Локалізація контенту для поліпшення SEO

285

Від автора: При будь-яких бізнес-операціях або продажу на величезному міжнародному просторі, «локалізація» контенту сайту є найважливішим інструментом збільшення трафіку, підвищення рейтингу та конверсії.

Google, який на Заході беззастережно є найбільш часто використовуваним пошукачем, постійно відточує алгоритми, що підтримують пошукові запити своїх користувачів з метою гарантування релевантних, корисних результатів. Кілька останніх оновлень Google були націлені на надання веб-розробникам можливості забезпечити «локалізовані версії одного і того ж вебсайту для різних місцевостей.

Слідкуйте за мовою

Наприклад, в кінці 2011р. Google представив новий атрибут – hreflang. Він може застосовуватися для ідентифікації переведеного вмісту на багатомовних сайтах, а також допомогти пошуковим движкам розрізняти мовні варіації. Він дає можливість вебмайстру не тільки збільшити кількість веб-трафіку, але, що ще важливіше, його якість.

Звичайна проблема багатьох міжнародних сайтів полягає в тому, що дуже схожий контент, наприклад, у разі британської та американської версій, створює на сайті масу повторів. Атрибут hreflang вирішує питання мультиязычного подвоєння, даючи пошуковику зрозуміти, наприклад, те, що «ця американська версія насправді є копією британської версії, призначеної для іншої аудиторії». Вдале застосування такої розмітки допоможе гарантувати, що американська версія буде представлена для аудиторії США.

У квітні цього року Google запустив додаток до цієї розмітки, значення x default hreflang, призначений для застосування на міжнародних сайтах, у яких, крім того, є загальна сторінка або версія сайту. Атрибут забезпечує відсилання користувачів в тих країнах, де немає локалізованого контенту, на версію або сторінку «за замовчуванням».

Давайте уявимо, що www.example.com — глобальна сторінка нашого сайту, у якого також є версії, локалізовані для Великобританії, Сполучених Штатів і Канади. Додавання значення x default hreflang гарантує, що користувачі зі, скажімо, Австралії, будуть відіслані на загальну сторінку.

<link rel=”alternate” href=”http://uk.example.com/en” hreflang=”en-uk”/>
<link rel=”alternate” href=”http://us.example.com/en” hreflang=”en-us”/>
<link rel=”alternate” href=”http://ca.example.com/en” hreflang=”en-ca”/>
<link rel=”alternate” href=”http://example.com/en” hreflang=”x-default”/>

Розширені сніппети

Розширені описи веб-сторінок в результатах пошуку – відомі серед SEO-фахівців як «фрагменти» – привертають увагу користувача і можуть підштовхнути їх до переходу зі сторінки результатів пошуку на ваш сайт.

Існує безліч різних видів розмітки для таких описів, і вона стає все більш важливою характеристикою SEO. Насправді вона є способом структурування коду вашого сайту таким чином, щоб його могли краще використовувати пошукові системи.

Тип постійно рекомендованої нами і google’ом розмітки знаходиться на schema.org – вона також відома як микроданные. Позначивши свій контент цими тегами, ви забезпечите користувачів додатковою інформацією, а вміст отримає можливість цікавіше виглядати на сторінці з результатами пошуку.

На цьому прикладі видно, як кілька результатів пошуку популярного німецького страви дають додаткову інформацію, таку як рейтинги популярності, огляди, час приготування, інформацію про калорійність, що допомагає привернути увагу користувачів.

Приспосабливайтесь до мобільних пристроїв

По мірі триває в усьому світі зростання застосування мобільних пристроїв, міжнародним вебмайстрам доводиться перекроювати свою лінію поведінки, щоб пристосуватися до нових пошуковим методам.

На зображенні нижче наведена статистика на кінець минулого року з доповіді comScore UK Digital Future, показує, що майже третина всіх базуються у Великобританії веб-сторінок проглядаються з мобільних пристроїв і планшетів. Видно, що цей показник сильно варіюється залежно від країни, причому Великобританія, Нідерланди і Росія демонструють порівняно невисокі показники в цьому відношенні.

Безсумнівно, у користувачів існує загальносвітова тенденція до споживання контенту «на ходу», але особливо прикметний недавній зростання використання для цього планшетів.

У минулому році Adobe випустила дослідницьку роботу, розкриває дані про продаж планшетів і кількості трафіку більш ніж 300 брендів в Північній Америці, Західній Європі та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. У роботі було показано, що трафік з планшетів в 2013р. перевищить такий зі смартфонів.

Всього пару місяців тому Adobe випустила найсвіжіший Digital Index, що підтверджує цей прогноз. Звіт показує, що тільки за минулий місяць планшети вперше зайняли більшу частку переглядів сторінок, ніж смартфони. Таке зростання особливо вражає, коли пам’ятаєш про те, що перший iPad вийшов лише у квітні 2010р.

Загальна ідея очевидна: постійно зростаюча досвідченість онлайн-споживачів означає, що в найближчому майбутньому забезпечити бренду бажані результати зможуть тільки вебсайти, застосовують адаптивний дизайн з метою доставки контенту, оптимізованого до конкретного місцезнаходженням користувача і його пристрою.