Хто такий веб-дизайнер: креативщик, психолог, художник, верстальник?

356

Від автора: вітаю вас, друзі! Популярність професії веб-дизайнер з кожним роком зростає в середньому на 15-20% у всіх куточках світу. Це ремесло хоч і досить складна у вивченні, однак, має масу переваг в порівнянні з іншими. Сьогоднішній матеріал буде присвячений вивченню того, хто такий веб-дизайнер, і які можливості таїть у собі ця професія.

Ця сфера діяльності з’явилася у часовому проміжку кінця 80-х початку 90-х років внаслідок виникнення міжнародної інтернет-павутини (World Wide Web. Ця подія спричинила формування нового ринку — створення сайтів, в основному, несучих комерційний характер.

Web-дизайнер — це той, хто покликаний задовольняти попит на цю послугу. Він повинен являти собою мікс технічних знань з часткою творчого смаку. Якщо ви будете гармонійно поєднувати в собі обидві ці якості, то успіх не змусить себе довго чекати. Що таке веб-дизайнер, і які особливості даної професії, я детально опишу нижче.

У чому полягають завдання веб-дизайнера?

Що це таке взагалі — веб-дизайнер? Часто люди, які перший раз чують про таку сферу діяльності, помилково наділяють її надто глибоким творчим підтекстом. Безсумнівно, вагома частина креативу і фантазії в цій справі є, однак, все одно вона нанизується на шпажку — технічну базу.

Замовники досить рідко приходять до веб-дизайнеру і заявляють, мовляв, ось вам гроші, танцюйте, як вмієте, мені головне, щоб карнавал вдався. Ні, як правило, клієнти візуально уявляють собі картину майбутнього сайту.

Веб-дизайнер — це той, хто зобов’язаний розробити стильове оформлення веб-сторінки, дотримуючись певні стандарти і дотримуючись вимог замовників. Найчастіше представникам цієї професії потрібно бути в якійсь мірі і психологом, щоб переконати замовника в тому, що його геніальна ідея трохи не співпадає з сучасними тенденціями маркетингу, загального юзабіліті і т. д.

Майстер веб-дизайну повинен постійно доводити до своїх клієнтів ідею про те, що сайт зобов’язаний бути зручним для кінцевої цільової аудиторії, інакше ефективність ресурсу буде мінімальною. Якщо говорити про конкретні функції такої професії, то web-дизайнер — це фахівець, який займається наступним:

створенням візуального оформлення веб-сторінок;

розробкою загальної структури сайту;

створенням універсального макета, підходить під різні пристрої (телефон, комп’ютер, планшет);

розробкою графічних елементів для сайту (іконок, банерів тощо);

підбором єдиної компонування фону, інформаційних блоків та інших елементів;

створенням зручної навігації по сайту;

розробкою зразків стилю web-документа;

оновленням і модернізацією web-документа;

програмуванням і написанням коду сторінки (веб-дизайнери, які позиціонують себе ще і як верстальники).

У процесі діяльності фахівець вирішує певні завдання, які впливають на рівень його заробітної плати самим безпосереднім чином. До них відносяться:

чітке визначення цілей проектів і точна їх реалізація;

розробка загального оформлення, інтерфейсу і навігації по сайту, які були б максимально зручними для конкретної цільової аудиторії;

створення цілісної картини сайту і контроль її відповідності сучасним стандартам.

На перший погляд всі ці функції і завдання можуть здатися складними, проте, варто пройти декілька покрокових відеокурсів по веб-дизайну, і все почне виходити на автоматі.

Особливості професії веб-дизайнер

Після того як ми з вами розібралися, хто називається веб-дизайнером, давайте розглянемо особливості цієї професії.

Переваги професії

постійний попит на пропоновану послугу;

можливість роботи з клієнтами з усього світу;

професійний ріст залежить виключно від навичок і особистого рівня розвитку;

можливість працювати віддалено;

відсутність фінансових витрат для виконання практично будь-якого проекту;

гідний рівень заробітної плати.

Недоліки професії

часте неспівпадання поглядів замовника та виконавця на один і той же проект;

необхідність у пошуку загального балансу між певними стандартами, вимогами клієнта і можливостями спеціаліста;

нерегулярність замовлень та інші ризики, пов’язані з фрилансерской діяльністю.

Формат роботи

Чим особливо хороший веб-дизайн, так це своєю універсальністю. Ви можете вибрати для себе один з наступних форматів ведення робочої діяльності:

власна дизайн студія;

робота по найму в компанії, що займається створенням сайтів;

робота за наймом в організаціях, де потрібен спеціаліст для розвитку і модернізації власного сайту;

фріланс.

Важливі якості для даної професії

Веб-дизайнер зобов’язаний володіти рядом певних якостей, які забезпечать йому стрімке зростання у власному рівні розвитку у цій сфері діяльності. Удосконалення в такому ремеслі безпосередньо відображається на рівні доходів, одержуваних з нього.

Отже, якими ж якостями ви повинні мати, щоб забезпечити собі безбідне майбутнє на створення сайтів? В першу чергу, це терплячість і аналітичний склад розуму. Тільки той, хто володіє такими якостями, зможе витримати початковий період, коли безліч речей будуть не виходити.

Крім того, аналітичний склад розуму згодиться, щоб швидко визначити, де була допущена помилка, і як не допустити її знову. Розумний не той, хто не помиляється, а той, хто не повторює помилок (Джейсон Стетхем).

Крім цього, в веб-дизайні стане корисним наступний набір якостей:

розвинене образне мислення;

гарна пам’ять;

робоча ретельність та систематичність;

посидючість;

уважність;

вміння концентруватися на конкретній задачі.

Сьогодні ви дізналися, хто такий web-дизайнер, а також ознайомилися з переліком навичок, якими він повинен володіти, щоб бути успішним в подібного роду діяльності. Якщо після вивчення матеріалу і оцінки переваг та недоліків ця професія запала вам у душу, тоді, може бути, прямо сьогодні зробимо перший крок на шляху до успішної кар’єри веб-дизайнера?

Настійно рекомендую всім спробувати себе в цій справі, адже таке ремесло шалено цікаво, захоплююче, ну і, звичайно, прибутково. Підписуйтесь на мій блог, якщо хочете регулярно отримувати безліч практичних рекомендацій у сфері веб-дизайну і збільшити рівень заробітку з реалізованих проектів.

Займатися однією справою з друзями значно веселіше, тому скиньте статтю своїм близьким. Може, комусь це напрямок діяльності також буде цікавим. До швидких зустрічей, колеги!