Joomla завантаження файлів

288

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даній статті ми з Вами розглянемо медіа-менеджер, за допомогою якого, реалізується в CMS Joomla завантаження файлів. Таким чином, з даної статті Ви дізнаєтеся як закачати файл в CMS Joomla, як керувати файлами і звичайно ж які параметри доступні для налаштування.

Хотів би зазначити, що використовуючи медіа-менеджер, в CMS Joomla завантажити файл досить просто, тому дана стаття розрахована для новачків і буде мало корисна тим, хто працює з даної CMS досить довго.

Отже, переходимо в панель адміністратора і, використовуючи випадаюче меню, пункту Матеріали, відкриваємо Медіа–менеджер Joomla.

Даний менеджер виглядає наступним чином.

Перше, що кидається в очі – це центральна область, де представлені завантажені файли та створені каталоги, тобто це свого роду Ваш робочий стіл. При цьому, за замовчуванням файли завантажуються в каталог images, исходников Joomla, а значить вміст цієї папки Ви зараз бачите в даному блоці.

Лівий блок, показує структуру або краще сказати дерево створених каталогів, з якими Ви можете працювати. При цьому ім’я кожної папки, відображаються у вигляді посилання, а значить, якщо клацнути по одній з них, Ви побачите вміст відповідного каталогу, що дуже зручно.

Так само в самому верху центрального блоку, показується шлях до каталогу, щодо кореневої директорії (за замовчуванням це папка images), який зараз відкритий.

Трохи вище ми бачимо цікавий елемент управління, завдяки якому, можна перемикати вид відображення даних менеджера.

За замовчуванням вміст відображається у вигляді ескізів, що дуже зручно і ми одразу ж можемо побачити вміст кожного елемента.

Табличний вигляд, більш зручний, якщо в конкретному каталозі міститься безліч різних файлів, а так само він надає більш розширену інформацію про кожному такому елементі.

Тепер, давайте поговоримо про те, як додати файл в Joomla, і для цього розглянемо, головну панель керування медіа-менеджером.

Перша кнопка “Завантажити” відкриває форму завантаження нового файлу.

Таким чином, досить вибрати потрібний файл і натиснути кнопку “Завантажити”. При цьому новий файл буде додано в той каталог, який відкрито на момент завантаження. Наступна кнопка “Створити новий каталог” використовується для створення нової папки.

Для створення папки, достатньо вказати її ім’я і натиснути кнопку “Створити каталог”. Знову ж тато буде створена в тому каталозі, який відкрито на момент створення.

Кнопка “Видалити” необхідна для видалення елементів. При цьому перед використанням даної кнопки, потрібно вибрати, файли або папки, які будуть видалені.

І остання кнопка, панелі управління — “Налаштування”, відкриває сторінку налаштувань компонента медіа-менеджера.

На цій сторінці доступні наступні параметри для налаштування:

Дозволені розширення – список розширень файлів, які дозволені до завантаження на сервер. Розширення вказуються через кому.

Максимальний розмір (MB) – максимальний розмір завантажених файлів. Але врахуйте, що це тільки лише налаштування для CMS, так як на сервері, так само є настроювання аналогічна.

Шлях до каталогу з файлами – шлях до кореневого каталогу медіа-манеджера. Тобто вміст цього каталогу відображається в центральній області.

Шлях до каталогу з зображеннями — шлях до папки з зображеннями щодо кореневого каталогу сайту. Він цілком може збігатися з шляхом, до каталогу файлів, або бути його подкаталогом.

Обмеження на завантаження — обмеження завантаження для користувачів, у яких права нижче Менеджера, якщо php-модулі FileInfo або Mime magic не встановлені.

Перевіряти тип файлу (MIME) — використовувати FileInfo або Mime magic для перевірки файлів. Дана функція необхідна для підвищення безпеки, тому увімкнено за замовчуванням, але Ви можете її відключити, якщо не бажаєте бачити повідомлення (так як це може бути) про помилки, визначення типів файлів, що завантажуються.

Дозволені розширення зображень — список розширень файлів зображень, які дозволені до завантаження на сервер.

Заборонені розширення файлів — список розширень файлів, які блокуються при перевірці MIME-типів і при обмеженій завантаженні.

Дозволені типи файлів (MIME) — список дозволених для завантаження типів файлів MIME.

Неприпустимі типи файлів (MIME) — список заборонених для завантаження типів файлів MIME (чорний список). За замовчуванням цей список містить лише один пункт: текст/HTML. Якщо дозволити, то цей формат даних може бути використаний для впровадження шкідливого коду на утримання сайту.

Власне на цьому все, тепер Ви знаєте, як в joomla завантажити файл. Більш докладно робота з даними менеджером, як і з іншими стандартними елементами CMS, показана в курсі Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!