Google забирає частку Яндекса на вітчизняному пошуковому ринку

32

Від автора: частка Яндекса на пошуковому ринку країни стрімко знижується. З травня місяця присутність сервісу знизилася майже на 2%. Про це свідчать статистичні дані від Liveinternet.

За останні п’ять місяців популярність пошукового сервісу Яндекса впала майже на 2% і продовжує знижуватися. Згідно з даними від Liveinternet, у травні на вітчизняний пошуковик припадало близько 57% запитів Рунета, а зараз всього 55,3%.

У теж час зростає присутність на російському ринку головного конкурента Яндекса зарубіжної корпорації Google. За п’ять останніх місяців (по вересень включно) обсяг запитів, спрямованих в цю пошукову систему зріс на 1,7%. А майже за половину жовтня – ще на 0,7%.

Падіння частки Яндекса є наслідком зростаючої популярності мобільної ОС Android, що належить Google. За даними статистики, рівень затребуваності десктопної версією Яндекса тримається на стабільному рівні – 75%.
Виходить, що зниження частки вітчизняної пошукової системи викликане, насамперед, зростаючими обсягами мобільного трафіку через збільшення кількості мобільних пристроїв на Android. А також труднощами просування гаджет-версії» Яндекса серед цієї аудиторії.

Найвищі показники «присутності» вітчизняного пошуковика в Рунеті були зафіксовані в 2011. Тоді його частка становила 64,6%. При цьому Google займав всього 22% російського ринку.