Мобільний SEO: 6 кроків до адаптації сайту під мобільні пристрої

254

Від автора: Якщо ви раптом опинилися в стороні від піку популярності мобільних пристроїв, не переживайте. Дана стаття допоможе вам і вашому сайту сподобатися відвідувачам, які використовують мобільні пристрої.

(Прим. пер.: Від «тільки комп’ютерні фанати будуть користуватися Інтернетом» до «кожен дивиться у свій смартфон цілісінький день» через 20 років. Непогано, команда :-) .)

Телефон став продаватися приблизно з 1878 року, але потрібен був 71 рік, перш ніж він з’явився в кожному домі в США. Це дозволило типовому власнику бізнесу в 1907 році розмірковувати на протязі 50 років, чи потрібен йому телефон в магазині чи ні.

Для порівняння, у власника середнього бізнесу в 2007 році було всього 50 місяців, щоб підготуватися до несподіваного сходження смартфонів. Для когось це може здатися тривалим терміном; однак лише у 6 відсотків компаній, що відносяться до малого бізнесу, є сайти, адаптовані під мобільні пристрої, а у 45 відсотків взагалі немає сайтів.

Якщо ви раптом опинилися в стороні від піку популярності мобільних пристроїв, не переживайте. Дана стаття допоможе вам і вашому сайту сподобатися відвідувачам, які використовують мобільні пристрої.

Чому мобільні пристрої стали зараз життєво важливими

Як згадувалося в недавньому керівництві для створення сайтів, адаптованих під мобільні пристрої, від SEO PowerSuite, 90 відсотків користувачів перемикаються між пристроями для виконання якого-небудь завдання – у більшості випадків для здійснення покупок. Ось чому мобільні пристрої стали життєво важливими.

1. Мобільні пристрої стали основним трендом

В 2007 році компанія Apple випустила свій перший iPhone. За наступні 12 місяців всі інші виробники телефонів почали випускати власні нові продукти, щоб бути конкурентоспроможними. Сьогодні близько 75 відсотків опитаних абонентів в США мають смартфони.

Це однозначний зростання порівняно з 65.2 відсотка в грудні 2013 року. І передбачається, що поточний показник буде вище 80 відсотків до кінця року. Смартфони стали основним трендом.

2. У власників мобільних пристроїв вище купівельну намір. Споживачі використовують смартфони для прийняття рішень про покупки

Понад 50 відсотків людей, які мають мобільні пристрої, що використовують смартфони, щоб вирішити, що купувати і де купувати. Одне з найбільш поширених дій після завершення пошуку – це телефонний дзвінок.

Фактично люди, які користуються для пошуку мобільними пристроями, здійснили 30 мільярдів вхідних телефонних дзвінків власникам бізнесів в США за 2013. І ця цифра продовжує зростати. Згідно з недавнім звітом, ця цифра складе 73 мільярди дзвінків до 2018 року. У звіті говориться наступне:

Через десятиліття обожнювання ЗМІ кліки і все інше не так високо цінується, як телефонні дзвінки. Дзвінки стали цінним валютою в світі, де зростаюче проникнення смартфонів в життя людей, створює природну воронку продажів завдяки пристрою (телефону), готового зробити дзвінок.

Близько 78 відсотків пошуків місцевих товарів або послуг через мобільні пристрої закінчуються покупками.

Інше дослідження показує, що 78 відсотків споживачів, шукають їх цікавлять місцеві фірми з допомогою своїх смартфонів, здійснюють в подальшому у цих фірм покупки.

3. Споживачі, які користуються мобільними пристроями, швидше приймають рішення

Теж саме дослідження показало, що три чверті (76 відсотків) від всіх покупок здійснювалися в той же день, а більшість із них (63 відсотки) – протягом декількох годин.

4. Google робить акцент на мобільних пристроях

У листопаді — вперше за весь час — трафік з мобільних пристроїв перевищив візити з настільних комп’ютерів у Google.

Тепер Google зіткнувся з тим, що йому доводиться направляти більше половини своїх відвідувачів на веб-сайти, які не відображаються належним чином на мобільних пристроях. А це негативно позначається не тільки на користувальницькому досвіді взаємодії, але і на самій компанії. Ось чому Google підштовхує фірми і організації до створення веб-сайтів, адаптованих під мобільні пристрої.

Фактор «для мобільних пристроїв» майже зайняв чільне положення. У листопаді 2014 року Google повідомив, що веб-сайти, адаптовані під мобільні пристрої, отримають мітку «для мобільних» в пошуковій видачі під час здійснення пошуку з мобільного пристрою.

Ми вважаємо, що такі мітки будуть першим кроком до поліпшення користувацького досвіду взаємодії у тих користувачів, які шукають інформацію з мобільних пристроїв. Ми також розглядаємо в рамках експерименту критерій «для мобільних» як можливого фактора, що впливає на ранжування сайтів в пошуковій видачі.

