Кількість заражених посилань у видачі пошуковиків збільшилася в 6 разів

207

Від автора: кількість шкідливих посилань у видачах основних пошукових систем постійно збільшується. В цьому році їх стало в 1,5 рази більше. Про це свідчать дані досліджень, проведених AV-TEST.org.

За останні кілька років кількість шкідливих посилань у видачах основних пошукових сервісів збільшилася в 6 разів. Такі результати були отримані під час дослідження, проведеного AV-TEST.org.

Фахівці організації перевірили SERP декількох основних пошукових систем: Yandex, Bing, Google і Faroo. Також протягом останніх двох років AV-TEST.org досліджувала (на наявність шкідливої посилальної маси) більш як півмільярда апдейтів Twitter.

Під час аналізу пошукових видач у минулому році фахівці виявили близько 18 тис. заражених сторінок. В результаті повторного дослідження в 2016 вони виявили майже 30 тис. інфікованих веб-сторінок, посилання на які розташовуються в SERP основних пошукових систем. Хоча в 2013 році таких посилань було виявлено лише 5 тис.

Для отримання більш точних результатів дослідники повторно проаналізували видачі з використанням інструменту Google Safe Browsing. При цьому з усіх виявлених (спочатку) 29 632 шкідливих сторінок даний сервіс відсіяв всього 1337.

На думку експертів, причиною такої «розрізненості» отриманих результатів аналізу є динамічна реклама, що транслюється на сайтах. Можливо, що під час «прогонки» інфікованих веб-сторінок через Google Safe Browsing на них відображалися «здорові» рекламні оголошення.

Також на це впливає частота перевірки видачі, яку проводять пошукові системи. А також розташування користувача, параметри націлювання оголошень і інші супутні фактори.