Коли потрібно замислюватися про веб-продуктивності?

196

Від автора: веб-продуктивність дуже важлива, але останнім часом я помітив, що дану тему розвивають тільки front-end розробники, а на саму продуктивність дивляться тільки на завершальному етапі розробки проекту. І тепер, коли б я не чув про рішення урізати великий сайт, я розумію, що ці пропозиції і прийоми розробники та проектувальники повинні використовувати відразу ж після старту першого етапу проектування.

Так що ж в дизайні впливає на продуктивність? Ті питання, які може задати собі будь-який дизайнер:

Скільки шрифтів використовувати?

Яку графіком використовувати?

Які аналітичні скрипти нам потрібні?

Як користувач буде скролл на нашу додатком?

Як такий складний компонент впливає на наш CSS код?

Як взагалі писати CSS?

Які фреймворки вибрати?

У більшості випадків ці питання ведуть до написання додаткового коду, підвищення складності і роздування системи дизайну. Все це відбувається через:

Чим більше шрифтів ми завантажимо, тим довше ми змушуємо наших користувачів чекати.

Обраний нами тип графіки для проекту вплине на формати зображень, які ми будемо використовувати.

Якщо використовувати надмірно багато аналітичних інструментів, ми можемо уповільнити роботу всього сайту.

Використання складних компонентів в CSS, які будуть задіяні один раз, веде до роздування коду і подальшого уповільнення першої відтворення сторінки (незначної).

Вибраний фреймворк матиме величезний вплив на встановлений порядок і терміни розробки.

Якщо коротко, то команди дизайнерів повинні оцінювати свій успіх через веб-продуктивність, так як кожне прийняте рішення призведе до критичних змін кінцевого результату, який доходить до користувача.

Я став думати про цю тему в наступному ключі: будь-який діалог про дизайн – це також діалог про веб-продуктивності. Я намагаюся нагадувати собі, що ці два поняття нероздільні. Як дизайнер, я повинен уважно розглядати ці проблеми на самому ранньому етапі проекту, а не на останньому.