HTML теги для пошукачів: які потрібно знати?

1

Від автора: грамотна верстка шаблону зазвичай покращує шанси будь-якого сайту просунутися у видачі. А все завдяки правильному використанню тегів. Сьогодні ми з вами розглянемо html-теги для пошукачів, а також як їх застосовувати.

Найважливіше – мета теги

Звичайно, найбільшу роль на просування в пошуку грають мета теги. Їх величезна роль вже давно доведена. Без їх заповнення не варто очікувати серйозного просування вгору. Раз вони так важливі, то розглянемо їх докладно.

Найважливіший тег – це title. Це парний контейнер, всередині якого міститься заголовок сторінки. Як ви знаєте, заголовок є практично найважливішим атрибутом будь-якої нормальної статті. Правильне заповнення title – це вже серйозний крок на шляху в топ. А що значить правильне?

По-перше, довжина заголовка повинна відповідати оптимальної, бути близько 40-60 символів. По-друге, у міру можливості потрібно вставити основну ключову фразу, під яку просувається сторінка. Фраза може бути в точній входження, а може бути в неточному. Тут суттєвої різниці немає, потрібно дивитися, як буде виглядати більш красиво і природно.

По-третє, уникайте спаму в заголовку. Не пишіть його так, як ніби це тільки концентрація ключових слів через кому. Також не намагайтеся вставити зовсім криві ключі в заголовок. Ви повинні розуміти, що між оптимізацією і природністю повинна бути золота середина. Навіть якщо ви просунетеся з кривим заголовком, багато людей, цілком можливо, просто не захочуть клікати по ньому і віддадуть перевагу подивитися щось інше з видачі.

Добре, з title більш менш зрозуміло. Другим за важливістю йде опис, який також показується в пошуковій видачі. Це мета-тегів description, прописується він так:

Саме в атрибуті content прописується опис. Оптимальним обсягом для нього є 120-160 символів. Багато також намагаються вставити які-небудь додаткові ключові фрази сюди. Знову ж таки, будьте розсудливі і не вставляйте 5 ключів. Достатньо одного. В деякі статті я зовсім не вставляв явні ключевики в описі, і все одно сторінка потім високо перебувала в пошуку.

У випадку з описом практично найголовнішим радою є такий – просто заповнюйте його, тому що багато хто цього не роблять, ось це вже можна назвати помилкою. Заповнили? Відмінно. Постарайтеся в описі інтригувати читача, коротко описувати йому суть статті, щоб він хотів клікнути і прочитати весь текст. Наприклад: Всім привіт. Вчора я розмовляв з крутим програмістом і дізнався від нього про 12 супер корисних сайтів для кодера. Поспішаю поділитися з вами.

Як бачите, в даному випадку цільова аудиторія – це люди, які так чи інакше пов’язані з програмуванням. Звичайно, більшості з них буде вкрай цікаво клікнути і подивитися, що ж там за сервіси.

Крім цього, ви можете танцювати від негативу: Хлопці, вчора я дізнався про 15-ти речі, які ні в якому разі не можна робити при просуванні сайтів. Прочитайте, не повторюйте помилок інших!

Не хочу вас засмучувати, але ви втрачаєте половину свого дорогоцінного часу даремно. Чому так і що робити? Сьогодні я про це розповім.

Практика показує, що негативна інформація діє на людей краще. Крім того, ви можете використовувати безліч інших способів. Наприклад, дуже дієвим є кинути виклик цільової аудиторії, оскарживши якесь твердження ну і т. д.

Загалом, це вже ми відволікаємося від теми, тому що це стосується копірайтингу, а не html тегів для просування. Повернемося до теми.

Далі у нас ключові слова. Багато хто пам’ятає про них, багато хто вже забули і не використовують. Зокрема, сам шаблон тега виглядає так:

Раніше їх всі активно заповнювали. Тепер же вплив keywords знизилася до нуля. Те, що це поле зникло з найпопулярніших seo-плагінів для wordpress говорить про багато що. Робимо висновок – ключові слова можна не заповнювати. Я, наприклад, не заповнюю.

Всі ці теги ми прописуємо для розуміння того, як воно виглядає і працює в html. Якщо ви працюєте з одним з відомих движків, що швидше за все, там ви зможете заповнювати мета теги лише встановивши потрібне розширення, або взагалі така можливість буде заздалегідь вбудована. Наприклад, у wordpress зазвичай для заповнення мета полів і загальної оптимізації сайту використовують популярний плагін All in one SEO Pack.

