Joomla як вставити pdf файл

277

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Публікуючи матеріали на сайті, досить часто необхідно додавати до вмісту статті, інформацію з різних раніше створених документів, тобто відображати безпосередньо на сторінці контент цікавить файлу документа. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як додати в CMS Joomla pdf файл (тобто як додати pdf статтю joomla), так як цей формат, найбільш популярний в даний час.

Отже, PDF (Portable Document Format) — незалежний від платформи формат електронних документів, розроблений фірмою Adobe Systems. З використанням даного формату зберігаються як прості документи (проста текстова інформація), так і більш складні, наприклад, повноцінні книги із зображеннями. Звичайно в стандартній комплектації, інструменти по додаванню вищевказаного типу документів за матеріали Joomla ответствуют, а отже, скористаємося зручним і простим у роботі розширенням, під назвою PDF Embed.

На сторінці даного плагіна, офіційного сайту розширень Joomla, традиційно клікаємо по кнопці “Download” і переходимо на офіційний сайт розробника розширення.

Потім переходимо по посиланню “Download Now” на сторінку вибору цікавить версії.

Вибравши відповідну версію, клікаємо по кнопці “Take me to the download for this version”.

Таким чином, ми перейшли на сторінку скачування архіву і для цього, звичайно ж, необхідно натиснути кнопку “Download Now”.

Замете, що для скачування архіву, необхідно зареєструватися, інакше при спробі скачування, Вас перенаправляють на сторінку зазначену вище. Після скачування, необхідно встановити pdf плагін на joomla 3. Для цього, як зазвичай використовуємо менеджер розширень.

Зверніть увагу, що після установки, на екрані буде відображена коротка інструкція по використанню розширення, відповідно до якої насамперед, необхідно активувати два плагіна які були встановлені. А отже, переходимо в менеджер плагінів і виконаємо “вимоги” інструкції.

При цьому плагін “Content – PDF Embed” займається розбором контенту і при знаходженні спеціального рядка відображає PDF документ, шлях якого вказаний у ній, плагін Button – Embed PDF — відображає кнопку додавання PDF документа в візуальному редакторі Joomla.

Після активації, давайте поговоримо безпосередньо про те, як вставити pdf матеріал joomla. Отже, переходимо в менеджер матеріалів і відкриваємо статтю, яку необхідно додати цікавий документ.

При цьому відразу в очі кидається новий елемент управління кнопка додавання PDF документа (Embed — PDF), яку ми з Вами далі використовуємо, але по суті, даний інструмент додає в область з текстом, місце де розташований курсор, спеціальну рядок, з параметрами вставки документа, яка відстежується плагіном.

І звичайно, ніхто не забороняє Вам, самостійно, так би мовити, вручну прописати необхідну рядок, синтаксис якої наступний:

{pdf=doc.pdf|width|height|native}

У рядку використовуються наступні параметри:

doc.pdf – повний шлях до потрібного документа,

width – ширина блоку в якому буде відображено вміст документа,

height – висота блоку в якому буде відображено вміст документа,

native – режим відображення PDF. Підтримувані значення: native — використовується стандартний переглядач PDF документів браузера, google – переглядач від Google, pdfjs – переглядач PDFjs viewer.

Використовуючи кнопку, ми сформуємо вищевказану рядок автоматично. Тобто клікаємо по кнопці і бачимо, що на екрані відображається спливаюче вікно.

У текстове поле якого необхідно вказати повний шлях (як на прикладі) до потрібного документа PDF. Після цього клікаємо по кнопці “OK” і бачимо наступне вікно.

Тут ми повинні вказати переглядача і після цього завершуємо правки, шляхом натискання кнопки “Ok”. Таким чином, ми сформували спеціальну рядок, яка буде відслідковуватися плагіном. Тому давайте збережемо результати нашої роботи і перейдемо до настроюваної частина для перевірки.

Як Ви бачите все успішно працює, а значить, питання — як розмістити pdf на сайті joomla, для Вас вичерпано. Більш докладно робота з плагінами і власне їх створення, показана в курсі Joomla-Професіонал: створення розширень для Joomla.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!