Landing page на Joomla. Частина 1

266

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. В даний час веб-сайти-це не просто сторінки з певною корисною інформацією – це ще і засіб доходу його власників, у тому випадку, якщо надаються певні послуги чи ж продається конкретний товар. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як реалізується landing page на joomla, так як дана вона відмінно привертає увагу користувача і навіть може зацікавити його у вчиненні певної дії.

Отже, для початку дайте визначимося з досить цікавим поняттям Landing Page. Як випливає з назви – це цільова сторінка, то є сторінка, яка спрямована на виконання деякої дії. Як правило – це односторінковий сайт (хоча цільової сторінки, може цілком бути одна веб-сторінка великого багатосторінкового сайту), який пропонує користувачеві деякі послуги, товар або ж привертає до передплати на певний ресурс. І по суті – це інструмент маркетингу і просування товару або послуги. Отже в якості контенту сторінки, використовується опис того, що продається, конкретних переваг, які отримає користувач погодившись на купівлю або підписку, різних умов продажу або надання послуг, інформація про ціну, гарантії і т. д.

Звичайно сторінки подібного роду в основному використовують інфо-бізнесмени і різні компанії для залучення відвідувачів, що в свою чергу пояснює величезну популярність”лендингов”, так як електронна комерція зараз дуже популярна. Так само величезну популярність набирають сайти в яких за принципом “лендинга” побудована одна єдина сторінка, як правило основне, а все решту – це досить стандартні, які ми звикли бачити і відвідувати в інтернеті. Причому найчастіше дана сторінка, являє собою презентацію конкретної компанії або ресурсу в інтернеті.

З технічної точки зору landing page, як було сказано вище – це односторінковий сайт, на якому у вигляді окремих секцій відображається необхідна інформація. При цьому секція – це окремий блок з даними, який як правило, абсолютно не схожий на всі інші. Але не в плані контенту, а з точки зору оформлення та дизайну, тобто приміром один з блоків буде містити слайдер, інший текстову інформацію в колонках, третій форму і т. д. Причому, дуже часто кожна секція з’являється на сторінці з використанням різних анімаційних ефектів, що в свою чергу, так само привертає увагу відвідувачів.

На цьому з вступної частиною ми з Вами закінчили, а значить давайте поговоримо про те, як зробити landing page на joomla. При цьому, стандартні засоби CMS не надають інструментів для формування вищезазначеної сторінки, а значить для реалізації поставленої значить, доведеться скористатися стороннім розширенням.

Ні, звичайно, за великим рахунком створити лендінгем можна, використовуючи стандартний менеджер матеріалів, тобто додати один величезний матеріал, вивести його на головну сторінку і відключивши абсолютно всі модулі. Але знову ж таки це не зручно і досить важко реалізовується, так як правити сторінку у візуальному редакторі не зовсім зручно. Тому Ми використовуємо стороннє розширення під назвою SP Page Builder.

Даний компонент – це повноцінний конструктор контенту і він відмінно підійде для реалізації лендінгем joomla 3. Створювати вищезазначені сторінки, використовуючи дане розширення – одне задоволення. Він володіє величезним функціоналом, гнучкими настройками, дуже зручний і простий у використанні. Тому клікаємо по кнопці “Download” і переходимо на офіційний сайт розробника.

Розширення поставляється як на платній, так і безкоштовній версії, звичайно перша має більш широким функціоналом, але для даного уроку, цілком достатньо звичайної версії. А значить клікаємо по кнопці “FREE DOWNLOAD”.

Далі, якщо ви не авторизированны – клікаємо по кнопці “Login to Download” для авторизації або реєстрації. Після цього буде доступна посилання для скачування.

Відповідно завантажуємо компонент і встановлюємо стандартним способом, використовуючи менеджер розширень. Після установки, в головному меню, буде доданий додатковий пункт, з посиланням, панель управління компонентом.

Компонент SP Page Builder працює зі сторінками, або ж якщо сказати трохи інакше, він їх формує, а значить у першому розділі розширення ми побачимо список, створених раніше сторінок (список порожній так як ні одна сторінка ще не створена).

Тепер виконаємо невеликі приготування перед створенням лендінгем на джумла, а саме знімемо з публікації абсолютно всі модулі. Таким чином на цікавій сторінці (на головній сторінці) будуть відключені всі додаткові колонки і відображати контент буде тільки центральна і єдина область майбутнього сайту. За умовчанням в даному блоці відображається список матеріалів певної категорії.

І до тих пір, поки ми не створимо першу сторінку, використовуючи розширення SP Page Builder, нічого міняти не будемо.

Таким чином, тепер необхідно створити першу сторінку, використовуючи конструктор контенту, а потім для пункту меню, який призначений в якості головної сторінки, вибрати вид Page компонента SP Page Builder.

Для створення нової сторінки, клікаємо по кнопці “Створити” на головній сторінці панелі керування розширення SP Page Builder.

Для створення сторінки – необхідно вказати заголовок, у відповідному полі та сформувати контент майбутніх рядків або секцій. Як Ви пам’ятаєте, я говорив, що Landing page складається з окремих секцій, точно так само і сторінки конструктора контенту. При цьому кожна секція може відображати різну інформацію і представлена в розширенні рядок – “Row”, яка може бути додана, з використанням кнопки “AddRow”. У кожній секції, передбачений набір параметрів, що відповідають за її роботу і дизайн, доступ до яких можна отримати, натиснувши відповідну кнопку.

Інформація до кожної з секцій може бути додана за допомогою так званих доповнень – “Addon”, на які посилається окрема посилання.

При цьому, кожний додаток, що формує контент, так само в свою чергу має певний набір налаштувань, які відповідають за оформлення вмісту.

Тепер, на даному етапі ми зробимо невеличку перерву і продовжимо створення лендінгем пейдж джумла в наступній частині цієї статті. Тобто підготовчі роботи завершено і залишилося лише додати контент в секції майбутньої сторінки.
Так що побачимось в наступній статті. Всього Вам дорого і вдалого кодування!!!