Методи для роботи з масивами в JavaScript

373

Від автора: вітаю вас, друзі. Продовжуємо працювати з масивами в JavaScript. У цій статті ми познайомимося з деякими корисними методами для роботи з масивами в JavaScript.

Нагадаю, у попередній статті ми познайомилися з масивами, які, по суті, є різновидом об’єкта в JavaScript. Ми дізналися, як оголосити порожній масив, як заповнити масив даних, як перебрати елементи масиву в циклі (до речі, для перебір масиву рекомендую використовувати класичний цикл for, без оператора in), що таке ключ масиву, а також як дізнатися довжину масиву, тобто кількість елементів в масиві — це можна зробити за допомогою властивості length. Тепер давайте познайомимося з деякими методами для роботи з масивами в JavaScript.

Перші два методи, які ми розглянемо, це методи pop() та push(). Метод pop() видаляє останній елемент масиву і, разом з тим, повертає його, тобто ми можемо продовжити роботу з віддаленим з масиву елементом. Приклад:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
var name = names.pop();
console.log(name); // Jane
console.log(names); // [“John”, “James”]

Наступна корисна функція push(). Метод push() додає елемент в кінець масиву.

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
names.push(‘David’);
console.log(names); // [“John”, “James”, “Jane”, “David”]

Оскільки є методи для роботи з останнім елементом масиву, логічно припустити, що в JavaScript повинні бути методи роботи з першим елементом масиву. І це так, для роботи з початком масиву є методи shift() і unshift(). Метод shift() видаляє перший елемент масиву і повертає його:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
var name = names.shift();
console.log(name); // John
console.log(names); // [“James”, “Jane”]

Ну і, як ви вже здогадалися, метод unshift() додає елемент на початок масиву:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
names.unshift(‘David’);
console.log(names); // [“David”, “John”, “James”, “Jane”]

На цьому поки що зупинимося. У наступних статтях ми розглянемо інші методи для роботи з масивами. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!