Інформація для самоуків: як стати веб-майстром, не витрачаючи 5 років на навчання у вузі

334

Від автора: здрастуйте, дорогі друзі! Свій пост я присвячую всім, кому набридло день у день ходити в офіс і виконувати нецікаву рутинну роботу. Якщо ви не знаєте, в яке русло направити свій потенціал і любов до комп’ютерів, то ця стаття саме для вас! Я розповім вам, як стати веб-майстром і заробляти на цьому непогані гроші.

Плюси і мінуси роботи веб майстром

Усі, хто цікавиться питанням, як стати вебмайстром з нуля, так чи інакше розуміють, що ця професія має не тільки свої переваги, але і недоліки. З одного боку, з’являється повна свобода дій, а з іншого — різні проблеми, які доводиться вирішувати самостійно. Давайте розглянемо основні переваги роботи вебмайстра:

ви самі належите собі, ви працюєте без начальства і чіткого графіка, можна не вставати рано вранці і не трястися в громадському транспорті на роботу;

працювати можна абсолютно скрізь, навіть подорожуючи по світу — головне, щоб був доступ до інтернету;

для того щоб почати, вам практично не потрібні вкладення — витрати будуть потрібні тільки на домен та хостинг;

ведення сайту можна поєднувати з іншими своїми інтересами;

немає фінансового межі, ваші доходи будуть зростати паралельно з популярністю ресурсу;

актив у будь-який момент можна продати через біржі.

Вебмастеринг на сьогодні є одним з найперспективніших напрямів в інтернет-сфері, проте і тут є свої мінуси:

доведеться забути про стабільність, адже доходи плаваючі;

ніша конкурентна, тому в ній важко розвиватися;

дохід починає діяти не відразу;

доводиться щільно займатися оптимізацією і постійно вчитися;

завжди існує ризик втратити всі свої активи, наприклад, якщо сайт потрапить під санкції пошукових систем;

часто витрати можуть виходити за межі (залучення фрілансерів, покупка посилань, шаблонів та ін).

Хто такий вебмастер, і що входить в його обов’язки?

Перш ніж піти на курси web-майстра, слід чітко розуміти, що саме включає в себе ця професія. Так як дослівно веб-майстер позначає людини, що створює сайти, то і ми будемо розглядати на прикладі розробки web-сайту.

За допомогою мови програмування програміст створює сторінки сайту і об’єднує їх у цілісний об’єкт, після чого верстає для коректного відображення в браузерах. Одночасно з програмістом працює веб-дизайнер, який розробляє макет сайту і вирішує, як буде виглядати інтерфейс.

Ще для створення сайту потрібен оптимізатор, який зробить сематическое ядро і визначить, з допомогою яких ключових запитів буде просуватися сайт. Також в його обов’язки входить просування сайтів через покупки посилань за цим ключовим запитам і не тільки.

Так от, професійний вебмастер все перераховане вище робить сам! Так-так, виходить, що веб-майстер — це програміст, веб-дизайнер, верстальник, адміністратор, модератор і SEO-копірайтер в одній особі!

Якими знаннями потрібно володіти, щоб стати веб-майстром?

Перед тим, як стати веб-майстром, необхідно ознайомитися і вивчити безліч технологій, програм і систем. Без знань програмування веб-майстром стати не вийде, на жаль. Я розповім, в якій послідовності краще це зробити, і на що варто звернути увагу.

Першим кроком до мети має стати освоєння HTML і CSS. Ви повинні не просто навчитися розуміти їх, щоб верстати прості таблички, а, як мінімум, вивчити блокову кросбраузерність верстку та навчитися писати валідний код. Це все фундамент вашої майбутньої професії. Нехтувати цими технологіями ніяк не можна, тому якщо вам складно вже на першому етапі, то рекомендую відвідати курси веб-майстрів або скористатися відеоуроками.

Другим кроком буде програма Фотошоп. Необхідно навчитися не просто вирізати картинки з готових макетів, а створювати власні макети хорошої якості.

JavaScript, jQuery, Mootools — без них у сучасному вебі нікуди. Це всілякі спливаючі вікна, каруселі, слайдери, лічильники і інші динамічні компоненти сайтів.

Мов програмування PHP і Perl доведеться приділити набагато більше уваги, адже від написаних на них скриптів буде залежати практично весь функціонал. Від якості скриптів залежить безпека сайту, його швидкість роботи, підтримка сторонніми розробниками і можлива масштабованість. Іншими словами, ви повинні відразу привчити себе писати якісні коди, щоб не довелося червоніти» за свій сайт. Можна розпочати вивчення з відеоуроків, курсів або книжок.

Стати повноцінним веб-майстром без знань в області баз даних не вийде. Я рекомендую вам почати з баз на основі MySQL. Ви повинні оптимізоване і правильно складати запити, розуміти принципи роботи і знати всі тонкощі сервера MySQL. Не зайвим буде навчитися його налаштовувати.

Якщо ви оволоділи всім перерахованим вище, то не варто зупинятися на досягнутому. Продовжуйте розвиватися як веб-майстер і вивчіть хоч одну UNIX-подібну операційну систему — CentOS, Ubuntu, Debian або FreeBSD. Можливо, вам ніколи не знадобиться компілювати ядро системи з різними параметрами, але настройка і установка всяких служб буде вимагатися досить часто.

Варто опанувати безліч команд для роботи з командним рядком і навчитися налаштовувати PHP, MySQL, Nginx, Арасһе. Привчайте себе до роботи з контролюючими системами GIT і SVN. Приділяйте час тестування, коментування і документування проектів.

Як веб-майстру знайти клієнтів?

Коли ви пройшли курси вебмастера або отримали необхідні знання самостійно, перед вами постає питання: «Де знайти клієнтів, готових платити хороші гроші?». В першу чергу, звичайно, слід поширити інформацію про зміну кваліфікації серед своїх знайомих («сарафанне радіо» у більшості випадків дає позитивний ефект).

Багато замовники шукають свого виконавця, влаштовуючи на спеціалізованих ресурсах тендери. Як правило, вибір проводиться за такими показниками: досвід, спеціальність, терміни, вартість. Тому обов’язково беріть участь у тендерах, адже є велика ймовірність того, що замовнику підійдете саме ви.

Якщо у вас буде добре розкручений сайт, то клієнти зможуть самі знаходити вас. Адже багато з них шукають вебмайстрів через пошукові системи. Спілкуйтеся на тематичних форумах і блогах, відвідуйте профільні конференції — зазвичай знайдені там замовники готові оплачувати роботу по достоїнству.

Попит на веб-майстрів буде до тих пір, поки людство буде користуватися інтернетом. Тому, якщо ви вже вибрали цю професію, не зупиняйтеся, йдіть нога в ногу з прогресом, розвивайтеся і вивчайте нові технології та програми. Інвестуйте в себе, і ваша ціна на ринку праці буде постійно зростати. Як кажуть, «чим далі в ліс — тим товщі партизани» :) .

На цьому все. Якщо моя стаття була вам корисна, діліться нею з друзями та підписуйтесь на наш блог. Поки-поки!