Контекстна реклама: навчання, основи і секрети

254

Від автора: привіт, друзі! Сьогодні я розповім вам про один з найбільш ефективних способів просування сайтів, блогів, інтернет-послуг, партнерських програм і тому подібних продуктів — контекстній рекламі. Сама по собі контекстна реклама, навчання її тонкощів — тема об’ємна і може потягнути на добрих три-чотири статті. Але на даний момент моя мета — не завантажувати вас, а дати лише корисну та потрібну інформацію, глибше покопаем як-небудь наступного разу.

Що це таке?

Почну з визначення: контекстна реклама — невелике текстове повідомлення, вписане в загальну інформацію інтернет-ресурсу і пошукової сторінки, яка відгукується на певний запит, введений користувачем.

Такі оголошення виглядають дуже гармонійно з загальним текстом, повторюють стилістику і типографіку сайту. Не завжди з першого погляду можна відрізнити комерційну видачу від реальної.

Контекстна реклама буде завжди відповідати або тематиці сайтів, які ви відвідуєте, або ключовими запитами, які ви недавно забивали в пошукових рядках.

Ну, наприклад: ви цікавилися палаючими турами в Європу. Набрали в пошуку «гарячі тури в Європу», зайшли на перші дві-три посилання і забили на цю справу. Але наступні кілька днів, на які сторінки ви б не заходили, причому, абсолютно не пов’язані з туризмом або подорожами, вас скрізь супроводжують банери готелів, недорогих авіаквитків, турагентств, інтернет-магазинів туристичного обладнання… Що це? Містика? Ні, друзі, так працює контекстна реклама!

Крім ключових слів, оголошення реагують на налаштовані параметри цільової аудиторії: географічне розташування (місто, область, країна — все залежить від характеру реклами і послуги/товару, які вона просуває), вік обліковому записі і т. д.

Типи контекстної реклами: ефективне управління

Розрізняють два типи контекстної реклами — розміщену:

у пошуковій мережі;

в медійній мережі.

З пошукової ви стикаєтеся щодня, якщо, звичайно, регулярно користуєтеся стартовими сторінками Google і Яндекс.

В медійній мережі реклама розміщується через Google AdSense, Яндекс.Директ і транслюється на партнерських сайтах, відповідно до тих параметрів, про які я писав вище — недавні запити, тематика самого сайту, геодані користувача і т. д.

При одночасному використанні обох типів реклами, фахівці радять не об’єднувати їх в одну кампанію. Не треба ускладнювати собі життя, набагато простіше і зручніше управляти двома кампаніями, налаштованими автономно один від одного. Чому?

По-перше, бувають банальні ситуації, коли один з напрямків необхідно призупинити, відключити, переналаштувати.
По-друге, так легше керувати бюджетами і відстежувати фінансову ефективність тих чи інших налаштувань.

І, по-третє, у об’єднаної кампанії буде загальна статистика кліків — і як зрозуміти, що спрацьовує, а що ні?

Навчання основам розміщення контекстної реклами в Яндекс.Директ і Гугл Адвордс починається в принципі з розуміння оголошення, які працюють, а які ні. Неправильно настроєна реклама результату не дасть — зжере бюджет і все. Є відмінності при виборі змісту оголошень для різних типів кампаній.

1. У пошуковій мережі рекламний текст повинен максимально відповідати запиту користувача. Якщо написано «купити ноутбук asus x540sa», то і оголошення повинно виглядати так:

2. В медійній мережі текст банера/оголошення може носити більш всеосяжний характер — без конкретної моделі, просто вести на розділ сайту з ноутбуками. Не рекомендую давати посилання на головну сторінку або сторінку з усіма товарами, навряд чи покупець захоче самостійно шукати потрібний розділ.

Ще один важливий момент! Ви ж розумієте, що бажаючих показати свою рекламу по тому ж запитом «купити ноутбук asus x540sa» дуже багато. Але реально на сторінку виводять максимум 5 посилань, а то і 1-2. Фактори ранжирування рекламодавців ділять на кількісні та якісні.

Кількісні — це розмір ставки, який кожен рекламодавець виставляє на свій розсуд. Якісні — враховуються в комплексі і включають релевантність запиту, статистику клікабельності, якість сторінки, поведінкові фактори.

Сильні сторони контекстної реклами

Як фахівці в питаннях просування сайтів, ми повинні розуміти весь максимум, який можна витягти з тієї чи іншої кампанії. До сильних сторін контекстної реклами однозначно відносяться:

Точне попадання в цільову аудиторію. Природно, все залежить від налаштувань, і не завжди радіус охоплення бездоганний. Ще вважається, що пошукові видачі призводять більш лояльну аудиторію, але при грамотному підході і з відвідувачами сайтів-партнерів можна працювати.

Автоматизація. Після запуску і всіх налаштувань контекстна реклама працює автономно. Якщо трафік йде, конверсія достатня, партнерські капають, залишається тільки вчасно поповнювати рахунок, хоча і це можна автоматизувати.

Мінімальний стартовий капітал. Тут, думаю, все зрозуміло. Почати можна і з 10 доларів, дивлячись, що ви розраховуєте отримати у відповідь.

Багатофакторний аналіз. Налагоджена система аналізу дозволяє навіть без глибоких аналітичних здібностей наочно побачити, які види реклами працюють, а які ні.

Часті помилки при запуску контекстної реклами

Варто вчитися секретам, трюкам і взагалі основ контекстної реклами? Мій однозначну відповідь — так! Поясню чому. Ви зможете уникнути частих помилок, набивати власні шишки дорого, довго і неефективно.

Почну з простого. Новачки завжди користуються легким інтерфейсом при налаштуваннях, у нього стандартний набір даних, але при цьому дуже обмежені можливості для управління. Тільки професійний інтерфейс!

Ключові слова. Не можна осягнути неосяжне, ясна річ — хочеться все і відразу, але так не буває. Одна кампанія = один основний запит + 2-3 середньочастотних допоміжних запиту. Попадання в найпопулярніші запити змусить вас нереально завищити ціну за клік або сидіти в лузерах на тлі більш конкурентноспроможних сайтів.

При складанні списку ключів не забувайте про сленгу, русифікації, транслітерації, опечатки, просто синоніми, які часто використовуються користувачами. Їх теж можна знайти на сервісах підбору запитів.

Та, мабуть, найпоширеніша помилка — відсутність основного ключа в тексті оголошення. Зверніть увагу, що слова із запиту завжди підсвічуються при видачі реклами (так вона більше схожа на звичайний текст). Немає ключів в тексті — немає кліків, а значить, немає трафіку або клієнтів.

На сьогодні вистачить! Я сподіваюся, вас зацікавила тема, і ви не зупинитеся на теорії, а будете рухатися далі, монетизувати свої сайти і блоги грамотно і максимально ефективно. До нових зустрічей! Підписуйтесь на оновлення і не пропустіть нові корисні теми. Поки-поки!