Laravel — лідер серед PHP фреймворків, схвалений розробниками

366

Від автора: PHP — найбільш популярний у світі серверна мова сценаріїв. Він пройшов великий шлях розвитку від невеликих, вбудованих в код статичних HTML-сторінок, фрагментів, до сучасної мови, на якому розробляється більшість сучасних динамічних сайтів. Складність і функціональність сучасних сайтів тільки зростає, і ні в кого немає бажання писати весь необхідний код з нуля. Програмістам необхідно розробляти складні сайти і веб-додатки, а це зазвичай займає дуже багато часу. Щоб полегшити процес розробки програмістам, почали створюватися фреймворки.

Laravel — це фреймворк для web-додатків з виразним і елегантним синтаксисом. Він дозволить спростити вирішення основних актуальних завдань, таких як аутентифікація, маршрутизація, сесії і кешування. Laravel — це спроба об’єднати все найкраще, що є в інших PHP фреймворках. Основні переваги Laravel:

велика екосистема з миттєвим розгортанням своєї платформи. Офіційний сайт надає безліч мануалів і інформації для ознайомлення;

документація Laravel близька до досконалості;

у Laravel є свій движок для шаблонів Blade, «красивий» синтаксис мови, який сприяє вирішення всіх необхідних завдань, таких як аутентифікація, сесії, кешування і маршрутизація RESTful.

Незважаючи на свою молодість (перший реліз вийшов у 2011 році), це вже зовсім зрілий продукт, і, згідно з опитуванням, проведеним порталом SitePoint, він займає перше місце за популярністю серед розробників PHP.

Популярність фреймворку Laravel

Для того щоб оцінити популярність фреймворку, пропоную звернутися до кількох джерел статистики використання. Статистика популярності від Sitepoin за 2015 рік.

Популярність за статистикою запитів, яку надає Google Trends.

Як видно з графіків і статистики від SitePoint, а також статистикою Google Trends, фреймворк Laravel займає впевнене перше місце і постійно набирає популярність, не зменшуючи обертів. Що, загалом, дуже добре, враховуючи, що це загальносвітова статистика.

Якщо ми візьмемо статистику запитів у Google Trends по Росії, то картинка дещо зміниться:

Але з графіка очевидний факт, що протягом останніх 4 місяців фреймворк Laravel утримує позиції лідера і продовжує набирати популярність.

Це означає, що більшість нових проектів в країні тепер створюються з використанням активно розвивається Laravel. Враховуючи тренди, якщо ви давно хотіли почати вчити Laravel, то зараз той самий момент, коли настав час це зробити.

Можливості Laravel

Пакети — дозволяють створювати і підключати модулі в форматі Composer до додатка на Laravel. Багато додаткові можливості вже доступні у вигляді таких модулів.

Eloquent ORM — реалізація шаблону проектування ActiveRecord на PHP. Дає змогу чітко визначити відношення між об’єктами бази даних. Стандартний для Laravel побудовник запитів Fluent підтримується ядром Eloquent.

Логіка програми — частина розроблювального додатка, оголошена або за допомогою контролерів, або маршрутів.
Зворотна маршрутизація пов’язує між собою генеруються додатком посилання і маршрути, дозволяючи змінювати останні з автоматичним оновленням пов’язаних посилань. При створенні посилань з допомогою іменованих маршрутів Laravel автоматично генерує кінцеві URL.

REST-контролери — додатковий шар для розділення логіки обробки GET і POST-HTTP запитів.

Автозавантаження класів — механізм автоматичного завантаження класів PHP без необхідності підключати файли їх визначень у include. Завантаження на вимогу запобігає завантаження непотрібних компонентів; завантажуються тільки ті з них, які дійсно використовуються.

Укладачі уявлень — блоки коду, які виконуються при генерації подання (шаблону).
Інверсія управління — дозволяє отримувати примірники об’єктів за принципом зворотного керування. Також може використовуватися для створення і отримання об’єктів-одинаків.

Міграції — система керування версіями для баз даних. Дозволяє пов’язувати зміни в коді програми зі змінами, які потрібно внести в структуру БД, що спрощує розгортання та оновлення програми.

Модульне тестування (юніт-тести) — грає дуже велику роль в Laravel, який сам по собі містить велику кількість тестів для запобігання помилок.

Сторінковий висновок спрощує генерацію сторінок, замінюючи різні способи вирішення цієї задачі єдиним механізмом, вбудованим в Laravel.

Особливості фреймворку

Laravel — це особливий фреймворк з сильним брендингом, тому майже всі особливе в Laravel має унікальне ім’я.

Dotenv

Де ви зберігаєте секретну інформацію вашого додатки, таку як пароль від БД, логін для email та інші речі? Laravel 5 використовує добре відомий файл .env, який також використовують багато фреймворки для інших мов програмування. Це файл, в якому ви визначаєте пари ключ-значення для будь-якої вашої секретної інформації.

PSR-4

Laravel — перший фреймворк, що підтримує PSR-4. Прямо з коробки Composer автоматично завантажить всі класи з каталогу app, використовуючи стандарт автозавантаження PSR-.

Це означає, що у вас може бути один простір імен для вашого додатки, і ви можете структурувати його, як захочете, і як вважаєте логічним. Laravel не вимагає від вас розміщення певних файлів в певних папках.

IoC-контейнер — розширення ядра

Контейнер зворотного управління в Laravel — потужний інструмент для управління залежностями класів. Впровадження залежностей являє собою спосіб зняття жорстко закодованих залежностей класу. Замість цього залежно впроваджуються під час виконання, забезпечуючи більшу гнучкість, так як реалізація залежностей може бути легко змінена.

