Калькулятор для joomla 3

326

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. В даний час будь-яка поважаюча себе компанія має власний сайт, де вказані списки наданих послуг, різні інформаційні матеріали, новини, вартість робіт і звичайно ж контакти. При цьому, швидше за все на подібних ресурсах Ви напевно зустрічали різні форми, які в залежності від обраної або доданої інформації, виробляли розрахунок вартості певної послуги або роботи, тобто щось схоже на калькулятор. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як реалізувати калькулятор joomla 3.

Для реалізації функціоналу калькулятора послуг ми використовуємо розширення під назвою QuickForm.

Калькулятор для joomla 3

Тому як в стандартному функціоналі CMS відсутні необхідні інструменти, так і за великим рахунком, ми з Вами і просту форму реалізувати не зможемо, за винятком, форми на сторінці контактної інформації, функціонал якої дуже обмежений. Тому, як зазвичай, клікаємо по кнопці “Download” на сторінці опису розширення і переходимо на офіційний сайт виробника.

Калькулятор для joomla 3

Далі, використовуючи посилання “QF2_v1.0.10.zip” викачуємо компонент до себе на комп’ютер і виконуємо установку, використовуючи менеджер розширень.

Калькулятор для joomla 3

Тепер, використовуючи пункт меню “Компоненти”, переходимо на головну сторінку панелі керування тільки що, встановленого розширення.

Калькулятор для joomla 3

Тепер ми можемо створити свій перший калькулятор joomla, і для цього необхідно створити форму, а значить клікаємо по кнопці “Створити”.

Калькулятор для joomla 3

Для створення форми, достатньо вказати її назву в полі, на вкладці форма. А так само на вкладці “Лист”, додати адресу електронної скриньки, на які буде відправлятися дані, введені в поля форми, тему листа і його шаблон.

Калькулятор для joomla 3

Після збереження форми ми зможемо додати необхідні поля в її структуру, використовуючи спеціальну посилання.

Калькулятор для joomla 3

Для додавання полів у певну форму, в компоненті QuickForm, передбачений спеціальний розділ.

Калькулятор для joomla 3

Відповідно, використовуючи кнопку “Створити” переходимо на сторінку створення групи полів, для певної форми. Як Ви помітили, я використовую словосполучення “група полів”, бо справді створюється не одне поле, а кілька, які в майбутньому будуть пов’язані одним ідентифікатором і можуть використовуватися для відображення на екран за замовчуванням, тобто як складова частина конкретної форми, так і при спрацьовуванні певної події, наприклад вибору відповідного елемента форми. Отже, сторінка додавання групи полів, виглядає наступним чином.

Калькулятор для joomla 3

Власне тут, все досить просто і інтуїтивно зрозуміло. Вам необхідно вказати заголовок групи і сформувати необхідний набір полів. При цьому, поля додаються в групу, за допомогою спеціальної кнопки із зображенням “+” (зеленого плюса). Клік по вищевказаній кнопці розгортає спеціальне меню, в якому наведені всі доступні елементи форм.

Калькулятор для joomla 3

Таким чином, давайте створимо джумла калькулятор, який буде підраховувати вартість певних послуг, тобто по суті створювана форма — це найпростіша форма замовлення. А значить, для початку додамо поле типу select, завдяки якому ми сформуємо список певних значень.

Калькулятор для joomla 3

У найбільшому за величиною текстовому полі вказується заголовок майбутнього поля, тобто значення для тега label. Під ним розташовуються випадають варіанти вибору. Які можна додавати, використовуючи символ маленької “+” (зеленого плюсик). Таким чином, вказуємо необхідну кількість варіантів.

Калькулятор для joomla 3

Кнопка із зображенням ключа – це налаштування, відповідно для кожного випадаючого варіанти, можна вказати певні налаштування.

Калькулятор для joomla 3

А саме, на вкладці “related-fields” Ви можете вказати ідентифікатор групи полів, які будуть показані на екран при виборі поточного варіанту списку. Таким чином, Ви можете формувати залежні списки. На вкладці “calculator” Ви можете прописати деякий математичний вираз, яке буде виконано при виборі поточного списку. Наприклад, можна додавати або віднімати деяке значення.

Калькулятор для joomla 3

Зверніть увагу, що б зберегти зміни налаштувань, необхідно клікнути по спеціальній кнопці, розташованій в правому верхньому куті спливаючого блоку. Крім цього, так само у форму я додав просте текстове поле для введення імені користувача, а так само кнопку відправки даних форми.

Для відображення значення калькулятора, в групу полів потрібно додати спеціальне поле “calculatorSumm” з групи “QuickForm”.

Калькулятор для joomla 3

З налаштувань доступно всього два параметри: unit – рядок, яка буде додана до або після значення калькулятора. Таким чином, зберігаємо зміни і переходимо в менеджер модулів для публікації модуля, який буде відображати форму на екран.

Калькулятор для joomla 3

В налаштуваннях модуля обов’язково необхідно вказати ідентифікатор форми (після створення форми, на головній сторінці панелі керування компонентом QuickForm буде показаний ідентифікатор для конкретної форми), яка буде показана на екран. Після збереження в користувальницької частині ми побачимо наступний результат.

Калькулятор для joomla 3

Тепер Ви знаєте, як створити калькулятор для сайту джумла самостійно. При цьому якщо Ви бажаєте навчитися створювати розширення самостійно і тим самим реалізовувати практично будь-який функціонал, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!