Microsoft powertoys

13

Microsoft powertoys-набір утиліт-кілька різнопланових функціональних поліпшень windows 10, що включають корисні поліпшення в базові можливості операційної системи. Відносно новий проект, створений з оглядкою на схожу програму часів windows 95. Розробляється компанією microsoft в рамках вільного проекту з відкритим вихідним кодом і поширюється через github.

У microsoft powertoys кожна утиліта працює окремо від інших і має власний інтерфейс. Також там є єдиний інтерфейс, що надає доступ до налаштувань кожної утиліти.

інтерфейс microsoft powertoysграфічний конвертерперейменування

На даний момент до складу microsoft powertoys входить 8 функцій:

  • кольоропідбірник – інструмент піпетка, що дозволяє дізнатися колір будь-якого місця на екрані. Включає редактор підбору кольору за шкалою і підтримує безліч різних систем передачі кольору.
  • fancyzones – макети-сітки для автоматичного акуратного розміщення декількох вікон в рамках екрану.
  • розширення функціональності провідника. на даний момент включає тільки функції попереднього перегляду файлів svg і markdown в області попереднього перегляду. Розробники планують розвивати цю функцію, включаючи нові можливості розширення функціональності провідника.
  • зміна розміру зображень – конвертер графічних зображень. Функція для швидкого конвертування форматів і зміни розміру графічних зображень через контекстне меню операційної системи. Дозволяє використовувати встановлені шаблони (формат, розмір, ім’я та інше), а також включає набір супутніх дій, типу видалення оригіналу після зміни розміру.
  • диспетчер клавіатури – інструмент для створення і перепризначення гарячих клавіш операційної системи.
  • розширене перейменування 8>—>- функція для швидкого перейменування набору файлів. Включає безліч різних параметрів для тонкої настройки дії.
  • панель powertoys – інструмент для пошуку і швидкого запуску програм. Спливаючий пошуковий рядок.
  • підказки по поєднанням клавіш 8>—>- спливаюча підказка з переліком гарячих клавіш.

Автори не сидять склавши руки і розробка не стоїть на місці. У нових версіях можна очікувати нові функції. Наприклад, video conference mute-гаряча клавіша для відключення камери і мікрофона під час конференцій, незалежно від того, яке вікно знаходиться у фокусі. Ця функція знаходиться в статусі експерименту і напевно буде включена у вигляді базової в найближчих версіях.