І «експеримент» завершився. З 21 квітня Google офіційно почав використовувати критерій «для мобільних» для ранжування сайтів в пошуковій видачі.

Червоні мітки «повільний»

У 2010 році Google додав швидкість завантаження сторінки в якості нового ранжирующего фактора. Минулого місяця на новинному сайті Search Engine Roundtable з’явилося повідомлення про те, що червона мітка «повільний» з’явиться в пошуковій видачі для мобільних пристроїв.

І хоча від Google не надходило ніяких офіційних повідомлень, було б наївно вважати, що компанія не тестує нову мітку, щоб попередити користувачів, що конкретна сторінка в пошуковій видачі буде довго завантажуватися.

Що таке веб-сайт, адаптований під мобільні пристрої?

Ось критерії, які наводить Google:

Не використовуються технології, які не властиві мобільним пристроям, наприклад, Флеш

Використовується текст, який є читабельним без масштабування

Контент масштабується за розмірами екрану, щоб користувачам не доводилося використовувати горизонтальний скрол або зум

Посилання розташовуються на достатній відстані один від одного, щоб на них можна було легко натиснути

Необхідність використовувати горизонтальний скрол або масштабування (зум) є дратівливим чинником для людей, які використовують мобільні пристрої. Фактично, 61 відсоток користувачів покине ваш сайт, якщо він не адаптований під мобільні пристрої… і піде до вашого конкурента, у якого цей недолік виправлений.

Ви не впевнені, адаптований ваш сайт під мобільні пристрої чи ні? Використовуйте для цього спеціальну тестову сторінку Google. Якщо ваш сайт не пройде тест, то ви побачите наступне:

6 кроків для адаптації вашого сайту під мобільні пристрої

1. Оптимізація під місцеві пошукові запити з мобільних пристроїв

Двадцять відсотків з 4 мільярди пошукових запитів у Google носять локальний характер. А якщо говорити про запити, які здійснюються з мобільних пристроїв, то це близько 50 відсотків. Якщо ви є власником місцевої фірми, то вам потрібно зробити все необхідне, щоб ваш сайт потрапив у так званий локальний пошук.

Додайте сайт «локальний» розділ на сайтах Google, Yahoo і Bing

У кожного пошукача є спеціальний розділ, присвячений місцевим фірмам (у ньому з’являються лише ті компанії, які мають фізичну адресу в межах міста, зазначеного в пошуковому запиті). Додавання сайту в кожен перелік збільшує ваші шанси бути поміченими.

Локальні переліки бізнесів з’являються над звичайною пошуковою видачею. А на мобільному пристрої це може означати, що ваш локальний перелік буде першим, що побачить користувач після того, як прогляне платну рекламу.

Інші локальні переліки

Грубо кажучи, половина пошукових запитів з мобільних пристроїв здійснюється за допомогою додатків. І хоча додаток Google Maps є найбільш популярним, Yahoo, Mapquest, Bing, Yellowbook, Yelp, Superpages і Apple Maps займають більше половини ринку додатків. Тому також важливо опинитися в списках даних додатків.

Насправді існує більше 250 локальних пошукових каталогів, «жовтих сторінок», сайтів з оглядами місцевих бізнесів, в яких вам буде корисно виявитися. Дані ресурси отримують інформацію з чотирьох основних джерел: Infogroup, Localeze, Acxiom і Factual. Перші три дозволяють вам додати інформацію про вашому бізнесі в їхню базу даних – за плату, звичайно. В результаті інформація про вашому бізнесі з’явиться на кожному ресурсі, для якого надаються дані.

Для отримання більш детальної інформації прочитайте статтю [Локальне SEO: Основи] (http://www.sitepoint.com/basics-local-seo/).

Реклама в Google

В залежності від вашого бюджету і конкурентоспроможності на ринку, платні оголошення можуть бути ефективним способом залучення трафіку. На мобільних пристроях платна реклама з’являється найпершої в пошуковій видачі:

2. Виберіть рішення для створення сайту, адаптованих під мобільні пристрої

Для цього існує три методу: чуйний дизайн, мобільна версія сайту і динамічний показ.

Чуйний дизайн – це «гнучка» сітка, яка автоматично «висловлюється» (тобто масштабується) на зміну розмірів екрану.

Мобільна версія – це мобільна копія сайту доступна за окремим URL-адресою. Замість www.example.com відвідувачі з мобільних пристроїв будуть перенаправлені на m.example.com.

Динамічний показ – це конфігурація, при якій зберігається URL адресу, але сервер, в залежності від пристрою, відправляє різні варіанти веб-сторінки.

З точки зору веб-розробки, кожен з методів має свої переваги і недоліки. Для отримання більш детальної інформації прочитайте керівництво для створення сайтів, адаптованих під мобільні пристрої, від SEO PowerSuite.

