HTML – перші кроки у вивченні мови

220

Від автора: все колись починається. Ось і ви вирішили нарешті освоїти науку сайтобудування. Починати в ній потрібно з мови html. Перші кроки в ньому дуже важливо робити впевнено, інакше можна спіткнутися і не продовжити вивчення. Як вам максимально просто і ефективно освоїти мову, я розповіді сьогодні.

У всіх завжди щось буває вперше. Як маленькій дитині одного разу належить зробити свої перші кроки, так і вам, людині, який вирішив зайнятися сайтобудування, необхідно в перший раз зануритися в цей світ. Щоб занурення відбулося максимально приємно, я рекомендую йти за максимальною простому і зрозумілому шляху.

Як починав я і що з цього вам потрібно зрозуміти

Я вважаю дуже корисним і необхідним розповісти вам про те, як я вчив html. Перш за все хочу відразу підбадьорити вас, щоб ви не думали, що вивчення html – це споруда космічного шатла. Ні, все набагато легше. Причому для освоєння цієї мови вам не потрібно мати ніяких базових знань. Ви можете бути абсолютно повним нулем в темі, не розуміти навіть очевидних речей.

Отже, перший крок до початку вивчення – зрозуміти, що це просто. Html-це справді неймовірно просто. По суті, вам потрібно буде з’ясувати лише кілька моментів:

Як взагалі відбувається процес створення сайту і навіщо там потрібен html

Яка структура документа, на які частини він ділиться

Що таке теги і атрибути, якими вони бувають і як їх використовувати

Ну а все інше – це вже відшліфовування ваших знань. Це не та технологія, де вам доведеться 14 днів безвилазно сидіти за комп’ютером і вчити теорію, а потім тільки починати щось розуміти і приступати до практика. Першу практику, по суті, можна почати вже в першу годину вивчення.

Отже, як я вивчав цю мову? Я скористався послугами Яндексов і Гуглов, куди забив відповідну інформацію (щось на зразок вивчення html). Попався мені на очі 1 сайт, де було 15 уроків по html у порядку ускладнення. Купив я, значиться, зошит на 48 аркушів, зібрався з духом і почав вивчення, записуючи практично кожну букву в зошит і по 300 разів у день використовуючи тільки що вивчені теги.

Справа це було неймовірно цікаве. Власне, такий спосіб вивчення має одну проблему:

Мені попався старий сайт. Хоча автор на ньому був дуже розумний і добре пояснював, все ж майже половина інформації була вже абсолютно неактуальною.

Все-таки навчання у відеоформаті трохи не вистачало. Ідеально було б, якби жива людина у відео пояснював ще раз те, що написано в тексті.

Таким чином, буквально за 1 місяць я вивчив мову. Не повністю, звичайно. Я вам скажу, що його і не потрібно вивчати. Наприклад, запитайте у мене зараз, що означає тег dfn або bdi? Я полізу в довідник глянути. Але це ніяк не завадить мені легко створювати сайти на html, тому що 70-80% тегів і атрибутів в ньому використовуються вкрай рідко і практично не потрібні в стандартних ситуаціях.

Найшвидший спосіб вивчення html до високого рівня – покроковий план

Якщо чесно, в голові я вже бачу просто ідеальний план того, як можна вивчити мову досконало буквально за 1 місяць, навіть набагато менше, якщо дуже старатися. Свого часу я витратив все-таки більше часу.

Велика проблема вивчення безкоштовної інформації в тому, що часто з її допомогою не розкриваються всі актуальні прийоми і фішки. Відповідно, доп. Інформацію потрібно шукати в інших джерелах. Але люди ліниві і часто не знаходять її, тому їх знання залишаються неповними.

На щастя, вам вже не потрібно нічого шукати, я можу запропонувати вам найшвидший спосіб вивчення мови, який гарантує результат. Усі уроки ви зможете пройти на нашому сайті.

Подивитися загальне відео по процесу створення сайту

Подивитися наш підручник з основ html для початківців. А потім знайти в преміум-розділі такий же підручник по css і теж його пройти.

Перша практика – пройти курс по верстці сайтів для початківців

Вивчити курс HTML5 і CSS3 з нуля до профі з бонусами, які додаються вам

Після проходження першого кроку ви одержання розуміння в цілому того, як створюється сайт. Після проходження наступного кроку зможете легко розуміти основну теорію html і навіть створювати прості веб-сторінки, розміщуючи на них таблиці, зображення, форми і т. д.

Наступний крок – це повноцінна практика. А саме, ви сверстаете сайт. Дуже простий, тому що для першого разу саме такий і потрібен. Найголовніше на цьому етапі – навчитися застосовувати отримані знання. Адже без застосування знання не мають ніякої цінності. Адже ви хочете вивчити html не для того, щоб хвалитися перед друзями? Сподіваюся, не для цього. Мета – навчитися використовувати html як базовий мову при створенні сайтів.

Наступний і останній крок – це вивчення самої актуальної інформації з новим тегам і можливостям, які приніс html5, вивчення нових можливостей css3. Ну а в самому курсі ви нарешті-то зробите потужний прорив у сайтобудуванні: сверстаете три сайту, кожен складніше попереднього. Ах так, навіть 4, тому що там ще пару уроків йдуть вам бонусом.

Останнім сайтом, який ви сверстаете, буде інтернет-магазин. Відчуваєте міць такого навчання? Зараз ви повний 0 (навіть не знаєте, що таке тег), а вже через 1 місяць у вас буде шаблон професійного інтернет-магазину. Я навіть не знаю, який приклад навести. Це все одно, що ви каталися на чотириколісному велосипеді, а потім відразу пересіли в BMW.

Підсумок

Загалом, найкращий шлях вивчення мови я вам підказав. Звичайно, він зажадає від вас вкладень. Як вкладень грошей, так і вкладень часу і сил. Але це дійсно максимально короткий шлях від новачка до професіонала.

Можливо, я перебільшую, не хочу вас обманювати, тому що професіоналами за місяць не стають, але поки одна людина місяцями і роками мандрує по сайтах, збираючи безкоштовну інформацію, ви можете вступити більш ефективно і пройти шлях вивчення в 15-20 разів продуктивніше.