Idc: до 2023 року напівпровідникова галузь може зіткнутися з перевиробництвом

59

Багато виробників напівпровідникових компонентів спочатку не поспішали розширювати свої потужності, вважаючи підйом попиту на власну продукцію в результаті пандемії явищем тимчасовим. Тепер деякі гравці ринку вже не перший місяць поспіль закликають нарощувати обсяги випуску продукції, називаючи збільшений рівень попиту “новою нормальністю”.

Експерти idc намагаються тверезо дивитися на ситуацію, прогнозуючи досягнення балансу між попитом і пропозицією на ринку напівпровідників до середини 2022 року, попутно обіцяючи загрозу перевиробництва в 2023 році. На думку авторів аналітичної записки, саме в кінці 2022 року будуть введені в дію нові виробничі потужності, і це при певному збігу обставин загрожує перевищенням пропозиції над попитом.

Джерело зображення: tsmc

За підсумками цього року, як вважають в idc, ринок напівпровідникових компонентів виросте на 17,3% в грошовому вираженні, що більше продемонстрованих за підсумками минулого року 10,8% приросту. У сегменті компонентів для обладнання мереж зв’язку покоління 5g приріст досягне 128%, в сегменті смартфонів – 28,5%. Ігрові консолі додадуть 34%, пристрої для розумного будинку – 20%, а носима електроніка – 21%. В автомобільному сегменті виручка зросте на 22,8%, в сегменті ноутбуків – на 11,8%, а ринок серверних процесорів збільшиться в грошовому вираженні на 24,6%.

В цілому, як прогнозують експерти idc, виручка на ринку напівпровідникових компонентів буде до 2025 року рости в середньому на 5,3% щорічно, що вище усталених в минулому періоді 3-4%.