Ви можете використовувати IoC-контейнер у вашому додатку, щоб зробити все впроваджуються і легко тестованим з допомогою об’єктів-заглушок. IoC-контейнер може витягувати класи без якої-небудь настройки.

Запити форм

У Laravel є чудова можливість, яка називається запитами форм. Це перевірка запитів для ваших контролерів. Це не просто перевірка даних, а повна обробка запиту.

Eloquent

Eloquent ORM, включена в Laravel, — найбільш потужна реалізація шаблону ActiveRecord в PHP. Крім звичайних CRUD-операцій, в ній є м’яке видалення, області запитів, відносини, методи доступу і мутаторы, мутаторы дат, спостерігачі моделі та багато іншого.

Цикл версій

У Laravel дуже передбачуваний цикл версій. Через кожні шість місяців можна чекати чергової версії. Laravel виходить через один місяць після виходу Symfony.

Ви отримуєте або версію з новими функціями, або версію з абсолютно новим номером. Версії з виправленнями помилок виходять кожні кілька місяців. Це добре, тому що фреймворк розробляється дуже швидко, і ви можете розраховувати на отримання поліпшень безпеки та інших поліпшень так швидко, як тільки можливо.

SSH завдання

У Laravel є простий спосіб для SSH-підключення до віддалених серверів і запуску команд, що дозволяє вам легко створювати завдання, які працюють на віддалених серверах.

Flysystem

Flysystem — чудовий пакет з Ліги видатних пакетів для управління файловими системами. Це файлова система, що використовує коннектори, за допомогою якої ви легко можете взаємодіяти з local, awss3, dropbox, rackspace та іншими файловими системами в хмарі.

Якщо ви користувалися новітніми технологіями для фронтенда останні кілька років, то, ймовірно, ви використали препроцесор для ваших файлів CSS і JavaScript. Але якщо ні, то Laravel про це подбає.

Вам потрібна максимально оптимізована онлайн-версія програми. Це означає, що вам треба зменшувати і комбінувати ваші файли CSS і JavaScript.

Замість використання для цього будь-який PHP-пакетів, Laravel пропонує пакет Elixir для виконавця завдань NodeJS Gulp. Тому ви можете використовувати всі ті переваги NodeJS і Gulp, які вам подобаються.

Ви запускаєте Gulp-завдання watch, і Elixir подбає про все для вас. Якщо ви використовуєте LESS і CoffeeScript:

compiled.php

Будь повнофункціональний фреймворк завантажується з тисячею файлів і оголошень. Здебільшого, всі вони обробляються автозавантаженням Composer, але для найбільш використовуваних файлів Artisan може створити файл compiled.php, який завантажується при кожному запиті і об’єднує всі класи, використовувані у вашому додатку.

Найбільш використовувані файли і класи компілюються в один-єдиний файл, який значно зменшує час завантаження програми. Якщо у вас є файли, які потрібно завантажувати при кожному запиті, ви також можете вказати, які файли компілювати в compiled.php.

Потім цей файл оптимізується виконуючою середовищем PHP, тому ви можете уникнути зниження продуктивності при завантаженні тисяч файлів у ваше робоче оточення.

HHVM

Коли ви захочете підвищити продуктивність вашого PHP-коду, ви можете змінити PHP-оточення на высокооптимизированную середовище виконання для PHP від Facebook — HHVM.

Laravel — один з перших фреймворків, що підтримують HHVM, і він проходить 100% юніт-тестів на HHVM. Тому ви можете бути впевнені, що легко можете змінити ваше додаток з PHP на HHVM і отримати ще більше продуктивності.

Cashier

Laravel Cashier забезпечує виразний, гнучкий інтерфейс для послуг білінгових підписок Stripe. Він обробляє майже всі шаблонні коди білінгових підписок, які ви боїтеся написати.

В доповнення до основного управління підписками, Cashier може обробляти купони, підміну передплат, «кількість» передплат, періоди знижок і навіть генерувати PDF-файли рахунків.

Співтовариство та документація

Сьогодні кожен фреймворк має велике і дружне співтовариство, і Laravel — не виняток. Люди, що підтримують і розробляють Laravel-пакети, дуже доброзичливі, і ви легко можете брати участь у створенні будь-якого пакета, і ваші правки будуть прийняті дуже скоро.

Це сприяє розширенню спільноти, і вам варто знати, що Laravel був внесений у список найбільш популярних PHP-фреймворків в 2013 році, випередивши Phalcon, Symfony2 і CodeIgniter. А в серпні 2014 року Laravel став самим популярним і проглядання PHP-проектом на GitHub.

Висновок

Laravel є найпопулярнішим фреймворком на сьогоднішній день і продовжує стрімко розвиватися. Зараз Laravel — це величезна екосистема, що включає хостинг та платформу для розгортання додатків. Сьогодні найбільше проектів, які розробляються з допомогою фреймворків, створюються саме з використанням Laravel. При розміщенні вакансій PHP-розробників, веб-студії все частіше включать знання фреймворку Laravel як обов’язкова умова. Тому, якщо ви досі не знайомі з цим чудовим фреймворком, то зараз саме час почати його вивчення.

P. S. Ви використовуєте фреймворки при розробці своїх проектів? Якщо використовуєте, то напишіть в коментарях до статті, які фреймворки ви використовуєте. Якщо ні, то чи хотіли б ви освоїти і використовувати фреймворки?

Відео презентація курсу «Фреймворк Laravel з Нуля до Профі»

Реліз курсу «Фреймворк Laravel з Нуля до Профі»
відбудеться 25 жовтня 2016 року.

Перших 36 годин курс буде продаватися з додатковими бонусами і 40% знижкою!
Щоб отримати 40% знижку і бонуси запишіться в попередній список