Заголовки

Багато суперечок точиться про те, що впливає яким-небудь чином заголовки на ранжування. У будь-якому випадку розумно буде стверджувати, що певна користь від них є, якщо їх правильно використовувати. По-перше, це дозволяє розбити текст на підрозділи, покращує його зовнішній вигляд, сприяє кращому прочитанню і засвоєнню.

Заголовки в html створюються теги h1-h6, де h1 – це найважливіший, а далі за спаданням. Зокрема, хотілося б перерахувати кілька правил і порад, як вам правильно використовувати заголовки.

Заголовок h1 повинен бути один на сторінці – в самому її початку. Зрозуміло, що це заголовок самої статті. Прошу не плутати з title. Title відображається в пошуковій видачі, а h1 – безпосередньо на сторінці сайту. Якщо ви порушите це правило і h1 буде кілька, то… Не знаю, що станеться, але навіщо взагалі ризикувати? У мого знайомого веб-майстри з-за неоптимизированного шаблону в свій час назви віджетів в сайдбарах виводилися через h1. Природно, це нікуди не годиться, хоча суттєвої просадки у видачі він не отримав.

Але все одно кілька h1 на сторінці вважається поганим тоном. Якщо ви хоч трохи розбираєтеся в коді (зокрема, в php), то перевірте самостійно файли вашого шаблону. В wordpress це такі: sidebar.php, header.php, footer.php, single.php. По-хорошому, h1 повинен виводитися тільки 1 раз в single.php і більше ніде.

Відмінно. Заголовки h2-h3 я рекомендую вам використовувати в самій статті, коли її треба розбити на підрозділи. Наприклад, ви вирішили написати про те, як ви вчилися підтягуватися, віджиматися і присідати зі штангою. Окей, під кожну вправу краще виділити окремий підзаголовок, щоб читачі краще орієнтувалися у вашому тексті. Це заголовки h2.

H3 можна використовувати, наприклад, так – ви пишете про те, як навчалися підтягуватися, і перераховуєте вправи, які допомогли вам досягти успіху. Кожна вправа, яке в результаті привело вас до виконання головного вправи, можна записати зі своїми заголовками – h3. Це виходить розділ розділу.

Заголовки h4-h6 в звичайних статтях використовуються вкрай рідко. Я не думаю, що ви здатні настільки глибоко продумати структуру, та й це ні до чого, ми ж не пишемо книгу. Загалом, такі заголовки я особисто практично ніколи не використовую.

Ще одне питання, що стосується заголовків – це використовувати їх в боковій колонці чи ні (тобто в назвах віджетів)? Я думаю, найбільш оптимально буде для віджетів використовувати простий div. Вся фішка в тому, що h1-h6 створені спеціального для того, щоб структурувати КОНТЕНТ. А бічна колонка зазвичай не відноситься до основного контенту, там міститься інформація іншого плану.

Інші корисні теги

Ще один вкрай корисний тег для пошуковиків – robots. Він дозволяє давати команди пошуковому роботи для кожної сторінки. Ну тобто це ви можете зробити і через robots.txt, але в більшості випадків зручніше використовувати мета-тег:

Першим параметром записується index або noindex – індексувати чи ні текст на сторінці. Другим записується follow або nofollow – дозволити роботу переходити по посиланнях чи ні.

З допомогою цих параметрів ви можете легко закрити посилання і текст на тих сторінках, де вам це потрібно зробити.

Також тег meta і його атрибут name має ще кілька значень. Наприклад, якщо ви коли-небудь розробляли адаптивний дизайн, то напевно знаєте, що для цього в шапці сайту необхідно прописати тег meta viewport. До речі, це безпосередньо може впливати на позиції в пошуку, тому що нам відомо, що сайти без адаптивного дизайну тепер можуть знижуватися в пошуку.

Ще одна важлива річ – кодування. Вона задається так:

Якщо ви використовували html раніше, то напевно помітите, що раніше для прописування кодування потрібно набагато більше символів. Зокрема, потрібно було використовувати атрибут http-equiv. Тепер все це є необов’язковим, html5 значно спростив багато речей.

Що ж, ось мабуть і всі теги для пошукових систем, про які варто згадати. Звичайно, якимось мінімальним чином на пошук можуть впливати абсолютно всі теги. Наприклад, якщо ви використовуєте застарілі теги ще зі специфікації html 3.2, або верстаєте сайт за допомогою табличної верстки. Але я не думаю, що ви це робите, хіба тільки ви не олдскульний ветеран-верстальник.

Ось ми і розглянули в html мета теги, а також загально вплив тегів на пошукове ранжування. Більше інформації про пошуковому просуванні, а також про заробіток на блозі, ви можете дізнатися з нашого курсу з розкручування і заробіток на особистих блогах. А у мене на цьому все.