Графічний планшет gaomon s620 в linux

11

Останнім часом дистанційне навчання стає нормою. У зв’язку з цим у багатьох викладачів постає завдання доносити інформацію так, як це вони звикли робити крейдою на дошці.

У графічних редакторах мишкою не виходить точних і швидких рухів, і тут нам на допомогу приходить графічний планшет. У цій статті буде розглянута робота з графічним планшетом в linux на прикладі gaomon s620.

Графічний планшет в linux

Мною був обраний планшет gaomon s620 як хороше поєднання розміру ціни і якості.

Багато матеріалу, написаного нижче, буде перекладом моєї публікації на github. Тут можна також завантажити bash і desctop файли, наведені нижче в тексті.

“з коробки” пристрій працює відразу. Позиціонується нормально, але визначається системою як якийсь варіант тачпада в меню налаштування / миша і тачпад . Сила натискання коректно відображається в графічному редакторі krita, але функціональні клавіші не працюють.

Оскільки продукція компанії wacom дуже популярна, драйвера і утиліти для планшетів цієї компанії вже є в складі операційної системи. Потрібно лише змусити їх працювати з цим планшетом.

Набираючи команду lsusb до підключення планшета до usb-порту і після нього видно, що в останньому випадку додається наступний рядок:

Отже, код обладнання vid / pid цього графічного планшета 256c: 006d.

За допомогою редактора vim відкриємо файл /usr / share/x11 / xorg.conf.d/70-wacom.conf (для версії 17 і нижче linux mint файл називається 50-wacom.conf ) і додамо в кінець файлу наступні рядки:

Після цього перезавантажте комп’ютер і виконайте наступну команду в терміналі:

Xsetwacom –list

Таким чином драйвер wacom пристроїв побачив два нових пристрої-перо (стилус) і графічний планшет. Тепер можна переходити до програмування двох клавіш пера і чотирьох клавіш планшета. Для стилуса (пера). Відповідь пера стилуса, краще не міняти, інакше стилус перестане працювати:

Xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pen stylus’ button 1 “***”

Нижня кнопка стилуса:

Xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pen stylus’ button 2 “***”

Верхня кнопка стилуса:

Xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pen stylus’ button 3 “***”

Тут *** – комбінація слова ” key ” і натиснутих клавіш. У разі функціональних клавіш (ctrl, alt, shift і т.д.) спочатку пишеться символ “+”, потім назва функціональної клавіші (це символізує її натискання), потім потрібна клавіша в поєднанні з функціональною, потім символ “-“, потім функціональна клавіша (це символізує її відпускання). Наприклад, [ctrl] v , буде записано як “key +ctrl v-ctrl”.

Для чотирьох клавіш планшета:

Xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 1 “***”xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 2 “***”xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 3 “***”xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 8 “***”

Тут *** – комбінація, описана вище.

з цих команд можна створити bash-файл і запускати його перед використанням планшета:

Vi gaomon_keys.sh

#!/bin/bash#налаштування клавіш планшета gaomon s620xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 1 “key +ctrl c -ctrl xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 2 “key +ctrl v ctrl xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 3 “key +ctrl – -ctrl”xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pad pad’ button 8 “key +ctrl + – ctrl”# налаштування клавіш пера gaomon s620xsetwacom –set ‘gaomon gaomon tablet pen stylus’ button 2 “key del”

Цей файл перепризначає нижню клавішу пера на del (для зручного стирання виділеного фрагмента), чотири клавіші планшета на функції копіювання, вставки, зменшення і збільшення масштабу. Ви легко можете змінити функції клавіш на потрібні вам. Список підтримуваних клавіш можна подивитися за допомогою команди:

Xsetwacom –list modifiers

Щоб клавіші планшета працювали так, як задумано, цей файл потрібно запускати кожен раз при завантаженні системи. Тому потрібно або додати його в автозавантаження, або винести іконку на робочий стіл, і запускати в міру необхідності. Файл s620_keys.desktop , що завантажує наш скрипт налаштування клавіш gaomon_keys.sh :

[desktop entry]version=1.1 type=applicationname=gaomon keyscomment=gaomon s620 keys settingsicon= / home/user_name/gaomon_s620 / ico_tab64.icoexec=./gaomon_keys.shpath=/home/user_name/gaomon_s620actions=categories=audiovideo;x-xfce;x-xfce-toplevel;terminal=falsestartupnotify=false

Висновки

У цій статті розглянуто підключення та налаштування графічного планшета linux на прикладі gaomon s620 в сімействі дистрибутивів debian / ubuntu / mint / mx. Як бачите, нічого складного, якщо ви вмієте працювати з текстовим редактором vim і можете увійти в терміналі з обліковим записом root. Методика налаштування інших моделей планшетів компанії gaomon буде відрізнятися нумерацією клавіш.

( 1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)