Китайський Baidu запустив свій аналог формату AMP

241

Від автора: китайці почали підробляти не тільки речі, але і формати веб-сторінок. Baidu розробив свій аналог AMP-сторінок. Мета запуску проекту – поліпшення взаємодії користувачів за рахунок підвищення швидкості завантаження.

Найпопулярніша пошукова система Китаю розробила власний аналог формату веб-сторінок AMP. Він отримав назву Mobile Instant Pages (скорочено MIP). Метою запуску нового проекту (як і у Google AMP) є поліпшення користувацького досвіду за рахунок прискорення завантаження мобільних сторінок.

Повідомляється, що запуск MIP відбувся ще в минулому місяці. Але перша офіційна інформація про проект була опублікована Baidu тільки зараз. Зарубіжні експерти відзначають, що китайський аналог повністю повторює принцип побудови AMP: обмежений набір елементів HTML, бібліотеки JS і локальне кешування даних.

Mobile Instant Pages знаходиться на ранній стадії реалізації. Збирається китайський пошуковик впровадити підтримку нового формату у своїй основній видачі (як це зробив Google AMP), поки залишається невідомим. Зараз MIP використовують лише кілька ресурсів. З його допомогою виводяться результати пошуку, пов’язані з Олімпійськими іграми.