JoomGallery — проста і функціональна галерея для Joomla

383

Від автора: дуже часто на сторінках сайту необхідно публікувати різний медіа-контент, а саме зображення або фотографії. При цьому дуже зручно якщо зображення будуть згруповані в одну галерею. Тому в даному уроці ми з Вами розглянемо дуже корисне розширення для CMS Joomla — JoomGallery, за допомогою якого можна швидко організувати галерею зображень на сайті.

скачать исходникискачать урок

Установка компонента

Розширення яке ми розглянемо в даному уроці називається JoomGalery – це дуже потужне розширення, з величезною кількістю різних налаштувань та безліччю різних доповнень.

Насамперед давайте встановимо дане розширення, для цього переходимо на офіційний сайт Joomla розділ розширень: http://extensions.joomla.org/. Далі переходимо в категорію Photos & Images, і в розділі Popular знаходимо розширення JoomGalery. Клікнувши по кнопці Download нас перенаправляють на сайт розробника даного розширення.

В розділі Component завантажуємо компонент JoomGalery, в розділі Languages завантажуємо необхідну локалізацію даного розширення. У розділі Modules завантажити модуль виводу зображень галереї JoomImages 3.0, і в розділі Plugins завантажуємо плагін відображення зображень в контенті Content-Plugin JoomPlu а також Editorbutton JoomBu (кнопка вставки зображень). Потім встановлюємо викачані розширення.

Додавання категорій

Розширення JoomGalery підтримує розбиття зображень на окремі категорії. Тому давайте перейдемо в асистент категорій і створимо дві категорії галерея 1 і галерея 2.

При створенні категорії вводимо як зазвичай назва, короткий опис і псевдонім за необхідності (якщо залишити порожнім – буде створений автоматично). Група полів докладно:

Батьківська категорія – вибір батьківської категорії;

Опубліковано – опублікована чи ні категорія

Доступ – доступ користувачів до даної категорії;

Exclude from toplists – виключити категорію їх верхніх списків?;

Exclude from search – виключити категорію з пошуку?

Власник – вибір власника;

Мініатюра – іконка категорії;

Розміщення міні-ескізів – порядок розміщення мініатюр.

Після додавання категорій потрібно додати зображення на сайт. Але перед тим розглянемо деякі налаштування JoomGalery.

Основні налаштування

Переходимо в асистент налаштувань і як Ви бачите налаштувань дуже багато і всі вони згруповані з окремих вкладках.

Вкладка Основні налаштування.Шляхи і каталоги.

На цій під-вкладці можна вказати шлях до папки для зберігання зображень галереї. У галереї використовується три типи зображень:

Оригінальне зображення – зображення яке завантажив користувач з незмінними розмірами.

Зображення детальний вид – зменшена копія зображення, яка проглядається на сторінці детального виду зображення. Зазвичай обмежується шириною 400px;

Мініатюра завантаженого зображення – дуже маленька копія завантаженого зображення.

Заміщення. Тут вказуються параметри заміни нестандартних символів в іменах файлів, що завантажуються.

Обробка фото — Налаштування пов’язані з обробкою фотографій при їх завантаженні в галерею. Параметри які представляють інтерес:

Зміна розміру – потрібно змінювати розміри зображень при завантаженні;

Максимальний розмір фотографій – обмеження розміру зображення для детального перегляду;

Якість – якість, з яким будуть оброблятися зображень (100 – без втрати якості);

Ширина міні-ескізів, Висота міні-ескізів – розміри для мініатюр.

Хотів би зазначити, що їли завантажити зображення, а потім змінити в налаштуваннях розміри мініатюр. То доведеться видаляти всі завантажені зображення і завантажувати заново. Так як зміна розмірів виконується тільки в момент завантаження зображення.

Завантаження в Backend — Параметри галереї при завантаженні зображень через панель адміністратора.

Повідомлення — Налаштування різних системних повідомлень і повідомлень про помилки.

Додаткові функції — Різні додаткові функції.

Додавання зображень

Зображення в галерею можна завантажити п’ятьма різними способами:

Завантаження одного фото – підтримує завантаження одночасно 10 зображень;

Drag’n’drop Upload – завантаження великої кількості зображень одночасно (більш правильно додавання в чергу, так як завантаження в будь-якому випадку виконується почергово);

Завантаження декількох файлів – додавання архіву зображень для завантаження;

Завантаження по FTP – завантаження зображень через протокол FTP.

Завантаження з допомогою Java – завантаження зображень з допомогою JAVA, але для цього потрібен спеціальний плагін для браузера.

