результат на 90% буде залежати від компонента, який ви виберете для роботи. А заслуга Joomla як раз в тому, що вона надає нам величезний вибір цих компонентів.

Наприклад, VirtueMart є одним з найпопулярніших компонентів Joomla, завдяки найширшому спектру функцій, які він надає — однак, якщо ви використовуєте ненадійний, безкоштовний хостинг, сторінки інтернет-магазину будуть серйозно гальмувати.

Hikashop — не менш популярний Joomla-компонент, що представляє собою справжній «конструктор» для будь-якого продає ресурсу. Але, на відміну від VirtueMart, Hikashop не є безкоштовним компонентом. Безкоштовно можна використовувати лише версію «Starter», де функціонал буде кілька урізаний.

Як ми бачимо, у кожного з платних і безкоштовних движків є свої переваги і недоліки. Тому, якщо перед вами постало питання, на чому краще створити інтернет-магазин, виходите з конкретних потреб вашого бізнесу. Слід взяти до уваги специфіку торгівлі, відштовхуватися від стратегії розвитку, бізнес-плану і т. д.

Тому бажаємо вам удачі, натхнення й прийняття ” винятково правильних рішень :) . Для того, щоб не пропустити інші матеріали, присвячені web-розробки, підписуйтесь на оновлення нашого блогу. До нових зустрічей!

Інтернет-магазин на OpenCart!

Створити інтернет-магазин на самій популярної CMS OpenCart з нуля!

Приступити до створення