Google: незважаючи на похилий вік, PageRank все ще в строю

197

Від автора: Google досі використовує показник PageRank незважаючи на його «солідний» вік. Цей алгоритм був запущений пошуковою системою близько 18 років тому.

У своєму Twitter представник пошукача Гері Илш зазначив, що показник PageRank був запущений Google майже двадцять років тому. Але, незважаючи на такий вік, він досі використовується сервісом для оцінки посилального якості веб-сторінок.

Навесні минулого року пошукова система видалила цей показник з Google Toolbar для браузерів. Причиною цього, швидше за все, стала низька затребуваність моніторингу PageRank серед користувачів.

У 2013 представники компанії повідомляли, що готові відмовитися від цього типу показника і припинити його підтримку, якщо він буде непопулярним у аудиторії браузерів. На відключення тулбарного PageRank фахівцям Google знадобилося більше місяця.

Незважаючи на це, алгоритм досі використовується в пошуковій системі при оцінці якості веб-сторінок. Але для його розрахунку Google створив більш складний алгоритм, чим той, який застосовувався для обчислення PageRank у toolbar.