Інструменти для створення сайтів

377

Від автора: вітаю вас, дорогий читачу. У цій статті ми з вами розглянемо інструменти для створення сайтів, які можуть дуже добре допомогти нам у створенні різних веб-ресурсів.

Перш за все, що мається на увазі під такими інструментами? Як на мене, це все, що так чи інакше допомагає у розробці проекту. Таким чином, інструментом може називатися навіть найпростіший блокнот, в якому ви можете писати код. Так, це дуже примітивний інструмент, тому давайте сьогодні розглянемо інші, більш корисні і ефективні.

Інструмент №1 – редактор коду

Насамперед, це корисний інструмент для тих, хто збирається самостійно створювати свій ресурс або вносити якісь поправки до нього. Якщо це так, то вам знадобиться написання коду на мовах html і css як мінімум, а можливо і на деяких інших. Для зручної роботи з ними потрібно якесь програмне забезпечення, в нашому випадку редактор, в якому цей код підсвічували, а також вилазили різні підказки по написанню. У будь-якому випадку, ви можете їх прибрати, якщо ви є досвідченим розробником.

З таких редакторів можна виділити Notepad++, Brackets, SublimeText та інші. Особисто я до сих пір використовую перший, так як дуже сильно звик до нього, але у кожного редактора є свої плюси.

Середовище розробки

Це щось подібне до того ж редактора, але включає в себе набагато більше можливостей. Сама назва говорить про це. У такому середовищі є все необхідне для того, щоб розробити сайт. Зазвичай таку програму встановлюють для того, щоб працювати з різними мовами програмування. В веб-програмуванні частіше всього використовується PHP, саме для роботи з ним ставлять середу.

Мабуть, одним з найбільш оптимальних варіантів тут є NetBeans. Це безкоштовна програма в різних своїх збірках може забезпечити розробника всім необхідним.

PhotoShop або будь-який інший редактор, що підтримує роботу з шарами

По-хорошому, реалізація інтернет-проекту починається з того, що дизайнер малює його в програмі, на зразок Photoshop, щоб верстальщику не доводилося придумувати все з нуля. Тому такий графічний редактор, безсумнівно, теж є одним з інструментів.

Конструктори сайтів як спрощені інструменти

Але вище ми говорили про такі речі, які потрібні вам, якщо ресурс створюється спочатку під серйозні цілі, тому що розробка дизайну та його реалізація в коді вимагає чималих знань, а якщо їх немає, то треба наймати людей, які це зроблять.

Конструктор дозволяє піти набагато більш простим шляхом. При роботі в такій програмі вам, швидше за все, не знадобиться ніяких початкових знань в області сайтобудування (хоча все-таки корисно їх мати), всі настройки виконуються в візуальному режимі. Ви можете вибрати один з сотень шаблонів, і ваш сайт буде виглядати добре, хоча і не буде володіти унікальним оформленням, але це вже інше питання.

Деякі конструктори є великими веб-майданчиками, де ви можете зареєструвати собі домен, замовити додаткові послуги і т. д. Все в одному, коротше. Наприклад, Wix, Ucoz. Ці майданчики працюють на власних движках. А є просто програми-конструктори. Наприклад, DreamViewer або повністю візуальний Adobe Muse.

Їх називають візуальними або полувизуальными редакторами, де частина коду ви можете писати самі, а частину генерувати за допомогою різних кнопок і налаштувань. Виглядає це приблизно так:

Відміну від веб-сервісів в тому, що в них ви все-таки виконуєте хоч якусь роботу, а також ви отримуєте в кінці лише файли майбутнього сайту, але для реального появи сайту в мережі необхідно виконати всі ті ж операції: зареєструвати доменне ім’я, оплатити місце на віддаленому сервері і розмістити потрібні файли.

Веб-конструктори ж беруть все це на себе, максимально спрощуючи для вас справа. Там ви можете створити собі сайт навіть повністю безкоштовно, але тоді ваші можливості дуже обмежені.

Локальний сервер

Мабуть, один з найважливіших інструментів, який сильно допомагає в створенні сайту. От уявіть собі таку ситуацію: ви розробляєте веб-ресурс. А як перевірити результат роботи на різних етапах? Поки ви обходитеся тільки засобами html та css, то ви можете відкривати сторінки просто в браузері, але сьогодні будь-динамічний сайт працює з допомогою php або іншої мови програмування. А якщо ви відкриєте php-файл у браузері, він просто не зможе його інтерпретувати, тому що php-скрипт виконується на СЕРВЕРІ.

В такому разі нам потрібно або десь знайти реальний віддалений сервер, або створити локальний у себе на комп’ютері. У другому випадку величезний плюс в тому, що працювати буде простіше, ніхто не побачить результат ваших експериментів, тому що локальний сервер бачите тільки ви, адже він у вас на комп’ютері.

Найвідоміший локальний сервер для windows – це Denwer. Також є OpenServer. Я думаю, обидва добре, поки використовую перший, так як вже звик до нього. Завдяки локального сервера на комп’ютері ви зможете відкривати php-файли і бачити результат їх роботи, ви навіть можете встановити на сайт движок, абсолютно будь-движок. Що захочете: WordPress, Joomla, Opencart, modx і проводити які-завгодно експерименти.

Движки

Раз вже заговорили про них, адже це теж інструменти для створення сайту. Причому безкоштовні, в більшості своїй, хоча є і платні cms.

З допомогою движків ви можете отримати гарний сайт, просто так, не витративши ні копійки. Справа в тому, що для того ж WordPress дуже багато класних безкоштовних шаблонів, так що ви можете отримати професійний адаптивний шаблон за так, а якщо купуйте преміум-тему, то отримаєте ще більше можливостей. Єдина заковика – таку тему все одно доведеться переробляти під себе, якщо вам потрібен повністю унікальний дизайн.

Втім, сьогодні в преміум-вбудовані шаблони сторінок, на яких ви можете змінити дизайн з допомогою візуальних параметрів, без усякого втручання у код. Якщо ж у вас є бажання навчитися самостійно створювати шаблони для популярних движків і заробляти на цьому, то пропоную ознайомитися з нашим курсом по створенню шаблонів для WordPress або Joomla.

На цьому можна закінчувати цей невеликий огляд інструментів для створення сайтів. Хоча в цей список можна занести фреймворки та різні бібліотеки для спрощення роботи з кодом, але про них можна говорити дуже довго, сьогодні ж ми розглянули те, що практично завжди необхідно при розробці того чи іншого ресурсу. Залишайтеся з нами, щоб отримувати новини зі світу сайтобудування і покращувати свої знання.