Кращі плагіни Фотошоп для веб-дизайну

247

Від автора: вітаємо вас на нашому блозі, шановний читачу! Сьогодні ми поговоримо про те, де необхідно застосовувати плагіни Фотошоп для веб-дизайну, а також з’ясуємо, які плагіни краще всього використовувати початківцям веб-дизайнерам.

Безумовно, такий потужний і багатофункціональний графічний редактор Adobe Photoshop, сам по собі є відмінним інструментом для роботи у сфері веб-дизайну, хоча існує безліч інших спеціалізованих програм. Але одним з головних достоїнств програми Photoshop є її відкритість для динамічного підключення інших додатків, що дозволяє значно розширити можливості графічного редактора для створення дизайну сайту.

Вийдіть за рамки Photoshop

Ми не прагнемо красномовно заявити про те, що плагіни — наше все, тим більше що для початківців веб-дизайнерів актуальніше безпосереднє вивчення широких можливостей Photoshop, але якщо ви вирішили підійти до справи по-справжньому серйозно і не мають наміру зупинятися на досягнутому, то деякі додаткові знання допоможуть вам стати дійсно хорошим дизайнером в рази швидше.

Тим більше, в умовах стрімко зростаючої конкуренції у сфері фріланса, ці знання точно не будуть зайвими. Крім того, Інтернет рясніє відеоуроками, які значно збагатять багаж знань в області веб-дизайну. До речі, деякі з них можна отримати безкоштовно.

Повертаючись до теми плагінів для веб дизайну, не можна не згадати про те, яке велике безліч різноманітних модулів для Фотошопа доступно в Інтернеті. Серед них є як безкоштовні, так і платні плагіни, які здатні в значній мірі полегшити роботу веб-дизайнерів.

Але якщо ви тільки почали свою кар’єру веб-дизайнера, то вам досить непросто орієнтуватися в розмаїтті плагінів для Фотошопа, які будуть корисні при створенні дизайну сайту.

Тому для того, щоб допомогти новачкам вибирати потрібні плагіни Фотошопу для веб дизайну, і згодом використовувати їх в роботі найбільш ефективно, ми склали список програм, які стануть незамінними помічниками при створенні дизайну сайту і зроблять роботу з Photoshop більш легкою, швидкою та приємною.

Як працюють плагіни Фотошоп для веб дизайну?

Умовно плагіни для Фотошопу, що застосовуються у веб дизайні, можна розділити на дві групи: ті, що дозволяють дизайнеру домогтися того результату, який неможливо отримати за допомогою стандартних фільтрів і інструментів Фотошопу, і ті, що допомагають отримати результати в кілька разів швидше, ніж при використанні стандартного арсеналу Photoshop.

Будь плагін Фотошоп для веб-дизайну являє собою файл, що має розширення *.8bf. Деякі плагіни не оснащені майстром установки, тому їх підключення до Photoshop потрібно скопіювати файл у каталог Plugins, що розташовується в кореневій папці Фотошопа.

До речі кажучи, на сьогоднішній день плагіни, розроблені для Photoshop, підтримуються і іншими програмами для роботи з растровою графікою. Таким чином, ці модулі можна використовувати не тільки для роботи в Фотошопі, але і інших графічних редакторах, наприклад, Deneba Canvas або Paint Shop Pro.

Але у випадку, якщо у своїй роботі ви з якихось причин НЕ використовуєте Photoshop, майте на увазі, що більшість плагінів орієнтовано саме на горезвісний Ps, тому не всі з них добровільно погодяться на коректну роботу у інших програмах.

Корисні плагіни для роботи з Adobe Photoshop

Tesselation

Tesselation являє собою досить простий фільтр, який відмінно підійде для створення фону веб-сторінки. Принцип роботи фільтра досить простий: він замінює гладку поверхню текстури на різні геометричні фігури — трикутники, чотирикутники.

Таким чином, Tesselation створює зображення, що складається з повторюваних компонентів. При цьому текстура виходить безшовної, або вірніше, стики на зображенні не видно. Програма здатна запропонувати три варіанти суміщення краю базового зображення. За промовчанням елементи повторюються по горизонталі і вертикалі, але настройки дозволяють створити повторення тільки для одного напрямку.

Filters Unlimited

Filters Unlimited без перебільшення можна назвати універсальним плагіном для Фотошопу, що використовується у веб дизайні. Програма дає можливість створювати безліч різних ефектів для абсолютно різних цілей. З його допомогою можна просто коректувати кольору або створювати колажі різного ступеня складності.

Завдяки Filters Unlimited дизайнер може використовувати близько 400 фільтрів і ефектів «на всі випадки життя». А для того, щоб новачки не заплуталися в цьому розмаїтті, всі фільтри розбиті за тематичними групами. Тому для вас робота з плагіном Filters Unlimited стане не тільки ефективної, але і досить цікавою, адже, як ви зрозуміли, програма відкриває масу дизайнерських можливостей, причому, не тільки для створення дизайну сайтів.

Xenofex 2

Цей плагін буде корисним, якщо не сказати, незамінним для створення дизайну рекламного банера або який-небудь новини на сторінці сайту. Загалом, програма створена для того, щоб робити які-небудь елементи сайту яскравими і привертають увагу. При наявності творчої уяви можна створити дійсно оригінальний рекламний банер або щось інше.

Якщо ви досконало оволоділи усіма фішками Фотошопу, то зможете без особливих зусиль добитися бажаних результатів і без використання Xenofex, але програма дозволяє значно прискорити цей процес.

Плагін має фільтрами в кількості 14 штук, крім того, дозволяє зберігати користувальницькі налаштування, використовувати попередні заготовки і багато іншого. Зручний і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс дозволяє зробити роботу з фільтрами Xenofex настільки швидкою і легкою, наскільки це можливо.

Втім, використання плагінів — це, в деякій мірі, шахрайство, вірніше, розкіш, яку може дозволити собі користувач, який опанував Photoshop хоча б на середньому рівні. Якщо ви ще новачок у сфері веб-дизайну, то ігнорувати використання стандартних інструментів і фільтрів Фотошопу для вас протипоказано.

Але це зовсім не означає, що використання плагінів для вас табу. Якщо ви зважилися використовувати плагіни для створення певних ефектів, намагайтеся домогтися того ж результату, використовуючи стандартні компоненти Ps. Таким чином, ви не тільки краще освоїте Photoshop, але і зможете прийти до новим оригінальним дизайнерським рішенням.

На цьому тимчасово прощаюся з вами, дорогою читач і бажаю вам натхнення і творчого зростання. А для того, щоб не пропустити щось цікаве і корисне, рекомендуємо підписатися на оновлення нашого блогу. До зустрічі!