Методи створення сайту

289

Від автора: вітаю вас. Сьогодні хотілося б розповісти, які існують методи створення сайту і які у кожного з них є переваги, тому що таких способів насправді накопичилося дуже багато.

Сучасні методи створення сайту або купа способів зробити собі інтернет-ресурс

Сьогодні, в епоху активного розвитку технологій, можна з упевненістю заявити, що створити сайт вже не є проблемою навіть для повного новачка. Існує маса способів і хоча б якийсь з них вам підійде. Давайте розглянемо всі самі основні.

Метод №1. Зроби все сам (самий хардкорний). Цей метод полягає в тому, що ви самостійно розробляєте свій проект, повністю виконуючи всі його етапи. Ну або практично повністю, віддаючи лише якусь частину на виконання іншій людині.

Розробка більшості повноцінних сайтів сьогодні бачиться так: малюється макет – з макета верстається html-шаблон – цей шаблон інтегрується з яким-небудь движком, або взагалі не інтегрується (якщо ви задоволені статичним сайтом чи розробляєте свою cms).

Наприклад, для одностраничников можна взагалі не створювати движок, залишивши їх працювати на чистому html. Загалом, порядок робіт над сайтом в даному випадку залежить від ваших умінь. Якщо ви вмієте все, то це, звичайно, добре, але таких людей небагато. Якщо ви веб-програміст, то можете розробити свою cms, а дизайн доручити зробити веб-дизайнеру. Загалом, самому краще не робити все, тому що навряд чи вийде якісно.

Коли ви зробите все з нуля – ви маєте одна дуже важлива перевага. При розробці інших подібних проектів, вам необов’язково буде знову все створювати з повного нуля, можна буде скористатися готовими напрацюваннями і значно прискорити для себе процес.

Таким чином, одного разу створивши під себе розумну систему управління, можна базувати на ній всі наступні проекти. Це дуже добре, але зажадає від вас достатньо серйозної кваліфікації, особливо у сфері php.

Метод №2. Зроби з допомогою движка. Напевно всі ви знаєте про те, що таке движок або cms – це спеціальна система, яка дозволяє управляти сайтом, в тому числі і змінювати його зовнішній вигляд. Так от, створити сайт на ній ви можете абсолютно без малювання макет і верстання. Досить просто встановити движок і він автоматом ставить вам кілька простих шаблонів.

З допомогою установки тлумачного шаблону ви можете за 5-10 хвилин надати свого сайту пристойний зовнішній вигляд, але в такому випадку ви повинні розуміти, що дизайн вашого проекту не буде унікальним. Щоб виправити це положення, вам хоча б потрібно розробити логотип, шрифти і кольори, використовувані в шаблоні. Загалом, редагувати його.

Такий підхід цілком логічний для блоґів та інформаційних сайтів, де дизайн не відіграє найголовнішу роль. Просто добре, якщо він є і він хороший – цього достатньо. Якщо ж у вас інтернет-магазин, сайт-візитка, лендінгем, портал або інший тип сайту, то зовнішнє оформлення може грати там дуже важливу роль, тому краще не економити на дизайні.

Ну а щоб ви змогли готовий дизайн перенести в движок і створити власний унікальний шаблон, ми подбали про докладному курсі по верстці та інтеграції коду в самий популярний движок – WordPress.

Метод №3. Скористайся майданчиком для створення блогу чи сайту-конструктором. Що таке сайт конструктор? Це місце, де ви можете створити свій веб-ресурс максимально просто і швидко, буквально за кілька хвилин.

Якщо вам потрібен простий блог, де ви могли б писати свої нотатки, то для цього можуть підійти такі майданчики, як: livejournal, wordpress, blogger. Це саме для блогів.

Сайти-конструктори дозволяють реалізувати будь-який тип сайтів: візитки, лендінгем, інтернет-магазини. Тут є набір вбудованих можливостей, які все для вас спрощують. Можете забути про те, що таке редагування коду – всі налаштування тут виконуються візуально.

В якості одного з найбільш великих конструкторів я б відзначив Wix, тут свої сайти тримають сотні тисяч людей. Звичайно, якщо ви хочете отримати нормальні можливості в управлінні сайтом, вам потрібно буде вносити щомісячну оплату за використання конструктора.

Метод №4. Зроби в програмі-конструктор (візуальному редакторі). Це не одне і те ж, що сайт-конструктор. Програма встановлюється на комп’ютер і просто всіляко допомагає вам в написанні коду, або позыволяет повністю згенерувати код будь-яких елементів сайту. А не так давно з’явилася програма Adobe Muse і в ній можна створювати професійні знання, не написавши ні строчки коду.

Часто візуальні редактори висміюються веб-розробниками як несерйозні і неякісні продукти, але це не так, принаймні, є багато хороших візуальних редакторів. Наприклад, Adobe DreamViewer.

До того ж це відмінний спосіб дуже швидко зверстати сторінку. Якщо це робити руками, то займе набагато більше часу. Наприклад, використання програми-конструктора годиться, коли потрібно дуже швидко створити веб-сторінку і показати її клієнту. Нехай це буде не кінцева версія, в будь-якому випадку з використанням такої програми ви економите час.

На малюнку ви бачите приклад такого візуального редактора. Як бачите, замість того, щоб писати теги вручну, у ньому ви можете натискати на кнопки і потрібні теги будуть автоматично проставлятися.

Загалом, на цих способах я б зупинився. Кожен з них цілком годиться. Кожен спосіб має плюси і мінуси. Перші два – найбільш оптимальні, тому що ви отримуєте не тільки працюючий сайт в результаті, але і чітке розуміння того, як це було зроблено. Втім, для спрощення роботи ніхто не забороняє вам використовувати альтернативні способи.

Що ж, я думаю, тепер навіть якщо вас розбудять вночі і запитають: “Які методи використовуються для створення сайтів?”, ви без проблем все розкажіть. А якщо пройдете хоча б 1 докладний навчальний курс, то вас буде не зупинити, і ви зможете вільно розмовляти на тему сайтобудування.