Ловимо попутний вітер або як запустити скрипт PHP

289

Від автора: Якщо ви коли-небудь запускали повітряного змія, то знаєте, що це не так просто, хоча збоку здається навпаки. Насправді треба приловчитися, щоб вчасно натягнути мотузку або зловити повітряну хвилю. Сьогодні я розповім, як запустити скрипт PHP і які «мотузочки» смикати, щоб він не просто працював, а «літав»!

Особливості запуску

Як уже не раз згадувалося, PHP – це серверний мова програмування, тому зробити так, щоб результат роботи його коду відобразився в браузері, буде трохи складніше. Для цього файл повинен розташовуватися безпосередньо на серверному просторі. Для роботи з PHP використовуються два типу сервера:

Звичайний (віддалений) –надається хостером.

Локальний – встановлюється на клієнтській машині.

На стороні хостингу, щоб побачити результат роботи скрипта, в рядок браузера вводиться адреса наступного формату: ваш_сайт.ги/имя_файла.рһр

На локальному сервері все інакше. Перед тим, як запустимо PHP скрипт в браузері, з’ясуємо ці особливості.
У залежності від застосовуваного сервера набирається адреса може відрізнятися. Найчастіше у наших краях використовуються різні збірки з Apache, з яких найпоширенішою є Денвер.

Запуск скрипта в Denwer

У «апачевских» збірках всі скрипти запускаються в localhost. Щоб продемонструвати це на практиці, створимо який-небудь цікавий приклад. Ось його код:

Додайте цей код у файлі PHP і збережіть його на віртуальному диску, який створюється після запуску локального сервера. У мене це файл test2.php.

Вгорі на знімку позначений шлях, де потрібно розмістити файл. У вас цей шлях може трохи відрізнятися, якщо при інсталяції Денвера задали інше ім’я віртуального диска.

Тепер розберемося, як запустити PHP скрипт на комп’ютері. Для цього в браузері слід вказати адресу у форматі: localhost/имя_файла.php

Починаємо мучитися

Може, занадто і сумне назва розділу, але я трохи намучився, поки вийшло відкрити файл PHP через командний рядок. При спробі запуску система ПК видавала ось такого роду помилки:

Це дивно, оскільки згадувані бібліотеки у мене були присутні в папці ext. Виявляється, що вся справа в неправильно прописані шляхи в конфігураційному файлі php.ini.

В ньому потрібно знайти розділ «Paths and Directories» і виправити шлях, зазначений у параметрі extension_dir. Змініть праві слеш на лівосторонні і додайте в початку адреси букву віртуального диска.

Якщо запустити PHP скрипт з CMD консоль знову не виходить, тоді слід переглянути всі шляхи, що згадуються в повідомленні помилки і виправити їх.

Якщо все добре

У командному рядку системі потрібно вказати шлях, де знаходиться «экзешник» інтерпретатора мови PHP. У Денвері він знаходиться по цьому шляху: Z:\usr\local\php5

Тут же розташований і глобальний файл конфігурації.

Запускаємо командний рядок Вінди. Потім вказуємо системі шлях до виконуваного файлу PHP. Після чого задаємо шлях до потрібного скрипту: Z:\usr\local\php5\php.exe Z:\home\localhost\www\test2.php

Але в результаті ви отримаєте не зовсім очікуваний результат:

І все тому, що командний рядок «не розуміє» HTML-теги. Перед тим, як запустити PHP скрипт з командного рядка, трохи модифікуємо код, щоб він повертав нам тільки поточний час без ефекту «годин».

Як бачите, наш «програмний» змій піднявся досить високо. І все тому, що ми вибрали правильний повітряний потік і вчасно «смикали» за канат. На цьому наше «повітроплавання» підійшло до кінця. До наступного «попутного вітру» :) .