Масиви в JavaScript

241

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами познайомимося з різновидом об’єктів в JavaScript -мова йде про масивах. Масиви в JavaScript дозволяють швидко і в зручній формі зберегти якусь колекцію значень. Приступимо.

Отже, що ж таке масив і чому він вважається різновидом об’єкта? При поясненні питання про те, що таке масив, мені подобається приклад з багатоквартирним будинком, який як раз і можна порівняти з масивом.

Кожна квартира має унікальний номер, за яким ми можемо знайти і звернутися до того, хто в ній живе. У чому відмінність масиву і об’єкта? Відмінність в тому, що при створенні масиву його ключами (властивостями) можуть виступати тільки числа. Тому такий вид масиву називається нумерованим. На відміну від нього, об’єкт може містити властивості в вигляді рядків (також ви можете зустріти термін асоціативний масив).

Масив оголошується за допомогою квадратний дужок:

var array = []; // масив пустий
console.log(typeof array); // object

Роздруківка в консоль покаже нам, що ми маємо справу з об’єктом.

Чим зручніше зберігати що-то в масиві, порівняно з явним об’єктом? Зручніше тим, що нам не потрібно піклуватися про ключі масиву, JavaScript самостійно пронумерует значення, як зазвичай починаючи нумерацію з нуля. Таким чином, у масиві зручно зберігати якийсь однотипний набір даних: список товарів, до прикладу.

Давайте спробуємо зберегти що-небудь в масив і відразу ж вивести ці значення в консоль:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
console.log(names[0]); // John
console.log(names[1]); // James
console.log(names[2]); // Jane

Як бачимо, все досить зручно. JavaScript сам пронумерував елементи масиву, ну а ми можемо легко отримати до них доступ по ключам (їх ще називають індексами) масиву.

У будь-який момент ми можемо замінити будь-який з елементів масиву:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
console.log(names);
names[1] = ‘Jake’;
console.log(names);

Як і властивості класичного об’єкта, елементи масиву можна перебрати в циклі, використовуючи оператор in:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
for(var key in names){
console.log(key + ‘, ‘ + names[key]);
}

Також можна використовувати і класичний варіант циклу for. Для того, щоб пройтися по всім елементам масиву, нам потрібно знати кількість елементів масиву, щоб ми могли працювати з лічильником і масив не зациклився. Отримати довжину масиву нам допоможе вже знайоме по роботі з рядками властивість length. І приклад:

var names = [‘John’, ‘James’, ‘Jane’];
for(var i = 0; i < names.length; i++){
console.log(i + ‘, ‘ + names);
}

Результат буде повністю аналогічний до попереднього прикладу. На цьому ми завершимо поточну статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!