Контекстна реклама на бренд: що це і чи можна?

236

Від автора: я вітаю вас у нашій рубриці про CPA, інтернет-маркетинг і близькі до цієї ніші теми. Якщо ви читали попередні статті, то вже напевно знаєте досить багато CPA.

Якщо ж ви повний новачок в цій темі, рекомендую почитати інші статті з цієї рубрики. Ну да ладно, сьогодні я розповім про контекстну рекламу на бренд. Розберемося з тим, що це взагалі і чому про це зайшла розмова.

Контекстная реклама на бренд: что это и можно ли?

Все, про що тут пишеться, так чи інакше може зустрітися в реальній практиці. Уявімо ситуацію, що ви дивіться в який-небудь CPA-мережі список партнерських програм (офферов). Вас зацікавлює одна з партнерок. Ви дивіться, які види трафіку можна. Наприклад, контекстна реклама дозволена.

А що таке взагалі контекстні оголошення? По суті, це Яндекс.Директ і Google Adwords. Інші системи ми не беремо в розрахунок. Значить, ви починаєте співпрацю з оффером, берете там партнерське посилання, йдете в Яндекс.Директ, налаштовуєте рекламну кампанію.

Настройка — справа дуже тонка в деяких випадках, тому докладно говорити про неї зараз немає сенсу. Але всі, хто хоч іноді стикався з контекстною рекламою зсередини (особливо з Діректом) знають, що основа РК (рекламної кампанії) — ключі (ключові слова і фрази).

Якщо ви підібрали добрі ключі — це вже півсправи. Саме в їх підборі полягає просто контекстні оголошення від тих, що спрямовані на бренд.

Приклад контексту на бренд

Для цього ми візьмемо який-небудь магазин, з яким можна співпрацювати з моделі CPA. Наприклад, я зайду в мережу Admitad, там таких багато.

Нехай це буде Lamoda.ru. Дуже популярний в Росії магазин модного одягу. Та й партнерська програма у нього просто відмінна — 12% за оплачене замовлення.

Контекстная реклама на бренд: что это и можно ли?

Відмінно, йдемо в Яндекс.Директ налаштовувати рекламну кампанію. Які ви там будете використовувати ключі, це неважливо. У будь-якому випадку нічого не вийде, тому що такий тип трафіку, як контекст, просто заборонений у випадку з магазином Lamoda.

З цього робимо висновок — завжди дивіться на таблицю з видами дозволених і заборонених джерел трафіку, перш ніж приступати до реклами.

Контекстная реклама на бренд: что это и можно ли?

Ну ладно, є такі офферы, де сама контекстна реклама дозволена, а ось на бренд — ні. Ось це те, про що я хотів вам сказати. Як вчинити в цьому випадку, щоб не нарватися на блокування облікового запису? Все дуже просто — не використовувати ім’я компанії в своїх ключі, навіть у перекладі або з помилками. Приклади: купити плаття для дівчинки, жіноче плаття, сорочка купить

Такі ключі підходять (якщо контекстна реклама дозволена). У них немає згадки бренду. Але ось: lamoda.ru, lamoda купити сукню, ламода офіційний сайт

Це вже реклама на бренд. І знайте про те, що в 98% випадків вона заборонена. Чому? Та тому що таким чином ви просто будете відбирати трафік у самого магазину. Людей, які і так збиралися зайти в магазин, ви направляєте за своєю засланні, а після цього магазин вам ще й повинен заплатити гроші? Не здається вам, що це занадто дивний спосіб співпраці? Природно, магазин на таке ніколи не піде.

Підсумок

Отже, завжди уважно читайте правила оффера, щоб точно знати, які джерела трафіку дозволені, а які ні. І пам’ятайте, що контекстна реклама на бренд майже завжди заборонена, тому що так ви просто будете відбирати % трафіку у офіційного сайту, навіщо йому платити такому негіднику?