JavaScript. Команди break і continue

335

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами продовжимо тему циклів в JavaScript і розглянемо використання в циклах таких команд, як break і continue. Приступимо.

Деколи перед вами може постати завдання при виконанні певної умови завершити цикл. Або ж пропустити чергову ітерацію циклу і перейти до наступної. Ці дії якраз і покликані виконувати команди break і continue. Власне, за переведенням цих слів на російську вже може бути зрозуміло, що вони можуть робити: break (з англ. перерва), continue (з англ. продовжити).

Давайте подивимося приклади використання даних команд на практиці. Наприклад такий скрипт:

while(true){
var result = prompt(‘Наберіть що-то… Команда stop зупинить виконання програми’, “);
if(result == ‘stop’){
alert(‘Ви зупинили виконання програми’);
break;
}
alert(‘Ви ввели рядок’ + result);
}

Програма буде запитувати введення рядка і показувати її у вікні alert. Це буде тривати до тих пір, поки користувач не введе команду stop. Після цього буде виведено відповідний alert і виконання циклу буде припинено командою break.

Отже, з break розібралися, тепер подивимося на continue. Ця команда припиняє поточну ітерацію циклу і переходить до наступної. Таким чином, continue дозволяє перервати виконання коду для поточної ітерації циклу. Давайте спробуємо подивитися приклад.

for(var i = 1, res = “; i <= 10; i++){
if(i == 2 || i == 4 || i == 6 || i == 8 || i == 10) continue;
res += i;
if(i != 9){
res += ‘,’;
}
}
alert(res);

Тут я хочу записувати в змінну res тільки непарні числа. Якщо ж число виявиться парних, тоді ми пропустимо поточну ітерацію і перейдемо до наступної. Насправді даний код не є оптимальним. Уявіть, що ми хочемо вивести непарні числа від 1 до 100. З таким кодом нам довелося б запхати 50 умов, для яких повинна спрацювати команда continue. Давайте спробуємо трохи оптимізувати програму.

for(var i = 1, res = “; i <= 10; i += 2){
res += i;
if(i != 9){
res += ‘,’;
}
}
alert(res);

Тут ми опустили continue та додаткові умови і просто на кожній ітерації збільшуємо значення лічильника не на 1, а на 2. Таким чином, лічильник спочатку дорівнює 1, потім 3, 5, 7 і 9. Є й інші варіанти розв’язання даної задачі.

На цьому ми завершимо цю статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!