Joomla seo

568

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Кожен хто створює сайт, звичайно ж бажає що б його “творіння” якомога швидше потрапило в пошук, та на сайт почали приходити відвідувачі. І відповідно чим їх більше, тим краще. Але як не дивно, на ділі виходить так, що проходить пів року або рік, а відвідувачів все немає і при тому, що всі сторінки сайту проіндексовані пошуковими системами. Проблема полягає в тому, що сайт знаходиться на останньому місці в пошуковій видачі, а це може бути сота або тисячна сторінка користувачі просто фізично не можуть його знайти. Тому в даній статті ми розглянемо основи joomla seo.

Отже, SEO (Search Engine Optimization) – це пошукова оптимізація сайту, тобто певний набір методів, які спрямовані на підняття позиції сайту в пошуковій видачі, спираючись на конкретні запити користувачів, з метою залучення більшої кількості відвідувачів. Чим вище сторінка розташовується в результатах пошуку, тим більше ймовірність відвідування її відвідувачами. Таким чином, якщо сказати спрощено, SEO – це спосіб підвищити відвідуваність Вашого сайту, використовуючи пошукові системи. Ми зараз говоримо про пошукових системах, так як в основному саме вони є “джерелом” відвідувачів сайтів. Відповідно, якщо певний сайт не буде індексуватися, або він створений для обмеженого кола осіб, то звичайно ж для нього SEO, за великим рахунком, не потрібна.

При цьому пошукова оптимізація буває як зовнішній, так і внутрішній. Внутрішня оптимізація – це робота з самим сайтом, тобто підвищення якості контенту, редагування заголовків і URL, робота над структурою всього проекту в цілому і т. д. тобто це ті дії, завдяки яким можна підняти в пошуковій видачі певні сторінки за деякими запитам користувачів.

У свою чергу зовнішня оптимізація передбачає роботу з різними сервісами завдяки яким можна підвищити так званий “вага” сайту, для пошукової системи, а це збільшить позицію сайту в пошуковій системі (реєстрація в каталогах, обмін посиланнями і т. д).

Звичайно, SEO це досить складна і об’ємна “наука”, яку в одній статті розглянути ми просто не зможемо, а значить ми поговоримо про так звані базові прийоми внутрішньої пошукової оптимізації Joomla, які зможе виконати абсолютно кожен.

Отже, перше, на що необхідно звернути увагу – це контент, чим він кращий, тим більше відвідувачів Ви отримаєте. Ви повинні розуміти, що контент обов’язково повинен бути унікальним, цікавим і правильно написаний з точки зору загальних правил написання статей. До того ж, складаючи матеріал, Ви повинні подумати і визначити ті ключові слова, з яких буде складатися запит користувача в пошуковій системі, який спробує відшукати її в інтернеті. А значить, стаття повинна бути не тільки цікавою, але і “заточена” під певні ключові слова (запити) користувачів. Звичайно це окрема й об’ємна тема для розмови, але якщо сказати по-простому, ключові слова повинні обов’язково зустрічатися мінімум один раз в тексті.

Далі, для joomla seo 3, дуже важливий заголовок сторінки, тобто вміст тега title, так як саме він показується в результатах пошукової видачі і – це перше на що звертають увагу відвідувачі сайту. Таким чином, він повинен бути максимально інформативним і зрозумілим, а так само обов’язково містити ключові слова, під які оптимізується конкретна сторінка.

Наступним не мало важливим аспектом по темі seo оптимізація joomla, є вид адрес сторінок Вашого сайту. Тут варто уточнити, що перевагу пошукові системи віддають людино-зрозумілим URL, так званим ЧПУ. Відповідно необхідно ввести в роботу механізм їх формування, якщо звичайно Ви це ще не зробили.

Для тих, хто не знає — людино-зрозумілі адреси, або ЧПУ – це шлях який складається з звичайних зрозумілих слів для людини, замість складних рядків визначають файлову структуру або набори необхідних параметрів для доступу до конкретної сторінці.

Тобто стандартний адреса URL виду: /index.php?catId=1&&id=5, в свою чергу ЧПУ — /product/Lg/.

Зверніть увагу, якщо Ваш сайт вже проіндексований, то зміна виду посилань, призведе до втрати всіх проіндексованих сторінок!!!

Механізм формування ЧПУ входить в стандартну комплектацію CMS, а значить переходимо в файлову структуру Joomla, знаходимо в корені файл htaccess.txt і перейменовуємо його .htaccess. В даному файлі описані інструкції для веб-сервера, а саме перенаправлення абсолютно всіх запитів до єдиної точки входу – файл index.php.

Далі переходимо в панель адміністратора в розділ “Загальні налаштування”.

Joomla seo

І нас, звичайно ж цікавить група “Налаштування SEO”:

Включити SEF (ЧПУ) – включаємо механізм формування людино-зрозумілих адрес.

Перенаправлення URL – активуємо механізм перенаправлень всіх запитів у єдину точку входу.

Додати суфікс до URL – активуємо дану настройку, при цьому адресою буде додаватися рядок .html, до чого дуже добре ставляться пошуковики.

Після цього натискаємо “Зберегти”.

Таким чином, Ви зміните вид посилань Вашого сайту. При цьому для формування URL адрес, будуть використовуватися так звані аліаси – псевдоніми тих елементів, для яких створюються посилання. А значить при додаванні елемента, стежте, що б псевдоніми були унікальними і людино-зрозумілими рядками.

Наприклад, при створенні матеріалу, для додавання псевдоніма, передбачено відповідне поле.

Joomla seo

А значить, з урахуванням змін у налаштуваннях шлях до даного матеріалу буде наступний — joomla.loc/3-welcome-to-your-blog.html.

Так само хотів би зауважити, що якщо псевдонім буде включати в себе ключове слово, під яке оптимізується конкретна сторінка – це позитивно впливатиме на результати пошукової видачі.

І останнє, на чому хотів би акцентувати Вашу увагу – це мета-теги keywords (список ключових слів сторінки) і description (короткий опис сторінки). Звичайно – в даний час значимість першого мета-тега знизилася практично до нуля і пошукові системи не беруть до уваги його вміст при індексації, але все ж нехтувати ним не варто. Але ось що стосується мета-тега description, то його вміст може використовуватися при формуванні короткого опису ресурсу в пошуковій видачі, а значить заповнювати його потрібно обов’язково. При цьому, так само воно має бути максимально зрозумілим і характеризувати конкретну сторінку, а так само містити головне ключове слово, під яке оптимізується веб-сторінка.

На сторінці додавання/редагування матеріалу на вкладці “Публікація” передбачені текстові поля для додавання інформації в вищевказані теги.

Joomla seo

Ось власне і все, про що я хотів розповісти Вам у цій статті. Звичайно це тільки маленька вершина величезного айсберга під назвою SEO, але виконавши зазначені вище правила, Ви зробите досить впевнений крок до пошукової оптимізації Вашого сайту.

Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!