Горизонтальне меню для joomla 3

292

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. У даній статті ми з вами поговоримо про те, як створити горизонтальне меню для Joomla 3, звісно задача досить проста і вже не перший раз описувалася та показувалася уроках нашого сайту. Однак для реалізації поставленої задачі ми використовуємо два дуже цікавих розширення, відповідно новачкам буде корисно про них дізнатися.

Для початку хотів би нагадати, що меню в CMS Joomla, формується в менеджері меню – це один з вбудованих компонентів. Але сьогодні, ми його використовувати не будемо і замість ручного формування посилань — використовуємо, компонент JLinker Menu Link Generator.

Landing page на joomla

Даний компонент застосовується для генерації масової пунктів меню. Таким чином, буквально в один клік Ви можете створити посилання на певні елементи сайту. Розширення поставляється в двох версіях – платною і безкоштовною. Як зазвичай платна версія містить більш широкий функціонал, а саме підтримує роботу з різними популярними компонентами, такими як K2 і Virtuemart. Тобто для даних компонентів за допомогою вищевказаного розширення можна швидко згенерувати пункти меню різного рівня вкладеності.

Безкоштовна версія, яку ми будемо використовувати в даному уроці, працює тільки з стандартними компонентів і дозволяє згенерувати пункти меню для категорій і матеріалів CMS Joomla.

Тому, що б в joomla зробити горизонтальне меню, для початку давайте встановимо вищевказаний компонент – для цього клікаємо по кнопці “Download”.

Landing page на joomla

При цьому нас перенаправляють на офіційний сайт розширення JLinker Menu Link Generator, де після загального опису розташовується аналогічна кнопка “DOWNLOAD”, яку ми використовуємо.

Landing page на joomla

Для скачування безкоштовної версії, необхідно вказати адресу електронної скриньки і активувати чекбокс “I agree to the Terms and Conditions”. Зауважте, що після скачування обов’язково необхідно розпакувати отриманий архів.

Далі встановлюємо компонент стандартним способом, використовуючи менеджер розширень. Після цього переходимо в панель керування компонентом.

Landing page на joomla

Перше, що кидається в очі – це кілька випадаючих списків з групи “Generate links for”, використовуючи які Ви можете вибрати компонент і його складову частину, для якої будуть згенеровані пункти меню. Нагадаю, що у безкоштовної версії Ви можете працювати тільки з компонентом “Content” CMS Joomla. Трохи нижче в центральній області відображаються ті елементи, які безпосередньо для яких будуть створені посилання меню. Таким чином, якщо у випадаючому списку вибрати елемент “Categories” – в центральній області будуть відображатися всі додані категорії, якщо ж вибрати “Articles” – всі додані матеріали. При цьому Ви можете самостійно вказати псевдонім і заголовок для кожного пункту меню – просто прописавши їх у відповідних полях до генерації посилань.

Праворуч розташовується блок основних параметрів, які будуть використовуватися при генерації пунктів меню, а саме:

Joomla menus – випадаючий список вибору меню, до якого будуть прив’язані посилання;

Parent link – батьківська посилання меню. Необхідна в тому випадку, якщо формуються вкладені посилання меню;

Доступ – вибір групи користувачів, для яких створюються посилання меню;

Status – статус посилань – опубліковано чи ні;

Тому для початку давайте створимо пункти меню на існуючі категорії сайту. Для цього вибираємо елемент Category, у випадаючому списку зверху. Далі натискаємо кнопку “Load”, таким чином, в центральній області будуть відображені створені категорії CMS. Потім відмічаємо галочками цікавлять, для яких будуть створені посилання меню. Після цього в правому блоці вибираємо меню і клікаємо по кнопці “Зберегти” – таким чином ми створимо нові пункти меню.

Далі створимо посилання на матеріали. Для цього вибираємо елемент Articles, натискаємо на кнопку Load, відмічаємо галочками потрібні, вибираємо відповідне меню і так як всі статті прив’язані до категорії Blog, вказуємо в якості батьківської посилання меню – Blog. Таким чином, будуть сформовані вкладені посилання меню (не забуваємо клікнути по кнопці “Зберегти”).

Закінчивши генерацію нових пунктів, давайте перейдемо в менеджер меню і переконаємося, що дійсно нові посилання були створені успішно.

Landing page на joomla

Тепер необхідно лише відобразити створене горизонтальне меню joomla і звичайно для цього ми не будемо використовувати стандартний модуль, так як він, як на мене, не призначений для роботи з багаторівневим меню. Давайте використовуємо додаткове розширення під назвою EXT Superfish menu.

Landing page на joomla

Традиційно – клік по кнопці “Завантажити”, перенаправить Вас на офіційний сайт розробника.

Landing page на joomla

Для даної статті цілком достатньо безкоштовної версії, а значить, для скачування, клікаємо по кнопці”Download” в колонці “Standart”. Але є один невеликий нюанс при використанні безкоштовної версії, який полягає в тому, що необхідно поділитися записом про даному модулі в одній з популярних соціальних мереж. Я використовую Twitter.

Landing page на joomla

Після скачування, встановлюємо розширення стандартним способом і переходимо в менеджер модулів, для активації і налаштування.

Landing page на joomla

Для роботи модуля необхідно активувати, вибрати потрібну позицію, вказати на яких сторінках він буде доступний і головне, визначити меню, яке буде відображатися на екрані.

Landing page на joomla

Після цього давайте перейдемо до настроюваної частину сайту і подивимося, як виглядає горизонтальне меню джумла 3.

Landing page на joomla

Тепер Ви знаєте, як зробити горизонтальне меню joomla 3, звісно даний модуль ще можна стилізувати під дизайн використовуваного сайту при необхідності. Якщо Ви бажаєте детально вивчити пристрій і принцип роботи модулів Joomla, Вам буде корисний курс Joomla-Професіонал. Створення розширень для Joomla.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!