JavaScript функції. Частина 2

173

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми з вами продовжимо вивчення такої важливої теми, як користувальницькі функції JavaScript. Саме завдяки можливості створювати власні функції, ми можемо писати більш гнучкий і красивий код. У статті ми торкнемося теми параметрів функції.

Отже, у минулому уроці ми з вами створили найпростішу навчальну функцію, яка виводить привітання у вікні alert. Поки що така функція для нас фактично марна, але ми вже побачили, що функції дозволяють уникнути дублювання коду, тим самим роблячи наш код більш гнучким.

Давайте спробуємо зробити що-небудь більш корисне, наприклад, нехай це буде функція, що складається два числа.

var a = 1,
b = 2;
function sum(){
alert(a + b);
}
sum();

Отже, функція готова. Ми її назвали sum і вона отримує суму змінних a і b. Почекайте, скажете ви, але ж вона складає лише два наперед визначених числа. Ми, звісно, можемо змінити ці числа, змінивши значення зазначених змінних, але тоді в чому сенс функції? Адже ми фактично не можемо використовувати її багаторазово, оскільки всі виклики функції будуть повертати один і той же результат:

var a = 10,
b = 5;
function sum(){
alert(a + b);
}
sum();
sum();

Обидва виклику функції повернуть один і той же результат — число 15. Як же бути? Все просто, в функцію ми можемо передавати параметри, які потім можна використовувати всередині функції. Передаючи різні параметри, ми отримаємо різний результат:

function sum(a, b){
alert(a + b);
}
sum(1, 2);
sum(10, 5);

Ми прибрали оголошення змінних і замість них додали в круглі дужки два параметри. Зверніть увагу, це саме параметри (їх ще називають аргументами функції, це не змінні і ми можемо називати ці параметри як завгодно. Тепер наша функція більш гнучка, оскільки ми можемо використовувати її багаторазово, передаючи різні параметри і отримуючи різний результат.

На цьому ми завершимо цю статтю. Якщо ви хочете більше дізнатися про JavaScript, тоді рекомендую звернути свою увагу на уроки по JavaScript і окремий курс по мові JavaScript. Удачі!