Мені найбільше подобається метод drag’n’drop Upload, тому його і використовую. Додамо кілька зображень в категорію Галерея 1.

Далі у налаштуваннях зменшимо для мініатюр, та ще завантажимо додатково зображення Галерея 2, таким чином мініатюри категорії Галерея 2, будуть меншого розміру, ніж категорії Галерея 1. Тепер коли зображення додані, можна переглянути їх, перейшовши в асистент фотографій.

Висновок галереї на екран

Для виведення галереї на екран – створимо новий пункт головного меню. При виборі типу пункту меню вибираємо JoomGalery:

Я використовую пункт меню Категорії: стандартний вид, то є сторінка відображення даних однієї конкретної категорії. У параметрах потрібно вибрати, дані якої категорії будуть відображатися. Тепер давайте подивимося, як виглядає галерея:

Налаштування галереї (частина 2)

Тепер давайте подивимося, які ще налаштування доступні нам.

Вкладка Права користувачів.

Завантаження користувачем через «Моя галерея» – JoomGalery підтримує завантаження зображень через власну частину Вашого сайту і на цій під-вкладці налаштовуються параметри роботи даного механізму.

Завантажити – налаштування параметрів скачування зображень галереї.

Оцінки – налаштування можливості залишати оцінки елементів галереї.

Коментарі – параметри системи коментарів галереї JoomGalery.

Reports – налаштування відправки скарг від користувачів.

Вкладка Налаштування інтерфейсу.

Тут зібрані налаштування за основним видом галереї. Знову ж налаштувань досить багато, але я б зупинився на під-вкладці Верхній і нижній розділи. Як Ви напевно помітили, при перегляді галереї, вона складається з трьох блоків. Верхній блок (шапка), центральний блок, де виводяться зображення і нижній блок. Так ось під-вкладка Верхній і нижній розділи дозволяє налаштувати відображення шапки галереї та її футера. На цій під-вкладці я відключаю виведення всіх елементів. При цьому на сторінці перегляду нашої галереї ми побачимо наступне:

На мій погляд так виглядає симпатичніше.

Вкладка Огляд Галереї – містить всього одну під вкладку, і дозволяє налаштувати вигляд головної сторінки галереї. Це сторінка, яка відповідає типу меню Головна сторінка: стандартний вигляд. На цій сторінці виводяться всі категорії, додані в галерею зображень.

Вкладка Показ категорії – на цій вкладці зібрані налаштування сторінки, яку ми з Вами вже створили для перегляду галереї на нашому сайті, тобто це сторінка перегляду зображень конкретної категорії. Тут ми виконаємо наступні налаштування:

Show feed icon – відключаємо показ іконки RSS новин;

Сортування категорій користувачем – забороняємо користувачам сортувати зображення;

Розташування міні-ескізів / Деталей – по центру;

Показати число переглядів – немає;

Show number of Downloads – показувати кількість скачувань – немає;

Показ числа коментарів немає;

Показати власника – немає;

Показ числа оцінок – ні.

Тепер зберігаємо зміни і подивимося, що у нас вийшло.

Тепер йдемо далі.

Вкладка Детальний Вид на даній вкладці зібрані налаштування на сторінці детального перегляду зображення. На цю сторінку ми можемо потрапити, якщо гукнемо по мініатюрі зображення галереї. Ось ця сторінка:

Вкладка Налаштування ТОП-списків – налаштування топ списків. Топ-списки – це рядок посилань у верхній і нижній частині галереї:

TOP 12: Найкращі оцінки — Найновіші — Останні коментарі — найпопулярніші

Я пропоную їх так само відключити, для цього використовуємо налаштування Показ ТОП-списків і її значення Не показувати.

Вкладка Пошук – налаштування відображення пошуку по галереї. Так як у нас досить мало зображень в галереї, пошук я відключаю, використовуючи параметр Показати пошук.

Зберігаємо зміни і подивимося, що вийшло:

Модулі і плагіни JoomGalery

Для розширення JoomGalery написано досить багато різних модулів і плагінів. Для прикладу Ми з Вами вже завантажили і встановили модуль і два плагіна. Модуль виводить на екран зображення галереї як конкретної категорії, так і всіх категорій JoomGalery.

Встановлені плагіни потрібно активувати, причому плагіни працюють в парі, так як JoomPlu відображає зображення у контенті сторінки, а JoomBU — відображає кнопку додавання зображення до матеріалу.

От власне я створив тестовий матеріал “Тест галереї” у якому відображаються зображення з галереї JoomGalery.

На цьому даний урок можна завершувати. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!