Міміка особи, використовувана в PHP при підключенні до бази даних

214

Від автора: зробіть особа серйозніше! Напустите на себе поважний вигляд і все це приукрасьте крапелькою гордовитості. Ось, тепер ви схожі на професійного розробника, якого у програмуванні все по плечу! До чого весь цей маскарад? А до того, що сьогодні ми будемо в PHP підключатися до баз даних як справжні професіонали!

Ми не професіонали?

На жаль, поки немає! Так як ми ще вчимося, то я часто у своїх прикладах використовую спрощений варіант реалізації того чи іншого рішення. Але пора звикати все робити, як цього вимагають правила професійної розробки. Сьогодні навчимося «правильно» коннектіться до БД. Точніше, це ми вже вміємо, але не знаємо всіх тонкощів. У всіх наведених прикладах підключення до СУБД я використовував такого роду код:

Мимика лица, используемая в PHP при подключении к базе данных

Як бачите, рядок підключення, змінні і запит прописані в одному файлі. На практиці досвідчені розробники кілька оптимізують цей код і роблять його «багаторазовим». Це не означає, що наведений скрипт відпрацює тільки один раз, і потім його доведеться заново переписувати :) . Просто професіонали використовують кілька функцій і навіть класи. А значення змінних рядка підключення (функція mysqli()) прописують у вигляді констант.

Загалом, постараємося розглянути і реалізувати всі ці професійні підходи. Сподіваюся, ви правильно сморщили лоб, не забули про крапельці зверхності… Стартуємо!

Починаємо «мудрувати»

Розгляд професійних «заморочок» почнемо з варіантів оптимізації параметрів підключення. Тут можна піди двома шляхами:

Записати їх в окремі змінні.

Задати у вигляді констант.

Приклад реалізації першого варіанту:

Тоді рядок підключення до бази даних MySQL PHP з наведеного вище прикладу буде виглядати так:

Мимика лица, используемая в PHP при подключении к базе данных

Тепер використовуємо константи:

Константи можуть розміщуватися в окремому файлі і потім викликатися в будь-якому скрипті з допомогою виразу include.

Підключення у вигляді функції

Тепер трохи просунемося в бік ООП. Реалізуємо підключення у вигляді окремої функції, яка буде повертати рядок підключення:

Застосування користувацької функції в нашому прикладі:

Мимика лица, используемая в PHP при подключении к базе данных

Можна ще більше підвищити комфортність функції. Наприклад, з допомогою прийнятих параметрів. Якщо ви часто працюєте не до однієї, а до різних БД, тоді connect_db_param() повинна приймати в якості вхідної змінної ім’я бази:

Мимика лица, используемая в PHP при подключении к базе данных

Як підключитися до бази даних PHP за допомогою одного рядка? Для цього можна «запхати» весь код скрипта в дві функції, розташувати їх в окремому файлі і приєднати його до основного коду. Приклад реалізації:

“;
}
mysqli_close(connect_db_param());
}
//Код файлу, який потім підключається в основному скрипті з допомогою include
//
show_result();// А це скрипт (файл), в якому потрібно вивести вибірку з БД
?>

Мимика лица, используемая в PHP при подключении к базе данных

Тепер можете прибрати зі свого обличчя серйозну міну з «ноткою» гордовитості. Повністю не виходить? Це тому, що ви частково вже стали професіоналами в PHP. Обіцяю, що в наступних матеріалах ми закріпимо на обличчі досягнутий результат :) . До нових зустрічей!