Intel припиняє поставки xeon w – 3175x-унікального настільного процесора з 28 ядрами і підтримкою розгону

6

Процесор xeon w-3175x довгий час залишався унікальним продуктом, оскільки компанія intel досі не пропонує інші моделі в настільному сегменті з 28 ядрами і вільним множником. Випущений як ідеологічна відповідь на amd ryzen threadripper, цей процесор залишить склади intel назавжди 28 жовтня 2022 року.

Джерело зображення: intel

Вперше публіка дізналася про процесор xeon w-3175x ще влітку 2018 року, коли intel використовувала безіменний тоді ще зразок для демонстрації здатності працювати на частоті 5 ггц з активністю всіх 28 ядер. Пізніше компанія була змушена визнати, що для розгону процесора використовувала систему рідинного охолодження з так званим чилером, який опускає температуру рідини нижче десяти градусів за шкалою цельсія.

Найвища частота, досягнута цим процесором, відповідає 5,6 ггц — для охолодження при цьому використовувався рідкий азот, а обчислювальне навантаження на процесор була відсутня. У такому режимі активність зберегли всі 28 ядер і 56 потоків. Для повноцінної роботи з xeon w – 3175x були потрібні особливі материнські плати на чіпсеті intel c621, які підтримували функції розгону. Відповідні моделі плат були випущені asus, gigabyte і evga, інші виробники цьому нішевому продукту особливої уваги не приділили. Система охолодження, яку необхідно було використовувати з процесором xeon w-3175x, повинна була передбачати сумісність з кріпленнями під lga 3647.

Деяких потенційних покупців, що вагаються викласти за процесор більше $3000, свого часу бентежив факт наявності під кришкою пластичного термоінтерфейсу. Xeon w-3175x, крім іншого, вимагав використання шестиканальної пам’яті, тому при зборі системи на його основі до проблем пошуку сумісних компонентів додавалася і їх дорожнеча.

Перервати ринковий шлях xeon w-3175x корпорація intel вирішила на цьому тижні, пославшись на традиційне для подібних випадків зміщення попиту в бік інших продуктів марки. Замовлення на поставку процесорів цієї моделі будуть прийматися до 29 квітня 2022 року, а остання партія покине склад 28 жовтня того ж року.