Майнер chia розпродають ферми після падіння курсу з $1600 на максимумі до $220

10

Майнінг криптовалюта chia здатний значно знизити тривалість служби твердотільних накопичувачів, записуючи більше 300 гб тимчасових даних на один пліт. Покупці твердотільних накопичувачів на вторинному ринку повинні дивитися на вживані накопичувачі з обережністю і вміти ставити потрібні питання. В іншому випадку вони можуть купити ssd, який дуже скоро може вийти з ладу.

Коли криптовалюта chia тільки з’явилася, багато хвалили її за невелике енергоспоживання. Тоді курс був вище і багато кинулися добувати її. З тих пір ціна впала з $1600 менш ніж до $220 і майнер в розчаруванні почали припиняти видобуток, продаючи своє обладнання для зниження витрат. Дана валюта видобувається не на відкритих, а на твердотільних накопичувачах. Деякі майнер продають свої накопичувачі sata і nvme.

На відміну від більш традиційного для криптовалюта механізму консенсусу з доказом виконання роботи, chia застосовує не такий важкий механізм консенсусу з доказом наявності місця для перевірки і підтвердження транзакцій в ланцюжку блоків chia. Повністю підготовлена ферма chia використовує менше енергії і ресурсів, ніж ферми, що видобувають валюти на зразок ефіру і біткоіни. Однак, нічого не буває даром, тому енергія і апаратні ресурси витрачаються і в даному випадку.

Ферма chia займаються головним чином двома речами. Це видобуток криптовалюти, яка являє собою надання підготовлених плотів (ділянок) на більш повільних носіях для перевірки транзакцій в мережі chia. І це плоттинг, де застосовуються обчислювальні ресурси та ресурси пристроїв зберігання даних для підготовки наборів даних з метою узгодження доказів наявності місця в мережі chia. Тут потрібно більше 300 гб дискового простору на один пліт. Потрібна швидкість, тому потрібні твердотільні накопичувачі, а не жорсткі диски.

Ресурс ssd і nvme вимірюється в записаних терабайтах (tbw). Це обсяг даних, який можна записати на накопичувач за весь час його життя. Таким чином, чим довше накопичувач використовували в майнінг, тим менше йому залишилося жити.

Покупці можуть перевірити стан накопичувача за допомогою додатків від crystaldiskmark до пропрієтарних програм виробника на кшталт samsung magician або crucial storage executive. Навряд чи більшість продавців будуть зізнаватися, що накопичувачі застосовувалися в майнінг.