JavaScript редактор коду

253

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами скажемо кілька слів про оточенні розробника на JavaScript. Зокрема, ми поговоримо про варіанти редактора коду JavaScript для розробки.

Для будь-якого розробника і програміста вкрай важливо організувати своє віртуальне робоче місце або, як кажуть, оточення розробника. Що мається на увазі під цим терміном стосовно веб-розробці взагалі і до JavaScript зокрема? Все просто, під цим насамперед мається на увазі редактор для написання коду.

Звичайно ж, можна використовувати звичайний блокнот, який повинен бути в будь-якій ОС, наприклад Windows Notepad. Давайте, до речі, спробуємо написати в нього найпростіший код на JavaScript.

Якщо вам не з чим порівнювати, тоді, можливо, вас влаштує блокнот в якості редактора. Однак, насправді я вкрай не рекомендую його використовувати в розробці. Редактор коду — це основний інструмент розробника, і цей інструмент повинен бути зручним і приємним.

Що повинен вміти редактор коду? З основного, на мій погляд, це підсвічування синтаксису і підсвічування парних дужок або тегів. Також було б непогано, якби редактор пропонував автодоповнення коду, тим самим дозволяючи прискорити розробку. З усіма цими пляшками робота розробника стане приємніше і ефективніше.

Виходячи з даних вимог, які ж редактори можна порадити. Список можна скласти величезний, я обмежуся кількома. Ось вони: Sublime Text і Brackets. На мій погляд, це одні з кращих легких редакторів для розробника.

Обидва редактора фактично можна назвати блокнотами для програміста з претензією на повноцінне середовище розробки і масою булочок. Редактори вже з коробки цілком задовольнять середнім вимогам розробника. Ну а можливість встановлювати плагіни дозволяє розширити можливості редакторів і налаштувати його відповідно до особистих переваг.

Для порівняння зі звичайним блокнотом давайте поглянемо на той самий код у редакторі Sublime Text:

Як бачимо, тут є і так необхідна підсвічування коду, і безліч інших корисних штук, наприклад, можливість роботи з проектом, а не з окремим файлом, можливість перемикатися між файлами і багато іншого.

Приємним бонусом стане можливість легко змінити оформлення редактора. Якщо ви любитель темних тим — не проблема:

Зручний редактор, чи не так? Спробуйте рекомендовані редактори, спробуйте і інші, їх десятки самих різних, і зупиніть свій вибір на тому, єдиному, або декількох єдиних :) , який доведеться вам за смаком.

На цьому стаття підійшла до кінця. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!