Варіанти адаптація сайтів на WordPress під мобільні пристрої

Якщо у вас вже є працюючий сайт на WordPress, перевірте його за допомогою тестової сторінки Google. Якщо тест на адаптацію під мобільні пристрої не буде пройдено, тоді у вас буде два варіанти:

Багато сучасних тем для WordPress є адаптивними. Подумайте про заміну своєї старої теми.

Якщо зміна теми вас не влаштовує, то існує безліч безкоштовних і платних плагінів, які вам допоможуть.

3. Зробіть так, щоб вас можна було легко знайти або зателефонувати вам з мобільного пристрою

Активність користувачів на вашому сайті є ще одним фактором при ранжируванні. Тому переконайтеся в тому, що відвідувачам вашого сайту буде легко знайти кнопку «подзвонити» або карту.

4. Зробіть так, щоб сайт не завантажувався повільно

Зменшення кількості HTTP запитів та оптимізація зображень допоможуть вашому сайту завантажуватися швидше. Інструмент від Google під назвою PageSpeed Insight точно скаже, які проблеми існують у вашого сайту і як їх вирішити. Далі я перерахував найбільш поширені.

Зменшення числа HTTP запитів

Кожне зображення, CSS і JavaScript файл створюють окремий HTTP запит до сервера. Ось деякі техніки по зменшенню кількості запитів:

Переконайтеся, що у вас всього один зовнішній CSS файл і зовнішній JS файл.

Розмістіть внутрішній JavaScript код внизу вашого html документа, перед закриваючим тегом body.

Минифицируйте CSS і JavaScript код.

CSS спрайт допоможуть об’єднати численні запити лише один.

Використовуйте data: URI.

Уникайте неправильних HTTP запитів, прибираючи «биті» посилання.

Увімкніть браузерне кешування.

Оптимізація зображень

Оптимізація зображень дозволяє прискорити завантаження сторінки. Переконайтеся, що ви прямуєте кращим технікам по оптимізації.

Використовуйте jQuery плагін або рішення для створення чуйних зображень, щоб замінювати великі зображення на маленькі.

5. Уникайте типових помилок

Використання спливаючих вікон. Спливаючі вікна не працюють на мобільних пристроях. Вони закривають весь екран, і знайти на них крихітний «x», щоб закрити їх, буває майже неможливо.

Блокування CSS, JavaScript файлів чи зображень

Индексирующие системи Google раніше нагадували старі браузери, які відображали тільки текст, тому пошуковикам не потрібно було переглядати або індексувати файли. Щоб цього не відбувалося, веб-майстри часто забороняли перегляд і індексування подібних файлів у файлі robots.txt. І системи управління контентом (наприклад, Joomla, до липня 2014 року) часто блокували такі файли за замовчуванням.

Однак, у листопаді 2014 року, Google офіційно заявив про те, що подібні дії безпосередньо впливають на індексацію вашого сайту та можуть нашкодити ранжирування сайтів в пошуковій видачі.

Неправильні редиректи

Якщо у вас є окрема мобільна версія сайту, то користувачі, які відвідують ваш сайт з мобільних пристроїв, повинні бути перенаправлені на відповідну мобільну версію кожної сторінки сайту.

Якщо ж ваш сайт перенаправляє користувачів щоразу на головну сторінку мобільної версії сайту (незалежно від запрошуваного URL адреси), то це проблема – і для пошукового робота Googlebot і для ваших користувачів. Google в такому випадку буде знижувати позицію вашої мобільної версії сайту в пошуковій видачі, якщо редиректи працюють неправильно.

6. Використовуйте наступні інструменти, щоб відстежувати і покращувати позиції вашого сайту в пошуковій видачі для мобільних пристроїв

Відстежуйте ваші позиції в пошуковій видачі. Інструмент Rank Tracker від SEO PowerSuite допоможе відстежити ранжування вашого сайту в пошуковій видачі для мобільних пристроїв.

Дізнайтеся, як оновлення Google вплине на позиції вашого сайту. Стурбовані тим, що втратите займані позиції після додавання критерію «для мобільних Google? Ознайомтеся з керівництвом на сайті Search Engine Land, щоб оцінити можливі втрати трафіку.

Використовуйте ключові слова, характерні для здійснення пошуку з мобільних пристроїв. У вас не вистачає ключових слів, які використовують ваші відвідувачі пошуку з мобільних пристроїв, але не використовують для пошуку з настільних комп’ютерів? Інструмент Google Keyword Planner допоможе вам вирішити цю проблему.

Висновок

Я почав цю статтю з однієї цитати, а закінчу інший:

Ці знахідки і результати досліджень … слід розцінювати не інакше як «стусан під зад» тим маркетологам, які «тягнули гуму» або вкладали недостатня кількість коштів у створення веб-сайтів, адаптованих під мобільні пристрої. Зараз саме час підійти до цього серйозно. Інакше ви ризикуєте втратити, можливо, половину ваших відвідувачів. – Грег Стерлінг (Greg Sterling), сайт Marketing Land