Креативний дизайн сайту: що новенького?

250

Від автора: всім привіт! Тема сьогоднішнього посту — креативний дизайн сайту. Що це? З чим їдять? Скільки у мене читачів, ось рівно стільки ж думок на цей рахунок. Але ніхто не буде сперечатися, що з креативом пов’язані новації, щось абсолютно нове, ні на що не схоже. Згодні? Тоді давайте читати, що власне я про це думаю.

З чого починається креатив?

Ранок, кава, душ… Почався новий день, пора творити. Відкриваємо ноутбук або запускаємо комп’ютер, перед нами монітор, як чистий аркуш. Ну чим не художник. Тепер потрібно надихне на нові звершення. Простіше всього для цих цілей використовувати інтернет, у його безмежних просторах є все. А раніше так говорили лише про Грецію.

Звичайно ж, за натхненням ми підемо в інтернет. Саме так я і вчинив. Хтось розумний сказав: народження ідеї перетворює свого творця. Тоді ми з вами як дизайнери, змінюємося щодня.

Креативний веб-дизайн — це дар, але подужати його може і новачок. Починається все з навчання, потім накопичується досвід, наростає професіоналізм. З часом промальовується власний почерк, за яким вас дізнаються замовники, за що вас цінують. У підсумку, завдяки унікальному підходу до кожного проекту, ви створюєте незвичайні дизайни сайтів, що приваблюють відвідувачів, по-справжньому цікаві.

Яким буде ваш шлях від 0 до досконалості, кілька місяців чи кілька років, залежить тільки від вас. Ну, вистачить лірики, йдемо до практики.

Як виглядає креатив?

Креативний дизайн сайту — це, в першу чергу, унікальність, втілення ексклюзивною і абсолютно нестандартної ідеї в презентації проекту. Ну, так, навскидку, креатив передбачає:

відсутність будь-яких штампів;

неприйнятність шаблонів;

експерименти з кольорами та відтінками;

відсутність рівних форм і кутів при побудові блоків;

сміливе поєднання елементів різних дизайнерських стилів;

поєднання несподіваних геометричних форм;

наявність унікальних (!) авторських малюнків, анімацій, фотографій, спецефектів;

присутність нестандартної типографіки.

Природно, не потрібно плутати творчість і божевілля, фантазії повинні бути підковані хоч яким-небудь науковим підтекстом. Наприклад, якщо це комерційний сайт, не варто відступати від корпоративної тематики і фірмового стилю.

І ще важливий момент: готовий сайт не повинен бути набором супер креативних фішок, розрізнених і непоєднуваних між собою. Дизайн — єдине ціле, не розривайте простір, не підривайте мозок користувачам. Комфортний сайт для ока і при цьому для користування!

Ось наша мета: впливати на почуття потенційних клієнтів за допомогою неабиякого візуального ряду, унікального тексту, що змушує буквально занурюватися в інформацію, ставати її частиною.

Дизайн, як зовнішня оболонка сайту, грає ключову роль для популярності сайту, конверсії, кількості продажів. І, як показує практика, тільки цікавий дизайн сайту, звичайно, в поєднанні зі зручною навігацією, здатний утримати користувача на своїх сторінках, підвищити показник середнього перебування відвідувачів на ресурсі. Загалом, можна виділити всього три основних фактори, що впливають на інтерес цільової аудиторії:

бренд (розкрученість, впізнаваність);

звичка (коли рука сама тягнеться до знайомої коробці, автоматично);

дизайн.

І, по суті, тільки дизайн здатний змінити звичку, тобто переключити увагу і переплюнути вже розкручений і впізнаваний бренд. На останньому місці він тут чисто номінально. Дизайн — це образи, що викликають у покупців позитивну реакцію глибоко в підсвідомості. При нашому ритмі життя динаміка виводить значення креативності на лідируючі позиції.

Черпаємо натхнення з моєї збірки

1. Bokicabo.com

Вкрай приємні враження від відвідування сайту. Немає обмежень у просторі, немає рамок і геометричних форм блоків. Полетіли, полетіли… Курсор втрачається, і справді здається, що керуєш польотом. Не хочеться, щоб сторінка взагалі закінчувалася.

Фотографії дуже динамічні, підібрані ідеально, більш ніж впевнений, що унікальні і створювалися саме під цей проект. Мені тут сподобалося і поєднання кольорів, соковита зелень, ліс, маки, і кінцевий веселенький фон в горошок. Зверніть увагу на оригінальну форму зворотного зв’язку.

2. Sensisoft.com

Приголомшливий за кількістю візуальних деталей дизайн. Компоненти інтерактивні і практично всі функціональні, ну за винятком, може бути, коні і прапора :) Кілька різних локацій, дизайнери не зупинилися тільки на презентаційної сторінці: Лондон, Москва, Вашингтон, Париж, Пекін. Навіть якщо тобі нічого від сайту не треба, кружишь по сторінках і намотуєш позитивну статистику.

3. Saizenmedia.com

Креативно інший підхід до форми сайту, але тут я хочу звернути вашу увагу на якість зображень. Як фантастично згенеровані передача кольору і різкість. Без спецефектів створюється відчуття руху на тебе героїв. Відмінна робота, яка заслуговує оплесків колег.

4. Waterlife.nfb.ca

Сайт про воду і з води, напханий спецефектами. Не поспішайте клікати і скрол, картинка сама все про себе розповість, просто керуєте курсором по екрану. Пізнавальний проект, як я зрозумів, не комерційний, пов’язаний з проблемами екології та водозабезпечення планети, тобто про рибалку і National Film Board (Канада). Зависаєш хвилин на 30, а якщо ще все почати слухати і читати…

5. Монохромний веб-дизайн

Хочу ще показати приклади креативних дизайн сайтів в монохромному виконанні, виглядає дуже цікаво. Тут головне витримати стиль, що не завжди вдається з першого разу. Дотримуватися одного кольору потрібно в спокійній гамі.

Численні дослідження з психології фонової палітри у веб-дизайні доводять, що однотонні сторінки дозволяють мозку задіяти менше ресурсів при читанні, а отже, зберігати концентрацію — у гостя вашого сайту просто підсвідомо не з’являється бажання скоріше втекти. Наприклад, ось такий:

Для солідних комерційних сайтів, це те, що потрібно. Підвищується конверсія.

Друзі, свою порцію позитиву я вам передав. Чекаю від вас реакції, коментарів і власних прикладів креативу. Обов’язково поділіться думкою з приводу моєї збірки, можливо, ви роздивіться в ній щось, що я упустив.

Трошки розслабилися і відволіклися від навчання? Попереду нас чекають практичні уроки з веб-дизайну, в яких я буду розкривати секрети професії! Приєднуйтесь до нас, підписуйтесь на оновлення. Буду радий зустрічам на сторінках нашого блогу! Поки-поки!