Hyundai планує поставляти по 64 тисячі водневих вантажівок на рік до кінця десятиліття

14

Корейський автогігант hyundai motor є не тільки лідером в сегменті легкового транспорту на водневих паливних осередках, займаючи 69% світового ринку, але і єдиним постачальником серійних вантажних автомобілів на водневому паливі. У минулому році компанія відправила до швейцарії 46 машин серії xcient fuel cell, в цьому році відвантажить ще 140 штук, а до кінця десятиліття буде щорічно експортувати по 64 тисячі водневих вантажівок.

Джерело зображення: hyundai motor

Нинішня модель вантажівки xcient fuel cell оснащується двома силовими блоками по 90 квт і електродвигуном потужністю 350 квт, вона пропонується у версіях з колісною формулою «6х2» і «4х2». Запас ходу досягає 400 км, а заповнити його можна за двадцять хвилин в найтривалішому варіанті.

Як зазначає business korea, зараз hyundai займається будівництвом підприємств з виробництва водневих паливних осередків в китаї і південній кореї. До кінця десятиліття компанія розраховує експортувати щорічно по 25 тисяч водневих вантажівок в європу, по 12 тисяч в сша і по 27 тисяч в китай.

Toyota, колись претендувала на лідерство в легковому сегменті транспорту з водневими паливними осередками, збирається в 2023 році побудувати підприємство з виробництва силових установок в сша, а в китаї у неї з’являться п’ять спільних підприємств з виробництва водневих силових установок для вантажівок і автобусів. Великовантажний транспорт комерційного призначення виграє від використання водню, оскільки останній варіант електрифікації дозволяє швидше заповнювати запас ходу і не так сильно знижує корисне навантаження, як важкі літієві акумулятори.

Daimler і volvo trucks будуть освоювати ринок водневого транспорту спільними зусиллями. Німецька марка свою першу модель вантажівки на водневому паливі представить в 2025 році. Наявний прототип продемонстрував здатність проїжджати до 1000 км без дозаправки. Renault теж проявляє інтерес до теми водневого комерційного транспорту, не кажучи вже про молодих компаніях типу nikola.