Категорії в Joomla

318

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Створюючи велику кількість різних матеріалів в Joomla, бажано їх групування за певною тематикою, тобто розділяти по категоріях, що значно спростить пошук необхідної інформації та систематизує інформацію Вашого сайту. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, що таке категорії, як вони створюються, а так само для Joomla 3, як прибрати підкатегорію з URL?

Як Ви знаєте, стандартна одиниця контенту, системи управління Joomla – це матеріал, або стаття, яка формується компонентом com_content і як правило, містить у собі текст і зображення (так само в структурі матеріалу може публікуватися відео і аудіо контент при необхідності). Для правильної організації і структурування вмісту сайту, статті, виходячи з їх тематики, або певних умов, поділяють за окремими категоріями. При цьому категорія, по суті, являє собою заголовок визначеної групи матеріалів і може бути як самостійною одиницею, так і входити в якусь категорію більш вищого рівня (батьківську), що тим самим дозволяє створити певну ієрархію матеріалів сайту.

Тепер давайте поговоримо про те, як створити категорію в Joomla. Отже, переходимо в панель управління CMS, далі, використовуючи пункт головного меню “Матеріали” клацаємо за пунктом “Менеджер категорій” з випадаючого списку.

Таким чином, ми переходимо в менеджер категорій.

У центральній області ми бачимо категорії, які вже додані CMS. Для створення нової – необхідно клацнути по кнопці “Створити”.

По суті, для додавання нової категорії достатньо вказати її назву в поле форми і натиснути на кнопку “Зберегти”, тим самим буде створена категорія верхнього рівня.

Вище ми з Вами говорили, що категорії можуть бути багаторівневими, відповідно постає питання як в joomla додати підкатегорію у категорію?

Якщо ж необхідно створити категорію другого, третього і т. д., рівня, тобто дочірню, відповідно в полі “Батько”, потрібно вибрати батьківську категорію. Адже всі категорії, на відміну від категорій верхнього рівня, мають певного батька, тобто категорію, яка розташовується на один рівень вище. Так само можна вказати короткий опис створюваної категорії в поле “Опис”.

На вкладці “Публікація” Ви можете додати автора та інформацію для формування мета тегів сторінки відображає інформацію майбутньої категорії.

На останній вкладці “Параметри” Ви можете додати зображення для створюваної категорії.

Після того, як необхідні поля форми будуть заповнені, клікаємо по кнопці “Зберегти” для додавання нової категорії в базу даних. Тепер Ви можете використовувати її для прив’язки створюваних матеріалів. Тепер зверніть увагу, як створюються посилання на матеріали покликані до певних категорій: /blog/10-kompyutery/3-welcome-to-your-blog.html

Тобто в посиланні присутня інформація про категорії, до якої прив’язаний конкретний матеріал і часом дуже часто виникає питання, як в joomla 3 прибрати категорію з url?

Звичайно, стандартними засобами, це можна реалізувати, хоча і рішення не дуже практичне, бо полягає в тому, що необхідно для матеріалу, створити окремий пункт меню, і у цьому випадку інформація про категорії не буде використовуватися при формуванні посилання. Погодьтеся – для парочки матеріалів цей спосіб підійде, але для більшої кількості, звичайно ж немає.

Тому, для відповіді на поставлене питання, ми використовуємо додаткове розширення під назвою JoomSEF, яке використовується для SEO оптимізації CMS Joomla і функціонал якого просто величезний.

Як зазвичай клікаємо по кнопці “Завантажити” для переходу на сайт розробника.

Потім вибираємо останню актуальну версію, завантажуємо архів з компонентом до себе на комп’ютер і встановлюємо стандартним способом, використовуючи менеджер розширень.

Тепер з пункту головного меню “Компоненти” переходимо в панель керування розширення JoomSEF.

Далі відкриваємо розділ Manage Extensions, який використовується для налаштування формування посилань різних розширень.

Ми працюємо з матеріалами, а значить, нас цікавлять компонент Content, відповідно клікаєм по його заголовку.

Для виключення інформації про категорії при формуванні URL, необхідно в полі “Add categories to URL” вказати “No”. Після цього необхідно оновити створені посилання на матеріали. Для цього на панелі керування компонентом, необхідно перейти в розділ “Maintenance “.

А потім клацнути по кнопці “Update url’s”, тим самим створювати сформовані посилання. Так само Ви можете помітити, що до URL при використанні даного компонента, що додається псевдонім пункту меню і що б це виключити, необхідно на сторінці редагування посилань компонента “Content”, перейти на вкладку “Common”.

І в параметрі “Add Menu Title to URL” вказати значення “No”. При цьому не забудьте перезаснувати посилання. Ось власне і все, що я хотів сказати Вам у цьому уроці з приводу категорій. Якщо Ви бажаєте більш детально вивчити механізм створення посилань в компонентах Joomla – Вам буде корисний наш курс Joomla-Професіонал: створення розширень для Joomla. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!